Haberler

11. Engelsiz Filmler Festivali’nin ‘Kaleydoskop’ Seçkisi Açıklandı

11. Engelsiz Filmler Festivali’nin ‘Kaleydoskop’ seçkisinde yer alan filmler belli oldu. Dünya sinemasının son dönem dikkat çeken örneklerini bir araya getiren seçkide Hirokazu Koreeda’dan Ole Giæver’a yönetmenlerin filmleri yer alıyor.

60. Altın Portakal’dan Yeni Detaylar

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden detaylar belli olmaya devam ediyor. Ulusal Yarışma jürileriyle Onur ve Başarı Ödülleri’nin sahipleri duyurulurken Reha Erdem’in ilk ve son filmleriyle festivale katılacağı açıklanan detaylar arasında.

Engelsiz Filmler Festivali’nde Bu Yıla Özel Bölüm: ‘İnsanlık Onuru’

İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabulünün 75. yılı vesilesiyle programına ‘İnsanlık Onuru’ bölümünü dâhil eden Engelsiz Filmler Festivali, dört filmlik bir seçki sunuyor. Gösterimlerin yanı sıra ‘Herkes İçin İnsan Hakları’ adlı bir forum da düzenlenecek.

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, Türkiye ve dünya sinemasından pek çok güncel yapımı bir araya getiren zengin programıyla 30’uncu yaşını kutluyor.

Ayvalık Uluslararası Film Festivali’nde ‘Yeni Bir…’ Ödülü Sahibini Buldu

Ayvalık Uluslararası Film Festivali kapsamında dağıtılan ‘Yeni Bir…’ ödülünün sahibi belli oldu. Bu yıl senaryo dalında verilen ödül Sanki Her Şey Biraz Felaket filmiyle Umut Subaşı’nın oldu.

60. Altın Portakal’da Belgesel ve Kısa Metraj Film Yarışması Filmleri Açıklandı

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Belgesel ve Kısa Metraj Film yarışmalarında yer alacak filmler duyuruldu.

Ken Loach’un Üç Filmi Engelsiz Filmler Festivali’nde

20-26 Ekim’de Ankara’da, 4-5 Kasım’da ise Eskişehir’de seyirciyle buluşacak Engelsiz Filmler Festivali, bu yıl programına dâhil ettiği ‘Parmak İzi’ adlı yeni bölümünde Ken Loach’un farklı dönemlerinden üç filmini bir araya getiriyor.

Antalya Film Forum’a Seçilen Tüm Projeler Açıklandı

Ekim ayında iki oturumlu gerçekleştirilecek Antalya Film Forum’da Uzun Metraj Kurmaca Pitching, Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Pitching ve Dizi/Kısa Dizi Pitching platformlarında yer alacak projeler belli oldu. Böylece bu yıl Antalya Film Forum’a seçilen tüm projeler açıklanmış oldu.

Zamansız Suçlar Film Günleri

Hakikat Adalet Hafıza Merkezi’nin düzenlediği Zamansız Suçlar Film Günleri, 18-21 Eylül tarihleri arasında Kadıköy Sineması’nda düzenleniyor.

80. Venedik Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

80. Venedik Film Festivali’nde ödüller açıklandı. Büyük ödül Altın Aslan, Yorgos Lanthimos imzalı Poor Things filmine gitti.

Ayvalık Uluslararası Film Festivali

14-19 Eylül / Ayvalık Seyir Derneği çatısı altında düzenlenen Ayvalık Uluslararası Film Festivali 14-19 Eylül…

60. Altın Portakal’da Ulusal Uzun Metraj Yarışması Filmleri Açıklandı

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alacak filmler belli oldu. Seçilen filmlerin tamamı Türkiye’deki ilk gösterimlerini festival kapsamında Antalya’da yapacak.

Antalya Film Forum’a Seçilen İlk Projeler Açıklandı

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında 8-10 Ekim tarihlerinde fiziki, 10-12 Ekim tarihlerinde ise çevrimiçi gerçekleştirilecek Antalya Film Forum’un iki bölümünde yarışacak projeler açıklandı.

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Onur Ödülleri Açıklandı

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali kapsamında verilen Onur Ödülleri’nin bu yılki sahipleri belli oldu. Ödüller festivalin 16 Kasım’daki açılış töreninde sahiplerine takdim edilecek.

30. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Belgesel Film Yarışması Finalistleri Belli Oldu

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Belgesel Film Yarışması’na katılacak filmler belli oldu. Sekiz filmin yer alacağı yarışmada ödüller iki kategoride veriliyor.

30. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Yarışması’na katılacak filmler belli oldu. Seçkideki on bir filmden altısı dünya prömiyerini, ikisi de Türkiye prömiyerini festival kapsamında Adana’da yapacak.

Antalya Film Forum Ödülleri Belli Oldu

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Antalya Film Forum’da dağıtılacak ödüller belli oldu. Toplamda 880 bin TL değerinde maddi ödülün yanı sıra her platformda özel ödüller de verilecek.

30. Adana Altın Koza Film Festivali’nin Jüri Üyeleri Belli Oldu

18-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde jüri üyeleri belli oldu. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisi yönetmen Ömer Faruk Sorak başkanlığında toplanıyor.