Listeler

Conversations with Friends
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (20-26 Mayıs)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Domuz, Conversations with Friends, Karanlık Kız, Koridor ve Sen Ben Lenin gibi yapımlar öne çıkıyor.

Worst Person in the World
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (13-19 Mayıs)

Altyazı Öneriyor’da haftanın öne çıkan yapımı Gaspar Noé imzalı Vortex. Bunun yanı sıra dijital platformlarda gösterime girmiş pek çok yapım da dikkat çekiyor.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (6-12 Mayıs)

Haftanın öne çıkan yapımı şüphesiz ki yeni Marvel filmi Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında. Bunun yanı sıra hem dijital platformlarda hem de vizyonda pek çok alternatif mevcut.

Marilyn Monroe
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (29 Nisan – 5 Mayıs)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta kısa filmlerden roman uyarlamalarına, sevilen dizilerin yeni sezonlarından güncel yerli filmlere pek çok farklı yapım dikkat çekiyor.

Al Pacino
Al Pacino’nun 10 Unutulmaz Performansı

25 Nisan 1940 doğumlu efsanevi aktör Al Pacino 82. yaşını kutlarken, onun uzun kariyerinin kilometre taşlarını yeniden hatırlıyoruz.

Gün Batımı
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (22-28 Nisan)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta, uzun zamandır beklenen Kuzeyli dikkat çekiyor. Ayrıca Tayfun Pirselimoğlu, Michel Franco ve Pablo Larraín gibi isimlerin yeni filmlerini de çeşitli mecralarda izlemek mümkün.

Stardust
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (15-21 Nisan)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta farklı platformlarda gösterime girmiş çeşitli filmler ve Anatomy of a Scandal adlı Netflix dizisi öne çıkıyor.

Annette
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (8-14 Nisan)

Altyazı Öneriyor’da haftanın öne çıkan filmi Her Şey Her Yerde Aynı Anda. 41. İstanbul Film Festivali ise özlenen tarihine ve gösterim koşullarına geri dönüyor.

Heath Ledger
Heath Ledger’ın 5 Unutulmaz Performansı

Yaşasaydı bugün 43 yaşında olacak Heath Ledger’ın kısa ömrüne sığdırdığı ve onu unutulmaz kılan rolleri sizler için derledik.

Uysallar
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (1-7 Nisan)

Altyazı Öneriyor’da haftanın öne çıkan yapımı Hakan Günday ve Onur Saylak imzalı Uysallar. Vizyon tarafında ise Anadolu Leoparı ve Morbius dikkat çekiyor.

41. İstanbul Film Festivali’nden 25 Film Önerisi

İstanbul Film Festivali biletleri 1 Nisan Cuma günü genel satışa çıkıyor. Festivalin uzun film listesi arasından 25 önerimizi paylaşıyoruz.

Oscar’a Doğru: En İyi Film Adayları

Oscar Ödülleri, pazar gecesi 94. kez sahiplerini buluyor. Bu yılın En İyi Film adaylarını hatırlıyor ve Altyazı sayfalarındaki yansımalarına bakıyoruz.

Belfast
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (25-31 Mart)

Oscar ödüllerinin sahiplerini bulacağı hafta sonunun öne çıkan filmi de Türkiye’de vizyona yeni giren Belfast.

Jessica Chastain’in 5 Unutulmaz Performansı

24 Mart itibariyle kırk beşinci yaşını kutlayan Jessica Chastain’in kariyerindeki önemli durakları ve öne çıkan performansları hatırlayalım.

Derin Sular
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (18-24 Mart)

Altyazı Öneriyor’da bu hafta Derin Sular, Murina, Paralel Anneler ve Diyalog gibi farklı üsluplara ve üretim modellerine sahip filmler dikkat çekiyor.

The Andy Warhol Diaries
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (11-17 Mart)

Bu hafta izleyici karşısına çıkan yapımlar arasında, Apichatpong Weerasethakul’un vizyona giren yeni filmi Memoria dikkat çekiyor.

Oscar Isaac’in 5 Unutulmaz Performansı

Oscar Isaac’in doğum günü vesilesiyle, kariyerinin unutulmaz performanslarından beşini hatırlıyoruz.

Pera Palas’ta Gece Yarısı
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (4-10 Mart)

Bu hafta dijital platformlarda Kaçık Porno ve Pera Palas’ta Gece Yarısı, vizyonda ise The Batman, Kaçış ve Yaramaz Çocuklar öne çıkıyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.