Matine

Beyoğlu Sineması’nın Nisan Programı

Beyoğlu Sineması’nın Nisan ayını kapsayan programları duyuruldu.

20. Akbank Kısa Film Festivali

Akbank Kısa Film Festivali 41 ülkeden 96 kısa ve 2 uzun metraj filmi bir araya getiren kapsamlı programıyla 20. yaşını kutluyor.

43. İstanbul Film Festivali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali bu yıl 43. kez sinemaseverlerle buluşuyor.

Yönetmenlerle Buluşma 8: Tayfun Pirselimoğlu

İstanbul Modern Sinema’nın günümüz Türkiye sinemasının önde gelen yönetmenlerine odaklanan ‘Yönetmenlerle Buluşma’ serisinin sekizinci konuğu Tayfun Pirselimoğlu.

Frankofon Film Festivali

Uzun bir aranın ardından Fransızca sinemanın son dönem dikkat çeken filmlerinden bir seçkiyle geri dönen Frankofon Film Festivali, 21 Mart – 30 Nisan tarihlerinde Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerde gerçekleştirilecek.

Transit
Pera Film’de ‘Sonsuz Sokaklar’

Pera Film‘in ‘Tam Yerinden: İstanbul’a Panoramik Bakışın Tarihi’ sergisine paralel hazırladığı ‘Sonsuz Sokaklar’ programı 2000’li yıllardan beş filmi bir araya getiriyor. Gösterimler 13 Mart’ta Pera Müzesi’nde başlayacak.

Pandora’nın Kutusu
Beyoğlu Sineması’nın Mart Programı

Mart 2024 / Beyoğlu Sineması Beyoğlu Sineması‘nın Mart dönemini kapsayan programları duyuruldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne…

28. Türkiye Almanya Film Festivali

28. Türkiye Almanya Film Festivali 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Aslı Özarslan’ın ‘Dirsek’ filminin gösterimiyle açılışını yapacak.

Pera Film’den Çevrimiçi Özel Gösterim: ‘8 Mart 2020: Bir Günce’

Pera Film 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Fırat Yücel’in 8 Mart 2020: Bir Günce filmiyle kutluyor. Program 4-11 Mart’ta çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Salt’ta ‘Bu son şansımız mı?’

Salt’ın çağımızın en büyük sorunlarından iklim değişikliğinin dünyaya etkilerine dikkat çekme amacıyla hazırladığı ‘Bu son şansımız mı?’ programının 2024 seçkisi 29 Şubat’ta Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da başlıyor.

7. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali

Kadın Yönetmenler Derneği’nin düzenlendiği 7. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali ‘Olmazlara İnat’ sloganıyla 26 Şubat’ta başlayacak.

Institut français İzmir’de Marsilya Uluslararası Film Festivali’nden Bir Seçki

20-24 Şubat / Institut français İzmir Sinema Salonu Institut français İzmir ve Marsilya Uluslararası Film…

12. Pembe Hayat KuirFest

Dünyanın dört bir yanından kuir yapımları izleyiciyle buluşturan 12. Pembe Hayat KuirFest, 23-25 Şubat Ankara’da gerçekleşiyor. Festivalin bu yılki sloganı ise #DöndümBak.

SaturDox 12. Belgesel Buluşmaları’nda ‘Yok Olmaya Karşı: Filistin Filmleri’

24 Şubat – 4 Nisan / Depo İstanbul Depo ve Documentarist işbirliğinde düzenlenen SaturDox Belgesel…

İstanbul Modern Sinema’da ‘Oscar’ın Yabancıları’

İstanbul Modern Sinema’nın gelenekselleşen programlarından ‘Oscar’ın Yabancıları’ Uluslararası kategoride Oscar’a başvurmuş filmlerin bir kısmını izleme olanağı sunuyor. 10 filmlik seçki 15-25 Şubat’ta İstanbul Modern’de.

Beyoğlu Sineması’nın Şubat Programı

Beyoğlu Sineması’nın Şubat dönemini kapsayan programları duyuruldu.

Pera Film’den ‘Gelecek Hatıraları’ Sergisine Özel Seçki: ‘Yitik Zamanın Peşinde’

Pera Film’in Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu’ndan yola çıkan ‘Gelecek Hatıraları’ sergisinden ilham alan ‘Yitik Zamanın Peşinde’ adlı film programı 2 Şubat’ta başlıyor.

Sinematek’in Ocak-Nisan Programı

Sinematek/Sinema Evi’nin Ocak-Nisan dönemini kapsayan programları duyuruldu.