Şu An Okunan
Vizyonda Bu Hafta: 12 Kasım

Vizyonda Bu Hafta: 12 Kasım

Last Night in Soho

Sekiz filmin gösterime girdiği haftanın öne çıkan yapımı Edgar Wright’ın farklı türler arasında dolaşan yeni filmi Dün Gece Soho’da.


4N1K Düğün

Yaprak ve Ali evlilik kararı almıştır. Düğün günü geldiğinde Yaprak bir kaza geçirir ve hafızasını kaybeder. Bu olay üzerine on yedi yaşındaki hâline geri dönen Yaprak evliliğe dair hiçbir şey hatırlamıyordur. Düğüne saatler kala Yaprak’ın kalbini yeniden kazanmaya çalışan Ali’yi büyük bir macera beklemektedir.


Advertisement

İZLENMELİ Mİ? Büşra Yılmaz’ın gençlik romanlarından uyarlanan serinin üçüncü filmi 4N1K Düğün, haftanın yerli romantik komedi filmi.

Yönetmen: Deniz Coşkun

Senaryo: Deniz Coşkun (Büşra Yılmaz’ın romanından)

Oyuncular: Gözde Mutluer (Yaprak), Burak Yörük (Barış), Sina Özer (Gökhan), Turan Cihan Şimşek (Sinan)

Türkiye/2021/Türkçe/89 dk./Fabrika Yapım-TAFF-CJ ENM (CJ ENM)

Vizyon Tarihi: 12 Kasım


Addams Ailesi 2 / The Addams Family 2

Morticia ve Gomez’in çocukları Wednesday ve Pugsley artık büyümüştür. Aralarındaki bağı yeniden güçlendirmek isteyen Pugsley, Fester Amca ve mürettebatı, ailecek bir tatile çıkmaya karar verir. Perili karavanlarıyla çıktıkları bu tatilde Addams Ailesi kendilerini birbirinden tuhaf durumların ortasında bulacaktır.

İZLENMELİ Mİ? 1990’ların kült fantastik komedilerinden Addams Ailesi’nin (The Addams Family, 1991), 2019’da çekilen animasyon versiyonunun devam filmi Addams Ailesi 2, seslendirme kadrosundaki Oscar Isaac, Charlize Theron ve Chloë Grace Moretz gibi isimlerle dikkat çekiyor. Ancak filmin genel olarak olumlu eleştirilerle karşılanmadığını belirtelim.

Yönetmen: Greg Tiernan, Conrad Vernon

Senaryo: Dan Hernandez, Benji Samit

Seslendirenler: Oscar Isaac (Gomez Addams), Charlize Theron (Morticia Addams), Chloë Grace Moretz (Wednesday Addams), Javon ‘Wanna’ Walton (Pugsley Addams), Nick Kroll (Fester Amca), Bette Midler (Büyükanne)

ABD-Kanada/2021/İngilizce-İspanyolca-Latince/93 dk./UIP

Vizyon Tarihi: 12 Kasım


Af

Bir dağ köyünde yaşayan ve geçimini ağaç ticareti yaparak sağlayan otoriter bir baba, küçük oğlu Melik’i el üstünde tutarken büyük oğlu Aziz’i hor görmektedir. İki kardeş arasındaki çocukça anlaşmazlıklar giderek tırmanır ve sonunda trajik bir olaya yol açar.

İZLENMELİ Mİ? Yeni Türkiye Sineması’nın sık işlediği baba-oğul hikâyelerinin gerilim dozu yüksek bir örneği olan Af, doğayı mesken tutan bir anlatı sunuyor. Cem Özay’ın bu ilk uzun metrajı dünya prömiyerini 33. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştirmişti.

Yönetmen: Cem Özay

Senaryo: Cem Özay, Tuğçe Öztabak

Oyuncular: Timur Acar, Emine Meyrem Karamehmet, Yusuf Bayraktar, Samet Güler, Macit Koper

Türkiye/2020/Türkçe/95 dk./ABC Film (Başka Sinema)

Vizyon Tarihi: 12 Kasım


Cin Çarpılması

Anadolu’daki bir üniversitede oyunculuk eğitimi alan dört öğrencinin hayatları, oyunculuk öğretmeni Sinan’ın okullarına atanmasıyla tamamen değişir. Geceleri rahatsız edici şeyler yaşayan ve bunun nedeninin Sinan olduğunu fark eden dört genç, bu durumu çözmek için gece yarısı hocalarını takip ettiklerinde beklenmedik şeylerle karşılaşacaklardır.

İZLENMELİ Mİ? Kendilerini ürpertici olayların içinde bulan dört gencin hikâyesini konu edinen Cin Çarpılması, haftanın düşük bütçeli yerli korku filmi.

Yönetmen: Onur Aldoğan

Senaryo: Onur Aldoğan

Türkiye/2021/Türkçe/72 dk./Cinemoon Film (CGV Mars D.)

Vizyon Tarihi: 12 Kasım


Dün Gece Soho’da / Last Night in Soho

Londra’da yaşayan Eloise moda tasarımı tutkunu genç bir kadındır. Bir gün kendini gizemli bir şekilde 1960’ların Londra’sında bulur. Burada müzik piyasasında yükselmeye çalışan Sandie’yle tanışan Eloise, Sandie’nin görkemli hayatını büyülenerek izler. Fakat yavaş yavaş bu hayatın hiç de göründüğü gibi olmadığını anlayacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Zombilerin Şafağı (Shaun of the Dead, 2004), Scott Pilgrim vs. the World (2010) ve Tam Gaz (Baby Driver, 2017) gibi özgün filmleriyle sadık bir hayran kitlesi edinen Edgar Wright’ın yeni filmi Dün Gece Soho’da, dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yaptı. Son dönemin yükselen oyuncularından Anya Taylor-Joy, Thomasin McKenzie ve Matt Smith’i bir araya getiren Dün Gece Soho’da, tür sinemasının gözde temaları arasında dolaşan seyir zevki yüksek bir yapım.

Yönetmen: Edgar Wright

Senaryo: Krysty Wilson-Cairns, Edgar Wright

Oyuncular: Thomasin McKenzie (Eloise), Anya Taylor-Joy (Sandie), Matt Smith (Jack), Diana Rigg (Bayan Collins)

Birleşik Krallık/2021/İngilizce/117 dk./UIP

Vizyon Tarihi: 12 Kasım


Kırmızı Pabuçlar ve Yedi Cüceler / Red Shoes and the Seven Dwarfs

Pamuk Prenses, babasını kötü kalpli cadı kraliçenin elinden kurtarmak için çabalarken bulduğu bir çift pabuç onu büyüleyici bir güzelliğe büründürür. Bu sırada yedi yakışıklı prens bir büyü yüzünden cüceye dönüşür. Pamuk Prenses, yolunun kesiştiği Yedi Cüceler’le birlikte bir maceraya atılacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Güney Kore yapımı animasyon Kırmızı Pabuçlar ve Yedi Cüceler, sinema tarihinin en çok kez anlatılan masallarından birini farklı bir olay örgüsüyle ele alıyor.

Yönetmen: Hong Sung-Ho, Moo-Hyun Jang, Young Sik Uhm

Senaryo: Hong Sung-Ho

Seslendirenler: Chloë Grace Moretz (Pamuk Prenses), Sam Claflin (Merlin), Gina Gershon (Regina), Jim Rash (Prens Average)

Güney Kore/2019/İngilizce/92 dk./Fabula Films (Bir Film)

Vizyon Tarihi: 12 Kasım


Rifkin’in Festivali / Rifkin’s Festival

Mort ve Sue Rifkin, San Sebastián Film Festivali için İspanya’dadırlar. Şehrin güzelliğine ve filmlerin dünyasına kısa zamanda kendilerini kaptırırlar. Sue ile genç bir Fransız yönetmen arasında bir ilişkisi başlarken Mort da İspanyol bir kadına gönlünü kaptırır.

İZLENMELİ Mİ? Rifkin’in Festivali’nde Woody Allen bir kez daha Avrupa’ya dönüyor ve kariyeri boyunca takip ettiği aşk, ihanet, ölüm, hayatta anlam arayışı gibi temaları bu kez de San Sebastián’ı mesken tutarak işliyor.

Yönetmen: Woody Allen

Senaryo: Woody Allen

Oyuncular: Wallace Shawn (Mort Rifkin), Gina Gershon (Sue), Louis Garrel (Philippe), Elena Anaya (Jo Rojas), Sergi López (Paco), Michael Garvey (Psikiyatrist)

İspanya-ABD-İtalya/2020/İngilizce-İspanyolca/92 dk./Bir Film

Vizyon Tarihi: 12 Kasım


Seni Bulacam Oğlum!

İskender ve Ertan gece gündüz çalışarak para biriktiren iki yakın arkadaştır. Bir gün İskender bu paranın hepsini alıp kaçar. Ortadan kaybolmadan önce alacaklılara borçlanan İskender, her şeyi Ertan’ın üzerine bırakmıştır. Ertan parasını geri almak ve peşindekilerden kurtulmak için İskender’i bulmak zorundadır.

İZLENMELİ Mİ? Yönetmen Gökhan Yıkılkan’ın başrolü de üstlendiği Seni Bulacam Oğlum, haftanın yerli komedisi.

Yönetmen: Gökhan Yıkılkan

Senaryo: Taha İkbal, Gökhan Yıkılkan

Oyuncular: Gökhan Yıkılkan (Ertan), Fulden Akyürek (Mehtap), Ali Sürmeli (Amca), Gürkan Uygun (Cengiz)

Türkiye/2020/Türkçe/118 dk./Can Film (TME Films)

Vizyon Tarihi: 12 Kasım


Hazırlayan: Hazal İnak

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.