Vizyonda

Voyagers
Vizyonda Bu Hafta: 23 Temmuz

23 Temmuz haftasında prömiyerini 39. İstanbul Film Festivali’nde yapan Plaza ve distopik gerilim serisi Arınma Gecesi’nin beşinci halkası Arınma Gecesi: Sonsuza Dek öne çıkıyor.

A Quiet Place Part II
Vizyonda Bu Hafta: 16 Temmuz

16 Temmuz haftasında uzun süredir beklenen iki devam filmi dikkatleri çekiyor. Space Jam: Yeni Efsane ve Sessiz Bir Yer 2 haftanın öne çıkan yapımları.

Black Widow
Vizyonda Bu Hafta: 9 Temmuz

Vizyon takviminde 9 Temmuz haftasının öne çıkanları Marvel evreninin yeni filmi Black Widow ile Colin Firth ve Stanley Tucci’nin performanslarıyla dikkat çeken Süpernova.

Cruella
Vizyonda Bu Hafta: 2 Temmuz

2-8 Temmuz haftasında Christian Petzold ve Gaspar Noé gibi başarılı yönetmenlerin yeni filmlerinin yanı sıra ABD’de rekor bir açılış yapan Hızlı ve Öfkeli 9 dikkat çekiyor.

Araf 4: Meryem

Gökhan Arı’nın senaryosunu kaleme alp yönettiği, yerli korku sinemasının yeni bir örneği olan Araf 4: Meryem iki arkadaşın başına gelen mistik olayları konu alıyor.

Kadın / Woman

Yann Arthus-Bertrand ve Anastasia Mikova’nın birlikte yazıp yönettiği belgesel Kadın prömiyerini geçtiğimiz yıl Venedik Film Festivali’nde yaptı.

Bloodshot: Durdurulamaz Güç / Bloodshot

Kevin VanHook, Don Perlin ve Bob Layton tarafından 90’lı yıllarda yaratılan Valiant Comics karakterlerinden Bloodshot, Dave Wilson yönetmenliğinde beyazperdeye uyarlandı

Gölgelerin Aşkı / Above the Shadows

Fantezi ve dram türlerini bir araya getiren Gölgelerin Aşkı insanları yalnızlığa sürükleyen dijital çağda, sadece görülmek isteyen bir kadın ile kendi görünürlüğünü kaybettiğine inanan bir adam arasındaki aşkı anlatıyor.

İlk Aşk / Hatsukoi

Japon sinemasının en kendine has isimlerinden, suç ve şiddet temalı filmleri ve “aşırılıklarla dolu” estetiğiyle öne çıkan usta yönetmen Takashi Miike’nin yeni filmi…

Mürit / The Lodge

2014 yılında Ölümcül Oyun’la (Ich Seh Ich Seh) iyi bir çıkış yapan Severin Fiala ve Veronika Franz’dan yeni bir korku filmi.

El-Deccur

Gökhan Arı’nın senaryosunu kaleme alp yönettiği El-Deccur, cin temalı korku filmlerinin yeni bir örneği.

Hayal Adası / Fantasy Island

1977-1984 arası televizyonda yayınlanan ve geniş bir hayran kitlesine ulaşan Fantasy Island dizisinin yeni uyarlaması Hayal Adası’nın yönetmen koltuğunda Jeff Wadlow oturuyor.

Mendilim Kekik Kokuyor

Tarihî dram türündeki Mendilim Kekik Kokuyor, Hakan Kurşun ve Hüseyin Özden’in ilk uzun metrajı.

Nuh Tepesi

Başrollerini Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir’in paylaştığı Nuh Tepesi Tribeca Film Festivali’nde En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini kazanmıştı.

Sabit Kanca: Son Soru

Komedi serisinin üçüncü filminin başrolünde yine İsmail Baki Tuncer yer alıyor. Sabit Kanca: Son Soru aynı zamanda yönetmen Nuri Yıldız’ın ilk filmi.

Seberg

Jean Seberg’i konu alan Seberg, oyuncunun vatandaşlık hakları hareketlerine ve Kara Panterler’e verdiği destekten dolayı FBI’ın radarına girdiği döneme odaklanıyor.

Tamircikler Robotçuklara Karşı / Fiksiki Protiv Krabotov

Rusya yapımı Tamircikler Robotçuklara Karşı arkadaşlık, birlik olma ve mücadele etme gibi temaları, renkli karakterler üzerinden ele alan bir animasyon.

Yokuş Aşağı / Downhill

Yokuş Aşağı, 2014 yılında Cannes’ın Belirli Bir Bakış bölümünde Jüri Ödülü kazanan Turist’in (Force Majeure) yeniden yapımı…

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.