Karantina Söyleşileri

Karantina Söyleşileri #16: Çiçek Kahraman

Küçük Kıyamet, Bizim Büyük Çaresizliğimiz, Mavi Dalga, Anons gibi filmlerin kurgucusu Çiçek Kahraman, Hamburg ve Berlin’de geçirdiği salgın günlerindeki deneyimlerini ve ruh hâlini anlatıyor.

Karantina Söyleşileri #15: Deniz Akçay Katıksız

İlk uzun metrajı Köksüz’le adını duyuran, Sonsuz Aşk ve İstanbullu Gelin gibi dizilerin senaryosunda imzası bulunan Deniz Akçay Katıksız, Londra’da geçirdiği karantina günlerindeki deneyimlerini, sinema sektörünün yakın geleceğiyle ilgili tahminlerini paylaşıyor.

Karantina Söyleşileri #14: Serhat Karaaslan

Geçtiğimiz yıl ilk uzun metrajı Görülmüştür’le izleyici karşısına çıkan Serhat Karaaslan karantina dönemini nasıl geçirdiğini anlatıyor, bu süreçte izlediği dizilerden ve okuduğu kitaplardan bahsediyor.

Karantina Söyleşileri #13: Kıvanç Sezer

Babamın Kanatları ve Küçük Şeyler filmlerinin yönetmeni Kıvanç Sezer salgın günlerini nasıl geçirdiğini anlatıyor, izlediği filmlerden ve okuduğu kitaplardan bahsediyor.

Karantina Söyleşileri #12: Hüseyin Tabak

Güzelliğin On Par’ Etmez’le Altın Portakal kazanan, Yılmaz Güney belgeseli Çirkin Kral Efsanesi’ne ve son olarak Gipsy Queen‘e imza atan Hüseyin Tabak, karantina günlerini nasıl geçirdiğini anlatıyor.

Karantina Söyleşileri #11: Ömür Atay

Son olarak Kardeşler’e imza atan yönetmen ve senarist Ömür Atay, karantina deneyiminden, bağımsız sinemanın bu süreçten nasıl çıkabileceğinden, okuduklarından ve izlediklerinden bahsediyor.

Karantina Söyleşileri #10: Damla Sönmez

Son dönemde beyazperdede Sibel‘le izleyici karşısına çıkan Damla Sönmez karantina günlerinde neler yaptığını, neler okuduğunu, nelerin kendisine geleceğe dair ümit verdiğini anlatıyor.

Karantina Söyleşileri #9: Uğur Yücel

Karantina günlerini Ayvalık’ta geçiren Uğur Yücel bu dönemde neler yaptığını, neleri özlediğini anlatıyor, yakın geleceğin dünyasıyla ilgili tahminlerini paylaşıyor.

Karantina Söyleşileri #8: Mehmet Aktaş

Taşa Yazılmış Hatıralar, Çirkin Kral Efsanesi ve Reşeba gibi filmleriyle tanınan yapımcı ve senarist Mehmet Aktaş, Duhok’ta geçirdiği karantina günlerini ve bu dönemdeki halet-i ruhiyesini paylaşıyor.

Karantina Söyleşileri #7: Burak Çevik

Tuzdan Kaide ve Aidiyet filmlerinin yönetmeni Burak Çevik, hayatın durmasının duygusal etkilerinden bahsediyor, karantina günlerini nasıl geçirdiğini anlatıyor.

Karantina Söyleşileri #6: Rûken Tekeş

Ezidilere yönelik ayrımcılığı konu alan kısa filmi Hevêrk’le ve yok olmanın eşiğindeki Hasankeyf’e odaklanan Aether belgeseliyle tanınan Rûken Tekeş’in karantina deneyimleri…

Karantina Söyleşileri #5: Tolga Karaçelik

Gişe Memuru’nun, Sarmaşık’ın, Kelebekler’in yönetmeni Tolga Karaçelik, karantina günlerini nasıl geçirdiğini anlatıyor.

Karantina Söyleşileri #4: Berkay Ateş

Abluka ve Görülmüştür ile dikkat çeken oyuncu Berkay Ateş salgın günlerini nasıl geçirdiğinden, çalışma ortamlarındaki sağlık koşullarının öneminden bahsediyor, dünyanın geldiği noktaya dair görüşlerini paylaşıyor.

Karantina Söyleşileri #3: Ümit Ünal

Geçtiğimiz aylarda Glasgow’a taşınan Ümit Ünal karantina günlerindeki halet-i ruhiyesini, krizin yakın gelecekte nasıl sonuçlar doğurabileceğine dair düşüncelerini paylaşıyor.

Karantina Söyleşileri #2: Yeşim Ustaoğlu

Usta yönetmen Yeşim Ustaoğlu kent hayatından uzakta, tek başına geçirdiği karantina sürecini, doğayı dinlemenin iyileştirici etkisini anlatıyor.

Karantina Söyleşileri #1: Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti

Son olarak Sibel filmiyle çok sayıda ödül kazanan yönetmen ikilisi Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti, Fransa’da geçirdikleri karantina günlerini, çevrelerindeki hayatın dönüşümüyle ilgili gözlemlerini, özledikleri alışkanlıklarını anlatıyorlar.