Şu An Okunan
Ridley Scott’ın Merakla Beklenen Bilimkurgu Dizisinden İlk Fragman

Ridley Scott’ın Merakla Beklenen Bilimkurgu Dizisinden İlk Fragman

Ridley Scott’ın HBO Max için çektiği Raised By Wolves (Kurtlar Tarafından Yetiştirilenler) yeni sezonun en iddialı projelerinden biri olacağa benziyor. 3 Eylül’de dijital platformda seyirci karşısına çıkacak dizi, Dünya’nın büyük bir savaş sonucunda yok olmasının ardından gizemli bir gezegende, androidler tarafından yetiştirilen insan çocuklarını konu alıyor.

Filmografisinde Yaratık (Alien, 1979) ve Bıçak Sırtı (Blade Runner, 1982) gibi bilimkurgu başyapıtları bulunan Ridley Scott iddialı bir bilimkurgu projesiyle karşımıza geldiğinde kuşkusuz beklentinin dozu hemen artıyor. HBO Max’in yeni sezondaki en görkemli işlerinden biri olması beklenen Raised By Wolves, Bıçak Sırtı‘ndan iyi bildiğimiz, insansı duygulara sahip androidlerin yanı sıra, din ve mezhep kavgası gibi insanlık tarihi boyunca etkili olmuş bir konuyu da özgün bir gelecek tasavvurunun içinde yeniden düşünüyor. “Kurtlar tarafından yetiştirilen çocuk” mitlerinden, masallardan ve dinî anlatılardan beslenen dizi, ilk bakışta, iyi bir bilimkurgu metninin düşünsel çeşitliliğine ve muğlaklığına sahip gözüküyor.

Dizinin başrolünde iki android yer alıyor. Yeni filizlenen bir insan kolonisinin genç üyeleri, onları koruyan androidler ve bu insanları tehdit olarak gören türlerin kavgası, yaratılan heybetli görsel dünyanın altını doldurabilecek gibi duruyor.

Amanda Collin, Abubakar Salim, Winta McGrath, Niamh Algar, Jordan Loughran, Matias Varela, Felix Jamieson, Ethan Hazzard ve Aasiya Shah gibi isimlerin rol aldığı dizinin ilk iki bölümünün yönetmenliğini üstlenen Ridley Scott, aynı zamanda projenin mimarlarından.

Kaynak: IndieWire

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.