Listeler

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (5-11 Ağustos)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Neil Gaiman’ın yıllardır beklenen çizgi roman uyarlaması The Sandman öne çıkıyor.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (29 Temmuz – 4 Ağustos)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta usta yönetmen David Cronenberg’ün bilimkurgu ve korku türlerine geri döndüğü Müstakbel Suçlar filmi öne çıkıyor.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (22-28 Temmuz)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Ama, The Gray Man ve Güney İstasyonunda Randevu gibi yapımlar öne çıkıyor. Ayrıca listede Lucrecia Martel ve Michelangelo Antonioni gibi usta yönetmenlerin filmleri de var.

Persuasion
İz Bırakan 5 Jane Austen Uyarlaması

Jane Austen uyarlaması İkna, 15 Temmuz’da Netflix’te. Film gösterime girerken sinema tarihinde iz bırakmış 5 Austen uyarlamasını hatırlıyoruz.

Persuasion
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (8-17 Temmuz)

Altyazı Öneriyor bu hafta bayram tatiline özel iki haftalık bir programla yayında. Öneri listemizde merakla beklenen filmlerden keşif niteliğindeki yapımlara pek çok seçenek mevcut.

Atlanta
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (1-7 Temmuz)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Yang’dan Sonra, Drive My Car, Annem ve Biz gibi filmlerin yanı sıra Hacks ve Atlanta gibi diziler öne çıkıyor.

Cadı Üçlemesi: 15+
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (24-30 Haziran)

Haftanın seyir gündeminde vizyondaki iki film dikkat çekiyor: Baz Luhrmann’ın merakla beklenen Elvis Presley biyografisi Elvis ve Kira Kovalenko’nun ödüllü filmi Yumrukları Gevşetmek.

Herr Bachmann und seine Klasse
15. Documentarist’te İzlenebilecek 10 Dikkat Çekici Belgesel

15. Documentarist programından öne çıkan 10 uzun metraj belgesel önerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Direnerek Var Olmak: Sinema Tarihinden 8 Kuir Film

Onur Haftası’nın bu yılki teması olan direnişi, sinema tarihinin kuir filmlerinde arıyoruz.

X
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (17-23 Haziran)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Okul Tıraşı, Yaşamaya Bak, X, Haz ve Kusursuzlar gibi yapımlar öne çıkıyor. Ayrıca Türkiye yayınına bu hafta başlayan Disney+ da zengin bir katalog sunuyor.

Disney+’ta İzleyebileceğiniz 10 Yapım

Disney+ 14 Haziran itibariyle Türkiye yayınına başladı. Platformun zengin kataloğundan beş film ve beş diziyi sizler için seçtik. 

Peaky Blinders
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (10-16 Haziran)

Bu hafta vizyon takviminde Masumlar ve Jurassic World: Hâkimiyet gibi yapımlar dikkat çekiyor. Dijital platformlarda ise The Boys, Hustle, Kahraman, Peaky Blinders ve Muhteşem Kadın gibi yapımlar öne çıkıyor.

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (3-9 Haziran)

Bu hafta vizyonda Alex Garland’ın Adamlar’ı ve Panah Panahi’nin Yola Devam’ı öne çıkıyor. Dijital platformlar tarafında ise pek çok ilgi çekici yapım bulunuyor.

Stranger Things 4
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (27 Mayıs – 2 Haziran)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta fenomen dizi Stranger Things’in yeni sezonu ve uzun yıllardır beklenen devam filmi Top Gun: Maverick öne çıkıyor.

The Souvenir
25. Uçan Süpürge Programından Kaçırılmaması Gereken 10 Film

Bu yıl 25. kez düzenlenen Uçan Süpürge Film Festivali gösterimleri 27 Mayıs Cuma günü başlıyor. Festivalde kaçırılmaması gereken 5 filmi sizler için derledik.

Conversations with Friends
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (20-26 Mayıs)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Domuz, Conversations with Friends, Karanlık Kız, Koridor ve Sen Ben Lenin gibi yapımlar öne çıkıyor.

Worst Person in the World
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (13-19 Mayıs)

Altyazı Öneriyor’da haftanın öne çıkan yapımı Gaspar Noé imzalı Vortex. Bunun yanı sıra dijital platformlarda gösterime girmiş pek çok yapım da dikkat çekiyor.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (6-12 Mayıs)

Haftanın öne çıkan yapımı şüphesiz ki yeni Marvel filmi Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında. Bunun yanı sıra hem dijital platformlarda hem de vizyonda pek çok alternatif mevcut.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.