Karantina Söyleşileri

Karantina Söyleşileri #16: Çiçek Kahraman

, , Yoruma Kapalı

Küçük Kıyamet, Bizim Büyük Çaresizliğimiz, Mavi Dalga, Anons gibi filmlerin kurgucusu Çiçek Kahraman, Hamburg ve Berlin’de geçirdiği salgın günlerindeki deneyimlerini ve ruh hâlini anlatıyor.

Oku →

Karantina Söyleşileri #15: Deniz Akçay Katıksız

, , Yoruma Kapalı

İlk uzun metrajı Köksüz’le adını duyuran, Sonsuz Aşk ve İstanbullu Gelin gibi dizilerin senaryosunda imzası bulunan Deniz Akçay Katıksız, Londra’da geçirdiği karantina günlerindeki deneyimlerini, sinema sektörünün yakın geleceğiyle ilgili tahminlerini paylaşıyor.

Oku →

Karantina Söyleşileri #14: Serhat Karaaslan

, , Yoruma Kapalı

Geçtiğimiz yıl ilk uzun metrajı Görülmüştür’le izleyici karşısına çıkan Serhat Karaaslan karantina dönemini nasıl geçirdiğini anlatıyor, bu süreçte izlediği dizilerden ve okuduğu kitaplardan bahsediyor.

Oku →

Karantina Söyleşileri #12: Hüseyin Tabak

, , Yoruma Kapalı

Güzelliğin On Par’ Etmez’le Altın Portakal kazanan, Yılmaz Güney belgeseli Çirkin Kral Efsanesi’ne ve son olarak Gipsy Queen‘e imza atan Hüseyin Tabak, karantina günlerini nasıl geçirdiğini anlatıyor.

Oku →

Karantina Söyleşileri #11: Ömür Atay

, , Yoruma Kapalı

Son olarak Kardeşler’e imza atan yönetmen ve senarist Ömür Atay, karantina deneyiminden, bağımsız sinemanın bu süreçten nasıl çıkabileceğinden, okuduklarından ve izlediklerinden bahsediyor.

Oku →

Karantina Söyleşileri #10: Damla Sönmez

, , Yoruma Kapalı

Son dönemde beyazperdede Sibel‘le izleyici karşısına çıkan Damla Sönmez karantina günlerinde neler yaptığını, neler okuduğunu, nelerin kendisine geleceğe dair ümit verdiğini anlatıyor.

Oku →

Karantina Söyleşileri #8: Mehmet Aktaş

, , Yoruma Kapalı

Taşa Yazılmış Hatıralar, Çirkin Kral Efsanesi ve Reşeba gibi filmleriyle tanınan yapımcı ve senarist Mehmet Aktaş, Duhok’ta geçirdiği karantina günlerini ve bu dönemdeki halet-i ruhiyesini paylaşıyor.

Oku →

Karantina Söyleşileri #6: Rûken Tekeş

, , Yoruma Kapalı

Ezidilere yönelik ayrımcılığı konu alan kısa filmi Hevêrk’le ve yok olmanın eşiğindeki Hasankeyf’e odaklanan Aether belgeseliyle tanınan Rûken Tekeş’in karantina deneyimleri…

Oku →

Karantina Söyleşileri #4: Berkay Ateş

, , Yoruma Kapalı

Abluka ve Görülmüştür ile dikkat çeken oyuncu Berkay Ateş salgın günlerini nasıl geçirdiğinden, çalışma ortamlarındaki sağlık koşullarının öneminden bahsediyor, dünyanın geldiği noktaya dair görüşlerini paylaşıyor.

Oku →

Karantina Söyleşileri #3: Ümit Ünal

, , Yoruma Kapalı

Geçtiğimiz aylarda Glasgow’a taşınan Ümit Ünal karantina günlerindeki halet-i ruhiyesini, krizin yakın gelecekte nasıl sonuçlar doğurabileceğine dair düşüncelerini paylaşıyor.

Oku →