Vizyonda

Dune
Vizyonda Bu Hafta: 22 Ekim

Beş yeni filmin vizyona girdiği haftanın öne çıkanları, Denis Villeneuve’ün uzun süredir merakla beklenen bilimkurgusu Dune ve Leos Carax’ın Adam Driver ve Marion Cotillard’lı müzikali Annette.

Venom Let There Be Carnage
Vizyonda Bu Hafta: 15 Ekim

haftanın öne çıkan yapımları Ridley Scott’ın Orta Çağ dramı Son Düello, kült korku serisinin yeni halkası Cadılar Bayramı Öldürür ve Tom Hardy hayranlarının kaçırmayacağı Marvel filmi Venom: Zehirli Öfke.

The Courier
Vizyonda Bu Hafta: 8 Ekim

Çok sayıda korku ve gerilim filminin vizyona girdiği haftanın öne çıkan yapımı, Soğuk Savaş döneminde geçen, Benedict Cumberbatch’li casusluk hikâyesi Kurye.

No Time to Die
Vizyonda Bu Hafta: 1 Ekim

8 yeni filmin vizyona girdiği haftanın öne çıkanı hiç kuşkusuz, Daniel Craig’in James Bond’u son kez canlandırdığı, uzun zamandır merakla beklenen Ölmek İçin Zaman Yok.

Bir Nefes Daha
Vizyonda Bu Hafta: 24 Eylül

Sinemalarda haftanın öne çıkan yapımları Nisan Dağ’ın bol ödüllü Bir Nefes Daha’sı ve Erdem Tepegöz’ün distopik bilimkurgusu Gölgeler İçinde.

Apples
Vizyonda Bu Hafta: 17 Eylül

Dokuz yeni filmin gösterime girdiği haftanın öne çıkan yapımları iki dalda Oscar kazanan Anthony Hopkins’li Baba ve Christos Nikou imzalı Yunan Tuhaf Dalgası örneği Elmalar.

Vizyonda Bu Hafta: 10 Eylül

Dokuz yeni filmin gösterime girdiği haftanın öne çıkan yapımları Tunç Şahin’in İnsanlar İkiye Ayrılır’ı, başrollere Aubrey Plaza ile Michael Caine’i taşıyan Çok Satanlar ve Tom McCarthy’nin Matt Damon’lı son filmi Durgun Su.

Shang-Chi
Vizyonda Bu Hafta: 3 Eylül

Bu haftanın vizyon filmleri arasında Marvel filmi Shang-Chi ve On Halka Efsanesi, yılın sevilen animasyonlarından Luka ve Sundance çıkışlı İki Âşığın Ölümü öne çıkıyor.

Petite Maman
Vizyonda Bu Hafta: 27 Ağustos

27 Ağustos haftasının dikkat çeken filmleri Céline Sciamma’nın merakla beklenen Küçük Anne’si ile 1992 yapımı korku klasiği Candyman’in devam filmi Şeker Adamın Laneti.

Collective
Vizyonda Bu Hafta: 20 Ağustos

20 Ağustos haftasında En İyi Uluslararası Film dalında Akademi Ödülü kazanan Körkütük ve aynı dalda Oscar’a aday gösterilen Romanya yapımı belgesel Collective dikkat çekiyor.

The Man Who Sold His Skin
Vizyonda Bu Hafta: 13 Ağustos

13 Ağustos haftasında vizyonun öne çıkan filmleri M. Night Shyamalan’ın son filmi Zamanda Tutsak ve En İyi Uluslararası Film dalında Oscar adaylığı elde eden ilk Tunus filmi olan Derisini Satan Adam.

The Green Knight
Vizyonda Bu Hafta: 6 Ağustos

Haftanın en dikkat çeken filmi, özellikle Bir Hayalet Hikâyesi’yle önemli bir başarı elden eden David Lowery’nin imzasını taşıyan dönem filmi Yeşil Şövalye.

The Suicide Squad
Vizyonda Bu Hafta: 30 Temmuz

30 Temmuz haftasının öne çıkan filmleri Suicide Squad serisinin yeni filmi The Suicide Squad: İntihar Timi, Gia Coppola’nın ikinci uzun metrajı Mainstream ve Chloé Mazlo imzalı politik dram Lübnan Semaları.

Voyagers
Vizyonda Bu Hafta: 23 Temmuz

23 Temmuz haftasında prömiyerini 39. İstanbul Film Festivali’nde yapan Plaza ve distopik gerilim serisi Arınma Gecesi’nin beşinci halkası Arınma Gecesi: Sonsuza Dek öne çıkıyor.

A Quiet Place Part II
Vizyonda Bu Hafta: 16 Temmuz

16 Temmuz haftasında uzun süredir beklenen iki devam filmi dikkatleri çekiyor. Space Jam: Yeni Efsane ve Sessiz Bir Yer 2 haftanın öne çıkan yapımları.

Black Widow
Vizyonda Bu Hafta: 9 Temmuz

Vizyon takviminde 9 Temmuz haftasının öne çıkanları Marvel evreninin yeni filmi Black Widow ile Colin Firth ve Stanley Tucci’nin performanslarıyla dikkat çeken Süpernova.

Cruella
Vizyonda Bu Hafta: 2 Temmuz

2-8 Temmuz haftasında Christian Petzold ve Gaspar Noé gibi başarılı yönetmenlerin yeni filmlerinin yanı sıra ABD’de rekor bir açılış yapan Hızlı ve Öfkeli 9 dikkat çekiyor.

Araf 4: Meryem

Gökhan Arı’nın senaryosunu kaleme alp yönettiği, yerli korku sinemasının yeni bir örneği olan Araf 4: Meryem iki arkadaşın başına gelen mistik olayları konu alıyor.

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.