Şu An Okunan
Vizyonda Bu Hafta: 15 Ekim

Vizyonda Bu Hafta: 15 Ekim

Venom Let There Be Carnage

7 yeni filmin vizyona girdiği haftanın öne çıkan yapımları Ridley Scott’ın Orta Çağ dramı Son Düello, kült korku serisinin yeni halkası Cadılar Bayramı Öldürür ve Tom Hardy hayranlarının kaçırmayacağı Marvel filmi Venom: Zehirli Öfke.


Cadılar Bayramı Öldürür / Halloween Kills

Kırk yıl önce kendisini öldürmeye çalışan maskeli katil Michael Myers’la yüzleşmek isteyen Laurie Strodie, kızı ve torunuyla birlikte kurduğu tuzakta Myers’ı ateşe verir ve ölüme terk eder. Fakat kurtulmayı başaran maskeli katil, Laurie ile ailesinin peşine düşer.

İZLENMELİ Mİ? Günümüz Amerikan bağımsız sinemasının önemli isimlerinden David Gordon Green, serinin yeniden diriltildiği Cadılar Bayramı’nın (Halloween, 2018) ardından Cadılar Bayramı Öldürür’ün de yönetmenliğini üstleniyor. Yeni film, bu kez Michael Myers’ın intikam arayışına odaklanıyor. 

Yönetmen: David Gordon Green

Senaryo: Danny McBride, Scott Teems, David Gordon Green

Oyuncular: Jamie Lee Curtis (Laurie Strode), Judy Greer (Karen), Andi Matichak (Allyson), James Jude Courtney (Michael Myers)

ABD-Birleşik Krallık/2021/İngilizce/96 dk./UIP

Vizyon Tarihi: 15 Ekim


Ceberruh

Kamp yapmaya tutkun beş arkadaşın yeni keşfettiği yerde bir yıl önce bir grup genç katledilmiş, aralarından yalnız biri hayatta kalmıştır. Bu ürpertici olayın keyiflerini kaçırmasını istemeyen beş arkadaş, kamplarına devam etmeye karar verirler. Ancak aralarına katılan yabancı her şeyi değiştirecektir.

İZLENMELİ Mİ? Buğra Kekik’in üçüncü uzun metrajı Ceberruh, gizem öğeleriyle öne çıkan bir yerli korku filmi.

Yönetmen: Buğra Kekik

Senaryo: Buğra Kekik

Oyuncular: Erkan Çelik, Hülya Diken, Oğuz Öztaş, Meriç Akay, Barış Baktaş

Türkiye/2021/Türkçe/78 dk./Zeki Sincar Production-Meda Film Yapım (CJN Film)

Vizyon Tarihi: 15 Ekim


Fanteziler / Les Fantasmes

Altı farklı çift, monotonlaşan cinsel hayatlarını hareketlendirmek için fantezilerini gerçekleştirmeye karar verirler. Gizli kalmış arzularını keşfedecekleri bu süreç, her birini yer yer tuhaf, yer yer komik deneyimlerle karşı karşıya bırakacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Kadrosunda günümüz Fransa sinemasının birçok popüler oyuncusunu barındıran Fanteziler, erotik soslu bir romantik komedi.

Yönetmen: David Foenkinos, Stéphane Foenkinos

Senaryo: David Foenkinos, Stéphane Foenkinos

Oyuncular: Denis Podalydès (Vincent Lebrun), Suzanne Clément (Louise Lebrun), Mathys Barbedette (Maxime Lebrun), Pauline Clément (Ismène), Monica Bellucci (Sabrina)

Fransa/2021/Fransızca/102 dk./Mars Production (Başka Sinema)

Vizyon Tarihi: 15 Ekim


Fate/Grand Order The Movie

İngilizce

Gezgin şövalye Bedivere 1273 yılında Kudüs’e ulaşır. Üç büyük gücün birbiriyle savaş hâlinde olduğu kentte Aslan Kral’ın kötücül emellerini fark eden Bedivere ve arkadaşları, kutsal Camelot şehrine doğru ilerlemeye karar verirler.

İZLENMELİ Mİ? Aynı adlı popüler video oyunundan uyarlanan Fate/Grand Order The Movie, oyunun hayranlarının ilgisini çekebilecek fantastik bir animasyon.

Yönetmen: Kazuto Arai

Senaryo: Ukyo Kodachi

Seslendirenler: Miyuki Sawashiro (Mordred), Mamoru Miyano (Bedivere), Takehito Koyasu (Ozymandias), Nobunaga Shimazaki (Ritsuka Fujimaru)

Japonya/2021/Japonca/96 dk./CGV Mars D.

Vizyon Tarihi: 15 Ekim


Hep Yek 4: Bela Okuma Altan

Sürekli felaketleri üzerine çeken Altan ve Gürkan’ın başları bu sefer, “şeytanın yeryüzündeki gölgesi” olarak tanınan Ali Kapan’la belaya girer. Ali Kapan’a borçlarını ödemek için çıktıkları bu yolda, iki kafadarı zorlu bir mücadele beklemektedir.

İZLENMELİ Mİ? Hep Yek serisinin önceki üç filmindeki hikâye örgüsünün bir benzerini takip eden Hep Yek 4: Bela Okuma Altan, aynı mizah anlayışını sürdüren bir komedi.

Yönetmen: Özgür Bakar

Senaryo: Özgür Bakar, Bilal Kalyoncu

Oyuncular: Ulaş İnan Torun, Önder Açıkbaş, Yıldırım Memişoğlu, Orhan Aydın, Serdal Genç, Şafak Sezer

Türkiye/2021/Türkçe/114 dk./2506 (CGV Mars D.)

Vizyon Tarihi: 15 Ekim


Son Düello / The Last Duel

Norman şövalyesi Jean de Carrouges ve Norman beyi Jacques le Gris çok yakın arkadaşlardır. Fakat Carrouges savaşa gidip döndükten sonra, karısı Marguerite’in Le Gris’i tecavüzle suçladığını ve davanın devam ettiğini öğrenir. Adaletin sağlanabilmesi için iki adam arasında ölümcül bir düello olması gerekecektir.

İZLENMELİ Mİ? Ridley Scott’ın yeni filmi Son Düello’nun senaryosunda, yıllar sonra yeniden birlikte çalışan Ben Affleck ve Matt Damon’la birlikte Nicole Holofcener’ın imzası bulunuyor. Venedik Film Festivali’nde yarışan film, konu aldığı 14. yüzyıldan ziyade günümüz toplumunun güncel meselelerine işaret eden bir Orta Çağ dramı.

Yönetmen: Ridley Scott

Senaryo: Ben Affleck, Matt Damon, Nicole Holofcener (Eric Jager’ın kitaplarından)

Oyuncular: Jodie Comer (Marguerite de Carrouges), Matt Damon (Jean de Carrouges), Adam Driver (Jacques Le Gris), Ben Affleck (Pierre d’Alençon), Alex Lawther (Kral VI. Charles)

ABD-Birleşik Krallık/2021/İngilizce/152 dk./UIP

Vizyon Tarihi: 15 Ekim


Venom: Zehirli Öfke / Venom: Let There Be Carnage

Eddie Brock, gazetecilik kariyerine geri dönmek istemektedir. Fakat vücudunda yaşayan Venom’ın açlığına karşı koyması kolay olmayacaktır. Hapishaneden kaçan seri katil Cletus Kasady’yle röportaj yapmaya karar veren Brock’un Kasady’yle bir araya gelmesi, beklenmedik olaylara yol açacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Tom Hardy’nin yine başrolde olduğu devam filmi Venom: Zehirli Öfke 2, serinin ilk filmine kıyasla daha olumlu eleştiriler almakla birlikte Marvel uyarlamalarının en az sevilenlerinden biri konumunda. Filmin yönetmenliğini ünlü oyuncu Andy Serkis’in üstlendiğini de belirtelim.

Yönetmen: Andy Serkis

Senaryo: Kelly Marcel

Oyuncular: Tom Hardy (Venom), Stephen Graham (Dedektif Mulligan), Woody Harrelson (Cletus Kasady), Michelle Williams (Anne Weying), Naomie Harris (Frances Barrison/ Shriek)

ABD-Birleşik Krallık-Kanada/2021/İngilizce/97 dk./WB

Vizyon Tarihi: 15 Ekim


Hazırlayan: Hazal İnak

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.