Şu An Okunan
Vizyonda Bu Hafta: 26 Kasım

Vizyonda Bu Hafta: 26 Kasım

10 filmin vizyona girdiği haftanın öne çıkan yapımları Gucci cinayetine odaklanan Ridley Scott imzalı Gucci Ailesi, Guy Ritchie ile Jason Statham’ı yeniden bir araya getiren İntikam Vakti ve Tufan Taştan’ın hicivli polisiyesi Sen Ben Lenin.


Aslan Yürek / Le Lion

Psikiyatrist Romain Martin’in yeni hastası Léo Milan, ‘Aslan’ kod adlı uluslararası bir casus olduğunu iddia etmektedir. Kız arkadaşı Louise’in kaçırılması üzerine Romain kendisine yardım etmesi için onu hapisten çıkarır. Léo ile Paris sokaklarında bir serüvene atılan Romain, onun gerçekten gizli bir ajan olup olmadığı konusunda kuşkuludur.

İZLENMELİ Mİ? Yönetmenliğini Ludovic Colbeau-Justin’in üstlendiği Aslan Yürek, Fransız usulü bir casusluk komedisi.

Yönetmen: Ludovic Colbeau-Justin

Senaryo: Alexandre Coquelle, Matthieu Le Naour

Oyuncular: Dany Boon (Léo Milan), Philippe Katerine (Romain Martin), Anne Serra (Louise), Samuel Jouy (Swanney), Sophie Verbeeck (Aki)

Fransa-Belçika/2020/Fransızca/95 dk./Özen Film

Vizyon Tarihi: 26 Kasım


Aylak Takımı

Şehirden uzaktaki bir üniversitede yaz okuluna kalmış öğrencilerden birkaçı, kampüsün laboratuvarında bir deney yapmaktadır. Deneydeki birtakım yanlışlıklar sonucu bir patlama meydana gelince gençler maruz kaldıkları gaz yüzünden mutasyona uğramaya başlayacaklardır.

İZLENMELİ Mİ? Yönetmenliğini Can Sarcan’ın üstlendiği Aylak Takımı, haftanın yerli gençlik komedisi.

Yönetmen: Can Sarcan

Senaryo: İlkay Kök

Oyuncular: Tuna Arman, Zeynep Batur, Mert Topuz, Yıldız Asyalı

Türkiye/2021/Türkçe/86 dk./Cinephone (CJ ENM)

Vizyon Tarihi: 26 Kasım


Azra

Azra ve Burak gözlerden uzak bir villada tatil yapmaya karar verirler. Azra’nın gizemli bir yönü olduğundan şüphelenen Burak, onu daha iyi tanımak için evin her yerine gizli kameralar yerleştirir. Her şeyin güzel başladığı tatil giderek korkunç bir boyut kazanacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Kendilerini doğaüstü olayların ortasında bulan bir çifte odaklanan Azra, düşük bütçeli bir korku filmi.

Yönetmen: Beyza Şenel

Senaryo: Emre Pala

Oyuncular: Aşela Demir, Suada Şen, Burak Küçük

Türkiye/2021/Türkçe/82 dk./Bircan Film (CJ ENM)

Vizyon Tarihi: 26 Kasım


Enkanto: Sihirli Dünya / Encanto

Madrigal ailesi Kolombiya’nın dağlarında, Encanto adındaki sihirli bir yerde yaşamaktadır. Ailenin Mirabel dışındaki tüm çocukları kendine özgü sihirli bir güce sahiptir. Ancak Encanto’yu çevreleyen sihir tehlikeye girdiğinde, Madrigal ailesinin yuvasını kurtarabilecek tek kişinin Mirabel olduğu ortaya çıkacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Disney tarihinin ilk Güney Amerikalı prensesini merkezine alan Encanto: Sihirli Dünya, yer yer Büyülü Gerçekçilik akımına da saygı duruşunda bulunan bir animasyon.

Yönetmen: Jared Bush, Byron Howard, Charise Castro Smith

Senaryo: Charise Castro Smith, Jared Bush, Lin-Manuel Miranda

Seslendirenler: Stephanie Beatriz (Mirabel), María Cecilia Botero (Abuela Alma), John Leguizamo (Bruno), Mauro Castillo (Félix), Jessica Darrow (Luisa)

ABD/2021/İngilizce-İspanyolca/99 dk./UIP

Vizyon Tarihi: 26 Kasım


Gucci Ailesi / House of Gucci

Çocukluğunu yoksulluk içinde geçirmiş olan Patrizia Reggiani, İtalyan moda devi Gucci ailesinin veliahtı Maurizio Gucci’yle evlenir ve zamanla ailenin en etkili figürlerinden biri hâline gelir. Ancak bireysel hırslar ve aile içindeki iktidar mücadelesi, olayların trajik bir sona doğru ilerlemesine yol açacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Yakın zamanda Ortaçağ epiği Son Düello’ya (The Last Duel, 2021) imza atan usta yönetmen Ridley Scott, Gucci Ailesi’nde bu kez de yakın tarihten bir gerçek hikâyeye odaklanıyor. Sara Gay Forden’ın kitabından uyarlanan film, aile içinde 1970’lerden 90’lara uzanan süreçte yaşanan iktidar mücadelesini ve meşhur Gucci cinayetini konu alırken etkileyici bir görsel dünya kuruyor.

Yönetmen: Ridley Scott

Senaryo: Roberto Bentivegna, Becky Johnston (Sara Gay Forden’ın kitabından)

Oyuncular: Lady Gaga (Patrizia Reggiani), Adam Driver (Maurizio Gucci), Al Pacino (Aldo Gucci), Jeremy Irons (Rodolfo Gucci), Jared Leto (Paolo Gucci), Jack Huston (Domenico De Sole), Salma Hayek (Pina Auriemma)

Kanada-ABD/2021/İngilizce/157 dk./UIP

Vizyon Tarihi: 26 Kasım


İntikam Vakti / Wrath of Man

H, varlıklı bir adam olmasına rağmen para transferi yapan bir zırhlı araç şirketinde özel güvenlik görevlisi olarak işe girer. Etrafındakiler çalışkanlığından dolayı onu takdir ederken, H’nin gizli bir amacı vardır: oğlunu öldüren katilden intikam almak.

İZLENMELİ Mİ? Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana (Lock, Stock and Two Smoking Barrels, 1998) filminden bu yana birçok kez birlikte çalışan Guy Ritchie ve Jason Statham’ı yeniden bir araya getiren İntikam Vakti, bu ikiliden beklenecek türden, temposu yüksek bir aksiyon filmi.

Yönetmen: Guy Ritchie

Senaryo: Ivan Atkinson, Guy Ritchie, Marn Davies, Éric Besnard

Oyuncular: Jason Statham (H), Holt McCallany (Bullet), Josh Hartnett (Boy Sweat Dave), Scott Eastwood (Jan), Jeffrey Donovan (Jackson), Rocci Williams (Hollow Bob)

Birleşik Krallık-ABD/2021/İngilizce/119 dk./Filmartı (CJ ENM)

Vizyon Tarihi: 26 Kasım


İstanbul Bahçesi / Räuberhände

Liseyi yeni bitiren Janik ve Samuel, birbirlerinden farklı iki yakın arkadaştır. Janik dışarıdan her şeyi doğru gözüken bir aileye sahiptir, Samuel’in ise problemli bir hayatı ve karanlık bir geçmişi vardır. Çıktıkları İstanbul yolculuğu, ikisinin hayatlarında da yeni bir kapı açacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Berlinli yönetmen İlker Çatak’ın imzasını taşıyan İstanbul Bahçesi, iki yakın arkadaşın dostluğuna odaklanan bir yol filmi.

Yönetmen: İlker Çatak

Senaryo: Gabriele Simon

Oyuncular: Emil von Schönfels (Janik), Mekyas Mulugeta (Samuel), Katharina Behren (Irene), Nicole Marischka (Ella)

Almanya/2021/Almanca-Türkçe-İngilizce/89 dk./Bir Film (Başka Sinema)

Vizyon Tarihi: 26 Kasım


My Hero Academia The Movie: World Heroes’ Mission

Bir terörist grubu, yaydıkları zehirli bir maddeyle koca bir şehri yok eder. Japonya’nın en büyük kahramanları bu teröristlerin liderini adalete teslim etmek için dünyanın dört bir yanına dağılır. Ekibin bir parçası olan Deku, Bakugo ve Todoroki bu amaçla Otheon’a gider. Fakat Deku’yu pusuda bekleyen bir tehlike vardır.

İZLENMELİ Mİ? Kōhei Horikoshi’nin yazdığı süper kahraman manga serisi ‘My Hero Academia’dan uyarlanan üçüncü film olan My Hero Academia The Movie: World Heroes’ Mission, manga severlerin ilgisini çekecek bir animasyon.

Yönetmen: Kenji Nagasaki

Senaryo: Yôsuke Kuroda

Seslendirenler: Daiki Yamashita (Izuku Midoriya), Nobuhiko Okamoto (Katsuki Bakugo), Yûki Kaji (Shoto Todoroki), Tetsu Inada (Endeavor), Yûichi Nakamura (Hawks)

Japonya/2021/Japonca/104 dk./CGV Mars D.

Vizyon Tarihi: 26 Kasım


Sen Ben Lenin

Karadeniz’in bir sahil kasabasında dalgalar kıyıya ahşaptan yapılmış bir Lenin heykeli bırakır. Heykel, turizmi hareketlendirmesi umuduyla belediye tarafından meydana diktirilir. Ancak resmî açılış töreninin hazırlıkları sürerken heykel çalınır. Ankara’dan özel olarak getirilen tecrübeli komiser Erol ve yardımcısı Ufuk’un heykeli bulmak için on iki saati vardır.

İZLENMELİ Mİ? Senaryosunu Barış Bıçakçı ve Tufan Taştan’ın birlikte yazdığı Sen Ben Lenin, yaşanmış bir olaydan hareketle bir polisiye hikâye kuruyor. Kara komedi türündeki film, çok sayıda karakteriyle ve parçalı anlatımıyla aynı zamanda bir Türkiye panoraması çıkarıyor.

Yönetmen: Tufan Taştan

Senaryo: Tufan Taştan, Barış Bıçakçı

Oyuncular: Barış Falay (Erol), Saygın Soysal (Ufuk), Melis Birkan, Serdar Orçin, Nur Sürer, Salih Kalyon, Özgür Çevik

Türkiye/2021/Türkçe/86 dk./ID Film (CGV Mars D.)

Vizyon Tarihi: 26 Kasım


Şeytanın Bilinmeyen Hikâyesi / The Good Things Devils Do

Küçük çaplı bir gangster olan Richard, emekli olmadan önce son bir iş olarak rakip bir gangsterin evinden para çalacaktır. Diğer yandan isteksiz bir baba olan Melvin’in en büyük hayali bir gün küratör olmaktır. Cadılar Bayramı Gecesi’nde yolları kesişen Richard ve Melvin asırlık kötülüğe karşı birlikte savaşmak zorunda kalacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Jess Norvisgaard’ın ilk uzun metrajı Şeytanın Bilinmeyen Hikâyesi, fantastik öğeler de taşıyan bir korku-komedi filmi.

Yönetmen: Jess Norvisgaard

Senaryo: Jess Norvisgaard

Oyuncular: Bill Oberst Jr. (Richard), Linnea Quigley (Louisie), Kane Hodder (Percy), David Rucker III (Melvin), Mary Katherine O’Donnell (Mouse)

ABD/2020/İngilizce/80 dk./Atlantik Medya (TME Films)

Vizyon Tarihi: 26 Kasım


Hazırlayan: Hazal İnak

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.