Haberler

21. Filmekimi

Cannes, Venedik, Toronto, Berlin ve Sundance gibi festivallerde heyecanla karşılanan pek çok yapımı izleyiciyle buluşturan Filmekimi, 21’inci organizasyonunda da geleneğini sürdürüyor.

Institut français İstanbul’da Jean-Luc Godard Anısına Bir Hafta Sonu

13 Eylül’de hayata veda eden usta yönetmen Jean-Luc Godard, anısına hazırlanan özel bir seçkiyle Institut français İstanbul’da hatırlanacak.

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali

Antalya Altın Portakal Film Festivali 1 Ekim’de başlayacak programıyla 59’uncu yaşını kutlamaya hazırlanıyor.

59. Altın Portakal’da Uluslararası Yarışma Filmleri Açıklandı

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alacak filmler ve filmleri değerlendirecek jüri üyeleri açıklandı. Seçilen filmlerin tamamı Türkiye’deki ilk gösterimlerini festival kapsamında Antalya’da yapacak.

Altın Koza
29. Altın Koza’da Ödüller Sahiplerini Buldu

Bu yıl 29. kez gerçekleştirilen Adana Altın Koza Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

Engelsiz Filmler Festivali’nin ‘Kaleydoskop’ Seçkisi Açıklandı

10. Engelsiz Film Festivali dâhilinde düzenlenen ‘Kaleydoskop’ seçkisinde yer alan filmler belli oldu.

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Film Festivali’nden İlk Detaylar

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali’nin (BIFED) dokuzuncusu 12-16 Ekim tarihleri arasında Bozcaada’da gerçekleştirilecek.

Başka Sinema Rota: Eskişehir Film Seçkisi Açıklandı

‘Başka Sinema Rota: Eskişehir’in film seçkisi açıklandı. 23-28 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek etkinlik Türkiye sinemasının yakın dönem örneklerinden dünya festivallerini dolaşan filmlere zengin bir programa sahip.

Sinemadaki İstanbul Temsilleri Altyazı’nın Yeni Sayısında

Altyazı Sinema Dergisi yeni sayısında sinemadaki İstanbul temsillerini inceliyor. George Miller’ın yeni filmi Üç Bin Yıllık Bekleyiş’in vizyona girmesinden hareketle hazırlanan Eylül-Ekim sayısı İstanbul’a bakmanın tarihine uzanıyor.

Kundura Sinema’da ‘60 Yaşında: Bond, James Bond’ Seçkisi

Kundura Sinema, sinema tarihinin en meşhur ve en uzun soluklu karakterlerinden James Bond’un 60’ıncı yaşını ’60 Yaşında: Bond, James Bond’ adlı seçkiyle kutluyor.

74. Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu

74. Emmy Ödülleri dün gece düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Gecede öne çıkan yapımlar Ted Lasso, The White Lotus ve Succession oldu.

Başka Sinema Rota: Eskişehir

23-28 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘Başka Sinema Rota: Eskişehir’, sinemaseverleri Türkiye Sineması’nın yakın dönem örneklerinden klasiklere, zengin bir seçkiyle buluşturuyor.

29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali

Bu yıl 29. kez gerçekleştirilen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Türkiye ve dünya sinemasından pek çok güncel yapımı seyirciyle buluşturuyor.

All the Beauty and the Bloodshed
79. Venedik Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

79. Venedik Film Festivali’nde ödüller açıklandı. Büyük ödül Altın Aslan, Laura Poitras imzalı All the Beauty and the Bloodshed filmine gitti.

59. Altın Portakal’da Belgesel ve Kısa Metraj Film Yarışması Filmleri Açıklandı

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Belgesel ve Kısa Metraj Film Yarışması’nda yarışacak yapımlar açıklandı.

Antalya Film Forum
Antalya Film Forum’a Seçilen Tüm Projeler Açıklandı

Antalya Film Forum’da Uzun Metraj Kurmaca ve Belgesel Work in Progress Platformu ile Dizi/Kısa Dizi Pitching Platformu’nda yer alacak projeler açıklandı.

M2 Senaryo Konuşmaları Programı Açıklandı

M2 Film Lab’ın bu yıl ikincisini düzenlediği Senaryo Geliştirme Atölyesi çerçevesinde gerçekleştirilecek M2 Senaryo Konuşmaları programı açıklandı.

Antalya Altın Portakal
59. Altın Portakal’da Ulusal Uzun Metraj Yarışma Jürisi Açıklandı

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda görev yapacak jüri üyeleri duyuruldu.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.