Listeler

Filmekimi Galaları’nda Merakla Beklenen 5 Film

, , Yoruma Kapalı

Her yıl büyük festivallerde izleyiciyle buluşmuş önemli filmleri ve ödül sezonunda öne çıkması beklenen yapımları izleyiciyle buluşturan Filmekimi, bu pandemi yılında kısıtlı bir bölümle festivalin programına dâhil oluyor. Biletleri 2 Ekim Cuma günü satışa çıkacak bölümden beş filmi sizler için seçtik.

Oku →

Cinesquare’de İzleyebileceğiniz 5 Film

, , Yoruma Kapalı

Avrupa sinemasına ve özellikle de Balkan filmlerine odaklanan dijital platform Cinesquare’ın sürekli güncellenen programından sizin için beş film seçtik. Platformda izlenen film başına ödeme yapılıyor.

Oku →

Robert Eggers’ın Favori Korku Filmleri

, , Yoruma Kapalı

Yönetmen koltuğuna oturduğu The VVitch (2015) ve The Lighthouse (2019) ile yakın geleceğe damga vuracak isimlerden biri olarak gösterilen Robert Eggers,  ‘En Sevdiği Korku Filmleri’ listesini paylaştı.

Oku →

Siyah Amerika’ya Bakan 10 Belgesel

, , Yoruma Kapalı

ABD’deki kurumsal ırkçılığa karşı verilen siyasal mücadeleyi, ülke nüfusunun sekizde birini oluşturan siyahların sosyal ve kültürel dünyasını konu alan belgesellerden 10 filmlik bir seçki…

Oku →

BluTV’de İzleyebileceğiniz 5 Kısa Film

, , Yoruma Kapalı

Çevrimiçi platformlarda giderek daha çok vakit geçirdiğimiz bu günlerde, yerli-yabancı dizilerin ve uzun metraj filmlerin yanı sıra BluTV’deki kısa filmlere de göz atabilirsiniz. Sizin için BluTV kataloğundan beş kısa film seçtik.

Oku →