Matine

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, Türkiye ve dünya sinemasından pek çok güncel yapımı bir araya getiren zengin programıyla 30’uncu yaşını kutluyor.

Zamansız Suçlar Film Günleri

Hakikat Adalet Hafıza Merkezi’nin düzenlediği Zamansız Suçlar Film Günleri, 18-21 Eylül tarihleri arasında Kadıköy Sineması’nda düzenleniyor.

Ayvalık Uluslararası Film Festivali

14-19 Eylül / Ayvalık Seyir Derneği çatısı altında düzenlenen Ayvalık Uluslararası Film Festivali 14-19 Eylül…

Başka Sinema ve ENKA Sanat’tan Açıkhava Film Gösterimleri

ENKA Sanat’ın Başka Sinema işbirliğinde hazırladığı film seçkisi 4-25 Ağustos’ta ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşuyor.

Kundura Sinema’da ‘Bir Yaz Gecesi Festivali’

Kundura Sinema ve Sahne’nin bu yıl yedinci kez düzenleyeceği ‘Bir Yaz Gecesi Festivali’ 4 Ağustos’ta Federico Fellini’nin Altın Palmiye ödüllü filmi Tatlı Hayat‘ın (La Dolce Vita, 1960) gösterimiyle başlıyor.

Sinematek’ten ‘Yıldızlar Altında Sinema’ Gösterimleri

Sinematek/Sinema Evi’nin her sene düzenlediği ‘Yıldızlar Altında Sinema’ gösterimleri bu yıl 7 Temmuz – 6 Eylül tarihleri arasında Kalamış Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilecek.

Pera Film’den Onur Ayı’na Özel: ‘Kim Daha İyi Bir Hikâye İstemez ki?’

Pera Film, Onur Ayı’nı ‘Kim Daha İyi Bir Hikâye İstemez ki?’ programıyla kutluyor.

Ayvalık’ta ‘Açık Hava Film Geceleri’

Seyir Derneği Ayvalık’ta ‘Açık Hava Film Geceleri’ düzenleyecek. 24 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlik programında on film yer alıyor.

16. Documentarist İstanbul Belgesel Günleri

Documentarist İstanbul Belgesel Günleri’nin 16’ncı edisyonu ‘Yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe’ sloganıyla 10-15 Haziran tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

The Eternal Daughter
26. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

İlk kez düzenlendiği 1998’den bu yana dünyanın dört bir yanından direnen, ilham veren ve dayanışmaya hayat veren kadınların hikâyelerine odaklanan filmleri izleyiciyle buluşturan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali kapılarını 26. kez açıyor.

18. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali

Emekçilerin, işsizlerin, kadınların, LGBTİ+’ların ve gençlerin mücadelelerini anlatma motivasyonuyla hareket eden Uluslararası İşçi Filmleri Festivali bu yıl 18. kez düzenleniyor.

19. Akbank Kısa Film Festivali

Türkiye’nin en önemli kısa film etkinliklerinden biri olma niteliği taşıyan Akbank Kısa Film Festivali, 2-12 Mayıs tarihleri arasında 19’uncu kez kapılarını açacak.

Sinematek Nisan-Haziran Programı

Sinematek/Sinema Evi’nin Nisan-Haziran dönemini kapsayan programları duyuruldu.

42. İstanbul Film Festivali

İstanbul Film Festivali, bu yıl 42. kez sinemaseverlerle buluşuyor. 7-18 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde 134 uzun ve 29 kısa metrajlı film 6 farklı salonda seyirciye sunulacak.

27. Türkiye Almanya Film Festivali

Türkiye Almanya Film Festivali, 10-19 Mart tarihleri arasında 27’nci kez gerçekleştirilecek.

Pera Film’de ‘Uğrak’

Pera Film, yeni yılın ilk programında Pera Müzesi’ndeki ‘Zamane İstanbulları’ sergisinden ilham alan ‘Uğrak’ adlı film seçkisini seyirciyle buluşturuyor.

13. MyFrenchFilmFestival

Dünyanın genç yönetmenlere adanmış ilk ve tek online frankofon film festivali MyFrenchFilmFestival’ın 13’üncü edisyonu 13 Ocak’ta başlıyor.

Sinematek Ocak-Mart Programı

Sinematek/Sinema Evi’nin Ocak-Mart 2023 programı açıklandı.