Listeler

İki Şafak Arasında
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (21-27 Ocak)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta dijital platformlarda Selman Nacar’ın bol ödüllü ilk uzun metrajı İki Şafak Arasında, vizyonda ise başrolüne Juliette Binoche’u taşıyan Ayrı Dünyalar dikkat çekiyor.

5 Unutulmaz The Office Bölümü

The Office’in Netflix Türkiye kataloğuna eklenmesi vesilesiyle dizinin derinliklerine iniyor ve The Office’in zihnimize kazdığı unutulmaz bölümlerden beş tanesini hatırlıyoruz.

Madalena
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (14-20 Ocak)

Genişletilmiş versiyonuyla yola devam eden Altyazı Öneriyor’da bu hafta dijital platformlarda esen Ricky Gervais rüzgârı ve ‘Çığlık’ serisinin sinemalara geri dönüşü dikkat çekiyor.

What Do We See When We Look at the Sky?, Gökyüzüne Baktığımızda Ne Görüyoruz?
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (7-13 Ocak)

Altyazı Öneriyor yeni yıla genişletilmiş versiyonuyla giriyor. Artık dijital platformların yanı sıra vizyon önerilerimizi ve Yıldız Tablosu’nu da bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (Yılbaşı Özel)

Altyazı Öneriyor’u bu hafta yılbaşı gününe adıyoruz! Yılbaşı özel bölümünde 31 Aralık’tan itibaren Türkiye’deki dijital platformlarda gösterime girecek yapımlara yer veriyoruz.

The Beatles: Get Back
2021’in En İyi Film Müzikleri

2021’i geride bırakırken, yılın hafızalara kazınan film müziği albümlerini ve en iyi film şarkılarını hatırlıyoruz.

Ferit Karahan
Altyazı Yazarları Seçti: 2021’in En İyi Yerli Filmleri

Altyazı yazarlarının oylarıyla bilinen yılın en iyi filmleri listelerimizde sıra yılın en iyi yerli filmlerinde. Bu yıl Türkiye prömiyerini yapan filmlerden oluşan listemizde beş yeni yapım yer alıyor.

2021’de Sinemaya Uyarlanan 10 Edebiyat Metni

2021, edebiyatla sinemanın işbirliği açısından son derece ilginç ve verimli bir yıl oldu. Yılı uğurlarken 2021’in sinema ve televizyon gündeminde iz bırakmış edebiyat uyarlamalarını hatırlıyoruz.

Succession
Altyazı Yazarları Seçti: 2021’in En İyi Dizileri

Altyazı yazarları yılın en iyi dizilerini seçti. Altyazı yazarlarının oylarıyla belirlenen ‘Yılın En İyi Dizileri’ listemizle 2021 televizyon yılını da uğurluyoruz.

Altyazı Yazarları Seçti: 2021’in En İyi Filmleri

Altyazı yazarları 2021’in en iyi filmlerini seçti. Hem zorlu hem de dolu dolu geçen bu yılı hafızalarımızda iz bırakan filmlerle uğurluyoruz.

Çatlak
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (24-30 Aralık)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta felaket komedisi Don’t Look Up, Fikret Reyhan’ın ikinci uzun metrajı Çatlak ve Aaron Sorkin’in yeni biyografi filmi Being the Ricardos dikkat çekiyor.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (17-23 Aralık)

Bu hafta Altyazı Öneriyor’da Paolo Sorrentino’nun yeni filmi The Hand of God, Netflix dizisi The Witcher’ın ikinci sezonu ve yeni HBO dizisi Station Eleven öne çıkıyor.

Christopher Nolan
Christopher Nolan’ın Yeni Filmi Oppenheimer Hakkında Şu Ana Dek Bildiklerimiz

Christopher Nolan’ın son günlerde gündem yaratan yeni projesi ‘Oppenheimer’a dair şu ana dek bildiklerimizi sıralıyoruz.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (10-16 Aralık)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Netflix Türkiye’de gösterime The Unforgivable, gerçek bir hikâyeden yola çıkan dizi Landscapers ve çeşitli platformların kataloğuna eklenmiş güncel filmler öne çıkıyor.

Azor
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (3-9 Aralık)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Andreas Fontana’nın ilk uzun metrajı Azor, Zeki Demirkubuz klasiği Kader ve yaşayan en önemli yönetmenlerden Jane Campion’ın büyük beğeni toplayan son filmi The Power of the Dog öne çıkıyor.

Inland Empire
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (26 Kasım – 2 Aralık)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta David Lynch filmografisinin kendine has parçalarından Inland Empire, BluTV’nin yeni özel yapımı Saklı ve sevilen dizilerin yeni sezonları dikkat çekiyor.

Coco Chanel
Beyazperdeye Konuk Olmuş 5 Moda Tasarımcısı

Gucci Ailesi, bu hafta itibariyle sinemalardaki gösterimine başladı. film seyirciyle buluşmuşken sinema tarihinden beş ikonik moda tasarımcısı portresini bir araya getiriyoruz.

The Wheel of Time, Zaman Çarkı
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (19-25 Kasım)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta uzun zamandır beklenen fantastik edebiyat uyarlaması Zaman Çarkı, Andrew Garfield’ın başrolünü üstlendiği tick, tick… BOOM! ve Güney Kore yapımı Hellbound dikkat çekiyor.

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.