Şu An Okunan
Vizyonda Bu Hafta: 19 Kasım

Vizyonda Bu Hafta: 19 Kasım

Kral Richard

On filmin vizyona girdiği haftanın öne çıkan yapımları Prenses Diana’nın hayatından bir kesit sunan Pablo Larraín imzalı Spencer, Serena ve Venus Williams’ın çocukluk yıllarına odaklanan Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar ve Joachim Trier’in Cannes’dan ödüllü filmi Dünyanın En Kötü İnsanı.


Aşk Yolunda

Hayatı boyunca başına gelen talihsizliklerden sıkılan Bade son olarak sevgilisi tarafından terk edilmiştir. Yaşadığı şanssızlığı kırmak için denediği hiçbir şey işe yaramayınca bu durumun kökenlerini geçmişinde aramaya karar verir.


Advertisement

İZLENMELİ Mİ? Seçil Çömlekçi’nin aynı adlı kitabından uyarlanan Aşk Yolunda, haftanın yerli romantik filmi.

Yönetmen: Ahmet Kapucu

Senaryo: Seçil Çömlekçi

Oyuncular: Çiğdem Batur, Şahin Irmak, Bora Cengiz, Ayhan Taş, Asuman Dabak

Türkiye/2021/Türkçe/99 dk./Aytaç Medya (CGV Mars D.)

Vizyon Tarihi: 19 Kasım


Cehennem Kapısı / Al Tercer Día

Cecilia, oğluyla beraber korkunç bir trafik kazası geçirir. Kazanın ardından yaşananları hatırlamayan Cecilia, üç gün sonra umutsuz bir şekilde oğlunu aramaya başlar. Aramaları sırasında polis dosyasında rastladığı dehşet verici bilgiler onu büyük bir katliamdan sorumlu dindar bir adamla karşı karşıya getirecektir.

İZLENMELİ Mİ? Daha ziyade korku filmleriyle tanınan Arjantinli yönetmen Daniel de la Vega’nın imzasını taşıyan Cehennem Kapısı, fantastik öğeler taşıyan bir korku filmi.

Yönetmen: Daniel de la Vega

Senaryo: Alberto Fasce, Gonzalo Ventura

Oyuncular: Mariana Anghileri (Cecilia), Arturo Bonín (Jose), Diego Cremonesi (Fernando), Lautaro Delgado (Hernán), Rodolfo Ranni (Rodolfo), Gerardo Romano (Enrique)

Arjantin/2021/İspanyolca/85 dk./Atlantik Medya (TME Films)

Vizyon Tarihi: 19 Kasım


Dünyanın En Kötü İnsanı / Verdens Verste Menneske

Yakında otuz yaşına girecek olan Julie özgürlüğe tutkun, sürekli değişen hayallerinin peşinden koşan bir kadındır. Kırk beş yaşındaki çizgi roman yazarı Aksel’le birlikte yaşayan Julie’nin hayatı, genç ve yakışıklı Eivind’le tanışmasıyla tamamen değişecektir.

İZLENMELİ Mİ? Oslo, 31 Ağustos (Oslo, 31. August, 2011), Sessiz Çığlık (Louder Than Bombs, 2016) ve Thelma (2017) gibi filmleriyle tanınan Joachim Trier’in son filmi Dünyanın En Kötü İnsanı, Norveçli yönetmenin coşku ve kederi iç içe geçiren, duygusal açıdan incelikli üslubunun yeni bir örneği. Filmin başrol oyuncusu Renate Reinsve’nin Cannes Film Festivali’nden En İyi Kadın Oyuncu ödülüyle ayrıldığını da ekleyelim.

Yönetmen: Joachim Trier

Senaryo: Joachim Trier, Eskil Vogt

Oyuncular: Renate Reinsve (Julie), Anders Danielsen Lie (Aksel), Maria Grazia Di Meo (Sunniva), Herbert Nordrum (Eivind)

Norveç-Fransa-İsveç-Danimarka/2021/Norveççe/127 dk./Bir Film (Başka Sinema)

Vizyon Tarihi: 19 Kasım


Ecinni 3: Issız Çığlık

Zeynep bir süredir yaşadığı nörolojik rahatsızlığı nedeniyle ani unutkanlıklar yaşamaktadır. Aynı zamanda belli belirsiz varlıklar görmeye başlar. Gördüğü varlıkların Ecinniler aleminden olup olmadığını anlamak için yola koyulan Zeynep, ailesiyle birlikte ürpertici olaylarla karşılaşacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Ecinni serisinin son filmi Ecinni 3: Issız Çığlık, haftanın yerli korku filmi.

Yönetmen: Mehmet Sağlam

Senaryo: Mehmet Sağlam

Oyuncular: Gökçem Çoban, Yasemin Kurttekin, Fatih Paşalı, Batuhan Zeybek, İrfan Sağbaş

Türkiye/2020/Türkçe/93 dk./Sağlam Film (Bir Film)

Vizyon Tarihi: 19 Kasım


Hayalet Avcıları: Öteki Dünya / Ghostbusters: Afterlife

Trevor ve Phoebe, ailenin geçimini sağlamakta zorlanan anneleri Callie’yle birlikte dedelerinin eski evine taşınmak zorunda kalırlar. Evdeki eşyaları inceleyen Trevor, büyükbabasının hayalet avcısı üyelerinden biri olduğunu anlar. Trevor ve arkadaşları bu ekipmanları kurcalarken istemeden, uyuyan tehlikeyi uyandırırlar.

İZLENMELİ Mİ? 1984 yapımı Hayalet Avcıları’yla (Ghostbusters) başlayan serinin yeni halkası, çocuk yaştaki hayalet avcılarının maceralarına odaklanıyor. Hayalet Avcıları: Öteki Dünya’nın yönetmenliğini ise orijinal filmlerin yönetmeni Ivan Reitman’ın oğlu Jason Reitman üstleniyor.

Yönetmen: Jason Reitman

Senaryo: Gil Kenan, Jason Reitman

Oyuncular: Finn Wolfhard (Trevor), Mckenna Grace (Phoebe), Paul Rudd (Bay Grooberson), Carrie Coon (Callie), Bill Murray (Dr. Peter Venkman)

Kanada-ABD/2021/İngilizce/124 dk./WB

Vizyon Tarihi: 19 Kasım


Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar / King Richard

Beş kız çocuğu sahibi Richard Williams, dokuz-on yaşlarındaki kızları Venus ve Serena’nın tenis yönelik yeteniğinin farkındadır ve onların büyük başarılara ulaşması için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır. Ancak bir yandan da eğitimlerinde geri kalmamalarına çok önem verir. Bu durum, Venus ve Serena’nın tenis kariyerin akışını belirleyecek faktörlerden biri olacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Son yirmi yılda tenis kortlarına damga vuran Serena Williams ve Venus Williams’ın ve aile üyelerinin tutku dolu mücadelesini anlatan Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar, baba Richard’ın çalışkanlığını, disiplinini ve inadını merkeze alıyor. Yönetmenliğini Reinaldo Marcus Green’in üstlendiği filmin başrolündeki Will Smith, ödül sezonunu da iddialı isimlerinden biri.

Yönetmen: Reinaldo Marcus Green

Senaryo: Zach Baylin

Oyuncular: Will Smith (Richard Williams), Aunjanue Ellis (Oracene ‘Brandy’ Williams), Saniyya Sidney (Venus Williams), Demi Singleton (Serena Williams), Jon Bernthal (Rick Macci), Tony Goldwyn (Paul Cohen)

ABD/2021/İngilizce/138 dk./WB

Vizyon Tarihi: 19 Kasım


Muallim

Mühendislik eğitimi almak için Fransa’ya giden Ali Jön Türklerin bir toplantısına katıldığı için tutuklanır ve ardından öğretmen olarak küçük bir kasabaya sürgün edilir. Fransa’dayken burun kıvırdığı insanlarla beraber yaşamaya başlayan Ali, zamanla değer yargılarını sorgulamaya başlayacaktır.

İZLENMELİ Mİ? 20. yüzyılın başlarında geçen ve başrolünü Melih Selçuk’un üstlendiği Muallim, ana karakteri üzerinden bir dönemin siyasi atmosferine dair söz söyleyen tarihî bir film.

Yönetmen: Müslim Şahin

Senaryo: Müslim Şahin

Oyuncular: Melih Selçuk, Sevtap Özaltun, Ruhi Sarı, Levent Sülün, Halit Karaata

Türkiye/2021/Türkçe/94 dk./CY Medya (Chantier)

Vizyon Tarihi: 19 Kasım


Pişiriciler / Die Heinzels: Rückkehr der Heinzelmännchen

Elfler yıllardır yerin altında yaşayıp insanlardan saklanmaktadır. Ancak bir gün hayat dolu elf kızı Helvi iki arkadaşıyla birlikte insanların dünyasına tırmanır. Yaşadığı maceraların ardından pasta şefi Theo’yla kurduğu dostluk sayesinde kendisine ve tüm elflere hayattaki amaçlarını hatırlatacaktır. 

İZLENMELİ Mİ? Elflerin yeryüzü maceralarını pastacılık deneyimleriyle birleştiren Pişiriciler, yardımseverliği merkezine alan bir animasyon filmi.

Yönetmen: Ute von Münchow-Pohl

Senaryo: Jan Strathmann

Seslendirenler: Jella Haase (Helvi), Louis Hofmann (Kipp), Elke Heidenreich (Vendla), Leon Seidel (Butz), Detlef Bierstedt (Theo)

ABD/2019/İngilizce/78 dk./Bir Film

Vizyon Tarihi: 19 Kasım


Spencer

İngiliz Kraliyet ailesiyle birlikte Norfolk’ta Noel tatilinde olan Prenses Diana, ruhsal olarak zor bir dönemden geçmektedir. Bu sıralarda, Prens Charles’la on yıllık evliliğini sonlandırmaya karar verir.

İZLENMELİ Mİ? Prenses Diana’nın trajik hayatından bir kesiti perdeye taşıyan Spencer, 2016 yılında üst üste ‘anti-biyografi’ olarak tanımlanabilecek Neruda ve Jackie filmlerini çeken Pablo Larraín’in imzasını taşıyor. Uzun zamandır merakla beklenen bu özgün biyografide Prenses Diana’yı Kristen Stewart canlandırıyor.

Yönetmen: Pablo Larraín

Senaryo: Steven Knight

Oyuncular: Kristen Stewart (Diana), Timothy Spall (Alistar Gregory), Jack Nielen (William), Freddie Spry (Harry), Jack Farthing (Charles)

Almanya-Şili-Birleşik Krallık-ABD/2021/İngilizce/111 dk./Filmartı (CJ ENM)

Vizyon Tarihi: 19 Kasım


Yan Etki

Cem ve arkadaşları, birtakım karanlık insanlar için biyolojik silah geliştirir. Bu süreçte arkadaşları Cem’in hastalığına ilaç bulur fakat ilacın bazı yan etkileri de vardır. İlacın insanlara özel güçler kazandırdığı ortaya çıkınca karanlık güçler ilacın formülünün peşine düşecektir.

İZLENMELİ Mİ? Hastalığının son bulması için aldığı ilacın yan etkisiyle hayatı altüst olan bir karaktere odaklanan Yan Etki, haftanın yerli gerilim filmi.

Yönetmen: Pekin Azer

Senaryo: Gökhan Küçük

Oyuncular: Hakan Eratik, Zeynep Şarlıgil, Uğur Karabulut, Kamil Atlıman, Sedat Bilenler

Türkiye/2021/Türkçe/109 dk./Light & Flare Film (TME Films)

Vizyon Tarihi: 19 Kasım


Hazırlayan: Hazal İnak

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.