Listeler

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (24-30 Mayıs)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta George Miller’ın post-apokaliptik film serisi Mad Max’in yeni halkası Furiosa: Bir Mad Max Destanı öne çıkıyor.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (17-23 Mayıs)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta 43. İstanbul Film Festivali’nde büyük ödül Altın Lale’yi kazanan Nehir Tuna imzalı Yurt öne çıkıyor.

Mayıs ve Haziran Aylarında Beykoz Kundura’da İzleyebileceğiniz Ödüllü Belgeseller

Kundura Sinema’nın dünyanın dört bir yanından özgün ve yaratıcı belgeselleri buluşturan ‘Belgesel Film Kuşağı’ programının 2024 seçkisi Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleşiyor. Kişisel hafızadan yola çıkıp evrensel insanlık hikâyelerine uzanan programdaki belgesellere göz atıyoruz.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (10-16 Mayıs)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Fırat Özeler’in dünya prömiyerini Rotterdam Film Festivali’nde yapan belgeseli Kavur öne çıkıyor.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (3-9 Mayıs)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Selman Nacar’ın bol ödüllü filmi Tereddüt Çizgisi öne çıkıyor.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (19-25 Nisan)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Fikret Reyhan’ın bol ödüllü filmi Cam Perde öne çıkıyor.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (5-11 Nisan)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Maymun Adam, Ripley, Yannick ve Kung Fu Panda 4 gibi yapımlar dikkat çekiyor.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (29 Mart – 4 Nisan)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Cannes’ın Belirli Bir Bakış bölümünde FIPRESCI Ödülü kazanan ‘Sömürgeciler’ ve En İyi Film dâhil yedi dalda Oscar’a uzanan ‘Oppenheimer’ dikkat çekiyor.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (22-28 Mart)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Andrew Scott ve Paul Mescal’i bir araya getiren All of Us Strangers, Cixin Liu’nun önemli bilimkurgu eserleri arasında gösterilen kitabından uyarlanan 3 Body Problem ve okuması en zor edebi metinlerden ‘Ulysses’in Kürtçeye çeviri sürecini takip eden Ulysses Çevirmek öne çıkıyor.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (15-21 Mart)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Altın Portakal’da Jüri Büyük Ödülü kazanan Ekin İlkbağ ve İdil Akkuş imzalı Düet ile sürdürülebilir yöntemlerle çekilen Reha Erdem imzalı Neandria öne çıkıyor.

Geride Kalanlar
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (8-14 Mart)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Alexander Payne’in beş dalda Oscar adaylığı elde eden yeni filmi Geride Kalanlar ve son dönemin sevilen dizilerinden Gibi dikkat çekiyor.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (1-7 Mart)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Denis Villeneuve’ün merakla beklenen yeni filmi ‘Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki’ ve Berkun Oya imzalı mini dizi ‘Kuvvetli Bir Alkış’ dikkat çekiyor.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (23-29 Şubat)

Altyazı Öneriyor’da haftanın öne çıkan yapımı Cannes’da Jüri Büyük Ödülü kazanan Jonathan Glazer imzalı İlgi Alanı.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (16-22 Şubat)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Kaouther Ben Hania’nın Cannes’da Golden Eye En İyi Belgesel ödülünü kazanan filmi Dört Kız Kardeş dikkat çekiyor.

Şubat Ayında Beykoz Kundura’da İzleyebileceğiniz 5 Hollywood Klasiği

Kundura Sinema, pek çok klasiği bir araya getiren ‘Kundura Sinema’nın Hafızası’ programıyla beşinci yaşını kutlamaya devam ediyor. Şubat ayında Hollywood’un unutulmaz aşk klasiklerine yer veren programdaki filmlere göz atıyoruz.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (9-15 Şubat)

Haftanın seyir gündemini belirleyen film hiç şüphesiz Zavallılar. Yorgos Lanthimos imzası taşıyan ve merakla beklenen yapım sonunda Türkiyeli izleyicilerle de buluşuyor.

2024’te İzleme Listenizde Olması Gereken 5 Sundance Filmi

Yılın başında düzenlenip yankıları tüm yıla yayılan Sundance Film Festivali’nden, festivalin esansını taşıyan beş harika film seçtik.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (2-8 Şubat)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta İlker Çatak’ın En İyi Uluslararası Film dalında Oscar’a aday gösterilen filmi Öğretmenler Odası dikkat çekiyor.