Haberler

10. Pembe Hayat KuirFest

Pembe Hayat KuirFest bu sene 23 Eylül’de Ankara’da başlayacak programıyla onuncu yılını kutlamaya hazırlanıyor.

Kino 2021: Alman Filmleri Türkiye’de

Kino 2021 programı, çağdaş Almanya Sineması’nın en yeni ve dikkat çeken filmlerini Türkiyeli sinemaseverlerle buluşturuyor.

Asfaltın Altında Dereler Var
22. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali

Türkiye’de belgesel film alanındaki önemli organizasyonlardan birisi olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali bu yıl 22. kez düzenleniyor.

Antalya Film Forum’da Tüm Projeler Açıklandı

Antalya Altın Portakal Film Festivali bünyesinde gerçekleştirilen Antalya Film Forum’un Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu ve Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu projeleri belli oldu.  

The Father
Başka Sinema Eskişehir Film Geceleri

Başka Sinema son olarak ‘Başka Sinema Eskişehir Film Geceleri’ etkinliğini duyurdu. Etkinlik 17-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kitoboy, The Whaler Boy
İstanbul Modern’de ‘Aşk Yeniden’

Haziran sonundan itibaren film programlarına bir ara veren İstanbul Modern Sinema, yeni sezonun ilk programında aşkın farklı hâllerine bakıyor.

Emin Alper
Altın Portakal’da Ulusal Yarışma Jürisi Açıklandı

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda görev yapacak jüri üyeleri açıklandı.

A Hero
28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali

Bu yıl 28. kez gerçekleştirilen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Türkiye ve dünya sinemasından pek çok güncel yapımı seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Audrey Diwan, L’Événement
78. Venedik Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

78. Venedik Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Büyük ödül Altın Aslan, Audrey Diwan imzalı L’Événement filmine gitti.

Antalya Film Forum Projeleri Belli Oldu

Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında 4-6 Ekim tarihleri arasında sekizinci kez düzenlenecek olan Antalya Film Forum’un Uzun Metraj Kurmaca ve Belgesel Work in Progress ile Dizi/Kısa Dizi Pitching Platformu projeleri belli oldu. Her platforma beş proje seçildi.  

Antalya Altın Portakal
Altın Portakal’da Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde uzun metraj, belgesel ve kısa metraj filmlerin yer aldığı ulusal yarışma filmleri açıklandı.

‘Bilinmeyene Yolculuk’ Dosyası Altyazı’nın Eylül Sayısında

Altyazı Sinema Dergisi yeni sayısında sinemanın uzay serüvenlerini işliyor.

Adana Altın Koza Film Festivali’nde Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu

28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Yarışması’na katılacak filmler açıklandı. 10 filmin yer alacağı yarışmanın jüri başkanlığını oyuncu ve seslendirme sanatçısı Tilbe Saran üstleniyor.  

Altın Portakal’da Ulusal Belgesel ve Kısa Yarışma Jürileri Belli Oldu

2-9 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ulusal Belgesel ve Kısa Metraj Film Yarışması’nda görev yapacak jüri üyeleri belli oldu.  

Francis Ford Coppola
Francis Ford Coppola Tutku Projesi ‘Megalopolis’i Sonunda Gerçekleştiriyor mu?

Neredeyse kırk senedir gündeminde yer alan ‘Megalopolis’ projesi hakkında konuşan Francis Ford Coppola, filme dair yeni detaylar açıkladı.

Tilbe Saran
Adana Altın Koza Film Festivali’nin Jüri Üyeleri Belli Oldu

28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde jüri üyeleri belli oldu. Tilbe Saran’ın başkanlık edeceği jüride pek çok önemli isim yer alıyor.

Memoria
4. Başka Sinema Ayvalık Film Festivali

İlk kez düzenlendiği 2018 yılından beri Türkiye’de festivalcilik alanında müstesna bir yer edinen Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nin programı açıklandı.

Ferzan Özpetek
Ferzan Özpetek Filmleri BluTV’de

BluTV, Ferzan Özpetek filmlerini izleyiciyle buluşturmaya devam ediyor. Platform, Cahil Periler’den Serseri Mayınlar’a pek çok Özpetek filmini kataloğuna ekledi.

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.