Matine

4. Sinemada Film Festivali

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi Başkanlığı ve FilmKoop işbirliğiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen Sinemada Film Festivali bugün başlıyor.

Pera Film’den Onur Ayı’na Özel: ‘hiçbir şeyden korkmuyorum’

28 Haziran – 10 Temmuz / Pera Müzesi Her sene hazırladığı özel bir programla Onur…

Beyoğlu Sineması’nın Haziran Programı

Beyoğlu Sineması’nın Haziran dönemini kapsayan programları duyuruldu.

Documentarist 17. İstanbul Belgesel Günleri

Türkiye’de belgesel alanında yapılan en önemli etkinliklerden birisi olma özelliği taşıyan Documentarist İstanbul Belgesel Günleri 8-13 Haziran’da kapılarını 17’nci kez açıyor.

12. Engelsiz Filmler Festivali

Herkesin sinemaya eşit koşullarda erişebileceği bir etkinlik olarak tasarlanan Engelsiz Filmler Festivali 7 Haziran’da başlayacak programıyla 12’nci yaşını kutlamaya hazırlanıyor.

İstanbul Modern Sinema’da ‘TOP 5’

Pek çok önemli yönetmenin yeni filmlerinin seyirciyle buluştuğu, sinema faaliyetleri açısından oldukça verimli geçen 2023 yılında öne çıkan filmlerden hazırlanan ‘TOP 5’ adlı film programı 8-13 Haziran’da İstanbul Modern Sinema’da.

Ayvalık’ta Açık Hava Film Geceleri

Kültür için Alan tarafından desteklenen Seyir Derneği, 17-22 Eylül tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan Ayvalık Uluslararası Film Festivali’ni öncesinde düzenlenecek Açık Hava Film Geceleri’yle müjdeliyor.

27. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Dünyanın dört bir yanından direnen, ilham veren ve dayanışmaya hayat veren kadınların hikâyelerine odaklanan filmleri izleyiciyle buluşturan 27. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 9 Mayıs’ta başlıyor.

İstanbul Modern Sinema’da ‘İki Arada’

İstanbul Modern Sinema’nın ‘Sharjah Film Platformu Ötesi’ adlı etkinlikler serisi kapsamında hazırlanan film programı ‘İki Arada’ 9 Mayıs’ta başlıyor. Seçkide kadın yönetmenlerin imzasını taşıyan dokuz film yer alırken bunlardan altı tanesi Türkiye’de ilk kez gösterilecek.

Beyoğlu Sineması’nın Mayıs Programı

Her ay İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür’ün hazırladığı seçkileri seyirciyle buluşturan Beyoğlu Sineması’nın Mayıs programı duyuruldu.

Sinematek’in Mayıs-Haziran Programı

Sinematek/Sinema Evi’nin Mayıs-Haziran dönemini kapsayan programları duyuruldu. Usta yönetmen, görsel şiirlerin yaratıcısı Sergey Parajanov’a odaklanan bahar programının konukları ise Asghar Farhadi ve Harry Kümel.

Beyoğlu Sineması’nın Nisan Programı

Beyoğlu Sineması’nın Nisan ayını kapsayan programları duyuruldu.

20. Akbank Kısa Film Festivali

Akbank Kısa Film Festivali 41 ülkeden 96 kısa ve 2 uzun metraj filmi bir araya getiren kapsamlı programıyla 20. yaşını kutluyor.

43. İstanbul Film Festivali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali bu yıl 43. kez sinemaseverlerle buluşuyor.

Yönetmenlerle Buluşma 8: Tayfun Pirselimoğlu

İstanbul Modern Sinema’nın günümüz Türkiye sinemasının önde gelen yönetmenlerine odaklanan ‘Yönetmenlerle Buluşma’ serisinin sekizinci konuğu Tayfun Pirselimoğlu.

Frankofon Film Festivali

Uzun bir aranın ardından Fransızca sinemanın son dönem dikkat çeken filmlerinden bir seçkiyle geri dönen Frankofon Film Festivali, 21 Mart – 30 Nisan tarihlerinde Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerde gerçekleştirilecek.

Transit
Pera Film’de ‘Sonsuz Sokaklar’

Pera Film‘in ‘Tam Yerinden: İstanbul’a Panoramik Bakışın Tarihi’ sergisine paralel hazırladığı ‘Sonsuz Sokaklar’ programı 2000’li yıllardan beş filmi bir araya getiriyor. Gösterimler 13 Mart’ta Pera Müzesi’nde başlayacak.

Pandora’nın Kutusu
Beyoğlu Sineması’nın Mart Programı

Mart 2024 / Beyoğlu Sineması Beyoğlu Sineması‘nın Mart dönemini kapsayan programları duyuruldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne…