Haberler

Kültür Bakanlığı, Kurak Günler’e Verdiği Desteği Geri İstiyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Emin Alper’in yazıp yönettiği Kurak Günler’e verilen finansal yapım desteğini geri istiyor.

12. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali

12. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali, Türkiye’den ve dünyadan hak ihlal ve mücadelelerini konu alan filmlerin yanı sıra güncel meselelere dair etkinlikleriyle de dikkat çeken programıyla 10 Aralık’ta başlıyor.

John Waters’a Göre 2022’nin En İyi Filmleri

Kendine özgü ‘yılın en iyileri’ listeleriyle birkaç senedir dikkatleri üzerine çeken John Waters, ‘2022’nin En İyi Filmleri’ni seçti.

Pacifiction
Cahiers du Cinéma’ya Göre 2022’nin En İyi Filmleri

Her yıl yayınladığı ‘yılın en iyileri’ listesiyle tartışma yaratmayı başaran efsanevi dergi Cahiers du Cinéma, ‘2022’nin En İyi Filmleri’ listesini paylaştı.

Aftersun
IndieWire’a Göre 2022’nin En İyi Filmleri

ABD merkezli en önemli çevrimiçi sinema yayınlarından IndieWire, ‘2022’nin En İyi Filmleri’ listesini açıkladı.

Jeanne Dielman
Sight and Sound, Geleneksel ‘Tüm Zamanların En İyi 100 Filmi’ Listesini Yayınladı

Köklü sinema dergisi Sight and Sound, 1952’den beri her 10 yılda bir güncellediği ‘Tüm Zamanların En İyi 100 Filmi’ listesini açıkladı.

27. Gezici Festival

Ankara Sinema Derneği’nin düzenlediği Gezici Festival, her sene olduğu gibi bu yıl da dünyanın dört bir yanından yapımlara yer verdiği zengin bir program sunuyor.

Pera Film’den Dünya AIDS Günü Programı: Buradayım! | Varoluş ve Aidiyet

Pera Film, 2017 yılında Dünya AIDS Günü için başlattığı ‘Buradayım!’ adlı film programı kapsamında bu sene Visual AIDS’in ‘Varoluş ve Aidiyet’ seçkisine ev sahipliği yapıyor.

Metronom
12. Suç ve Ceza Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

12. Suç ve Ceza Film Festivali dün akşam düzenlenen ödül ve kapanış töreniyle sona erdi. Törende En İyi Film ödülünü Alexandru Belc imzalı Metronom filmi kazandı.

Aşk Mark ve Ölüm
10. Seattle Türk Film Festivali

3-4 Aralık Seattle Türk Film Festivali 3-4 Aralık arasında gerçekleştireceği programla onuncu yaşını kutlamaya hazırlanıyor.…

4. İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali

İstanbul Experimental yürütücülüğünde bu sene dördüncüsü düzenlenen İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali 23-27 Kasım tarihleri arasında Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da gerçekleştiriliyor.

15. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, iki yıl aradan sonra hem fiziksel mekânlardaki gösterimlerle hem çevrimiçi olarak tekrar seyirciyle buluşuyor.

Ayrılma Kararı, Decision to Leave
27. Gezici Festival’in ‘Dünya Sineması’ Programı Belli Oldu

27. Gezici Festival’in ‘Dünya Sineması’ programı Berlinale’den San Sebastian’a önemli festivallerden yolu geçmiş, on dört ülkeden dokuz filmi seyirciyle buluşturuyor.

12. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali

Hukuk ve adalet kavramlarını tartışmaya açma hedefiyle yola çıkan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, 12’inci yılında 18-24 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor.

27. Gezici Festival’in ‘Türkiye 2022’ Programı Açıklandı

27. Gezici Festival’in ‘Türkiye 2022’ programı çeşitli film festivallerinde seyirciyle buluşan ve beğeni toplayan altı yerli yapımı seyirciyle buluşturuyor.

33. Ankara Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

33. Ankara Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. En İyi Film ödülünü Emin Alper’in Kurak Günler filmi kazandı.

Kino 2022 Programı Diyarbakır’da

Güncel Almanya sinemasının dikkat çeken örneklerini Türkiyeli seyircilerle buluşturan Kino 2022: Alman Filmleri Türkiye’de etkinliği, 11-13 Kasım tarihleri arasında Diyarbakır’da gerçekleştirilecek gösterimlerle bu yılki yolculuğunu tamamlıyor.

Close
35. Avrupa Film Ödülleri Adayları Açıklandı

Avrupa’da üretim yapan sinemacılara ve kıtanın öne çıkan filmlerine 1988’den beri takdim edilen Avrupa Film Ödülleri’nin bu seneki adayları açıklandı.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.