Matine

Pera Film’de ‘Uğrak’

Pera Film, yeni yılın ilk programında Pera Müzesi’ndeki ‘Zamane İstanbulları’ sergisinden ilham alan ‘Uğrak’ adlı film seçkisini seyirciyle buluşturuyor.

13. MyFrenchFilmFestival

Dünyanın genç yönetmenlere adanmış ilk ve tek online frankofon film festivali MyFrenchFilmFestival’ın 13’üncü edisyonu 13 Ocak’ta başlıyor.

Sinematek Ocak-Mart Programı

Sinematek/Sinema Evi’nin Ocak-Mart 2023 programı açıklandı.

12. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali

12. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali, Türkiye’den ve dünyadan hak ihlal ve mücadelelerini konu alan filmlerin yanı sıra güncel meselelere dair etkinlikleriyle de dikkat çeken programıyla 10 Aralık’ta başlıyor.

27. Gezici Festival

Ankara Sinema Derneği’nin düzenlediği Gezici Festival, her sene olduğu gibi bu yıl da dünyanın dört bir yanından yapımlara yer verdiği zengin bir program sunuyor.

Pera Film’den Dünya AIDS Günü Programı: Buradayım! | Varoluş ve Aidiyet

Pera Film, 2017 yılında Dünya AIDS Günü için başlattığı ‘Buradayım!’ adlı film programı kapsamında bu sene Visual AIDS’in ‘Varoluş ve Aidiyet’ seçkisine ev sahipliği yapıyor.

Aşk Mark ve Ölüm
10. Seattle Türk Film Festivali

3-4 Aralık Seattle Türk Film Festivali 3-4 Aralık arasında gerçekleştireceği programla onuncu yaşını kutlamaya hazırlanıyor.…

4. İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali

İstanbul Experimental yürütücülüğünde bu sene dördüncüsü düzenlenen İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali 23-27 Kasım tarihleri arasında Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da gerçekleştiriliyor.

15. Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, iki yıl aradan sonra hem fiziksel mekânlardaki gösterimlerle hem çevrimiçi olarak tekrar seyirciyle buluşuyor.

12. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali

Hukuk ve adalet kavramlarını tartışmaya açma hedefiyle yola çıkan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali, 12’inci yılında 18-24 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor.

2. İzmir Uluslararası Akdeniz Sinemaları Buluşması

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği İzmir Uluslararası Akdeniz Sinemaları Buluşması iki yaşında.

33. Ankara Film Festivali

Dünya Kitle İletişi Vakfı tarafından düzenlenen Ankara Film Festivali 3 Kasım’da başlayacak programıyla 33’üncü yaşını kutlamaya hazırlanıyor.

Corsage, Korsaj
10. Engelsiz Filmler Festivali

Herkesin sinemaya eşit koşullarda erişilebileceği bir etkinlik olarak tasarlanan Engelsiz Filmler Festivali bu yıl onuncu yaşını kutluyor.

11. Pembe Hayat KuirFest

Dünyanın dört bir yanından kuir yapımları izleyiciyle buluşturan Pembe Hayat KuirFest, #YasaksaYasak diyerek yolculuğuna devam ediyor.

Sinematek Ekim-Aralık Programı

Sinematek/Sinema Evi’nin Ekim-Aralık dönemini kapsayan programları açıklandı.

21. Filmekimi

Cannes, Venedik, Toronto, Berlin ve Sundance gibi festivallerde heyecanla karşılanan pek çok yapımı izleyiciyle buluşturan Filmekimi, 21’inci organizasyonunda da geleneğini sürdürüyor.

Institut français İstanbul’da Jean-Luc Godard Anısına Bir Hafta Sonu

13 Eylül’de hayata veda eden usta yönetmen Jean-Luc Godard, anısına hazırlanan özel bir seçkiyle Institut français İstanbul’da hatırlanacak.

Close
59. Antalya Altın Portakal Film Festivali

Antalya Altın Portakal Film Festivali 1 Ekim’de başlayacak programıyla 59’uncu yaşını kutlamaya hazırlanıyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.