Haberler

m2 Dizi Yazarlığı Atölyesi’ne Başvurular Başladı

m2 Film Lab’ın 22-26 Mayıs tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleştirilecek Dizi Yazarlığı Atölyesi’ne başvurular başladı. Başvuru için son tarih 30 Nisan.

Beykoz Kundura’da Nisan Ayı

Filmden dansa, performanstan çocuk atölyelerine kültür-sanatın farklı alanlarında pek çok faaliyete ev sahipliği yapan Beykoz Kundura’nın Nisan ayı programı başlıyor.

55. SİYAD Onur ve Emek Ödüllerinin Sahipleri Açıklandı

SİYAD, bu yıl 4 Nisan’da düzenlenmesi planlanan 55. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri Töreni’nde takdim edilecek Onur ve Emek ödüllerini duyurdu.

Netflix Türkiye’den Dizi Uyarlama Eğitimi

Netflix Türkiye’nin Impact Hub İstanbul ve Tatino Films işbirliğiyle hayata geçirdiği dizi uyarlama eğitimi programı ‘Netflix Adaptation Lab’e başvurular başladı. Başvuru için son tarih 12 Nisan.

34. Münih Türk Film Günleri Başlıyor

34. Münih Türk Film Günleri, 30 Mart-2 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

42. İstanbul Film Festivali

İstanbul Film Festivali, bu yıl 42. kez sinemaseverlerle buluşuyor. 7-18 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde 134 uzun ve 29 kısa metrajlı film 6 farklı salonda seyirciye sunulacak.

27. Türkiye Almanya Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

27. Türkiye Almanya Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Festivalin En İyi Film ödülünü Sophie Linnenbaum imzalı The Ordinaries (Die Gewöhnlichen) filmi kazandı.

m2 Film Geliştirme Programı’na Başvurular Başladı

m2 Film Lab’ın uluslararası işbirlikleriyle düzenlediği m2 Film Geliştirme Programı’na başvurular başladı. Başvuru için son tarih 19 Mayıs.

Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali’nden İlk Detaylar

2. Kaş Uluslararası Kısa Film Festivali 1-4 Haziran tarihleri arasında Kaş’ta gerçekleştirilecek.

‘Kültür Doğa Film Buluşmaları’ Kirazlıtepe Filmi Gösterimiyle Devam Ediyor

Altyazı ve Postane işbirliğiyle düzenlenen ‘Kültür Doğa Film Buluşmaları’ Kirazlıtepe Yıkım ve Direniş Hikâyesi filmiyle geri dönüyor.

95. Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu

Oscar ödülleri dün gece 95. kez sahiplerini buldu. Her Şey Her Yerde Aynı Anda En İyi Film dahil yedi dalda ödüle uzanarak geceye damga vuran yapım oldu.

42. İstanbul Film Festivali’nin Restore Edeceği Film Belli Oldu

İstanbul Film Festivali, bu sene Metin Erksan’ın yazıp yönettiği, Fatma Girik’in başrolde olduğu İntikam Meleği – Kadın Hamlet’i yeniden beyazperdeye taşıyor.

27. Türkiye Almanya Film Festivali

Türkiye Almanya Film Festivali, 10-19 Mart tarihleri arasında 27’nci kez gerçekleştirilecek.

Kurak Günler
55. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri Adayları Açıklandı

SİYAD, 2022’de sinemalarda seyirciyle buluşan filmler arasından yaptığı seçimlerle 55. Türkiye Sineması Ödülleri adaylarını belirledi.

Kundura DocLab, Belgesel Sinema ve Tiyatro Yönetmenlerini Bekliyor

Belgesel sinema ve tiyatro alanındaki üretime önemli bir katkı yapma niyetiyle yola çıkan Kundura DocLab, geliştirme sağlayacağı 10 projeyi arıyor.

cudiye miradan
‘Kültür Doğa Film Buluşmaları’ Şehre BAK Seçkisiyle Devam Ediyor

Altyazı ve Postane işbirliğiyle düzenlenen ‘Kültür Doğa Film Buluşmaları’ 31 Ocak günü gerçekleştirilecek ikinci gösterimle devam ediyor.

Pera Film’de ‘Uğrak’

Pera Film, yeni yılın ilk programında Pera Müzesi’ndeki ‘Zamane İstanbulları’ sergisinden ilham alan ‘Uğrak’ adlı film seçkisini seyirciyle buluşturuyor.

Emin Alper
42. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma Jürileri Açıklandı

Bu yıl 42. kez düzenlenecek İstanbul Film Festivali’nde ulusal yarışmalarda görev yapacak jürilerin tamamı belli oldu. Ulusal Yarışma jürisi yönetmen Emin Alper’in başkanlığında toplanıyor.