Şu An Okunan
Şili Yapımı La Jauría BluTV’de Yayında

Şili Yapımı La Jauría BluTV’de Yayında

Lisede okuyan Blanca’nın kaybolmasının ardından polis teşkilatından üç kadının failleri bulmak için yaptığı soruşturmayı ele alan dizi, Şili sinema endüstrisinin önemli isimlerini bir araya getiriyor.

İsmi Türkçede ‘sürü’ anlamına gelen La Jauría, lisesindeki feminist hareketin başkanlığını üstlenmiş olan Blanca’nın bir anda ortadan kaybolmasının ardından yaşananları anlatıyor. Kayıp haberinin yayılmasından saatler sonra, Blanca’nın bir grup saldırgan tarafından tecavüze uğradığını gösteren görüntüler ortaya çıkınca polis suçluları bulmak için harekete geçer. Kendi hayatlarını göz kırpmadan riske atabilecek üç kadından oluşan ekip Blanca’yı bulmak üzere adımlar attıkça, bu suçun ardında birden fazla kişinin parmağı olduğu ortaya çıkacaktır.


Advertisement

Yönetmenliğini Sergio Castro, Lucía Puenzo, Nicolás Puenzo ve Marialy Rivas’ın beraber üstlendiği, kadrosunda Oscar ödüllü Muhteşem Kadın (Una Mujer Fantástica, 2017) ile yıldızı parlayan Daniela Vega, ülkenin en başarılı aktörlerinden Alfredo Castro, son olarak Ema’da (2019) başrol olarak izlediğimiz Mariana Di Girolamo’nun yanı sıra Antonia Zegers, Antonia Giesen, Paula Luchsinger ve María Gracia Omegna’nın yer aldığı La Jauría’nın (2020- ) sekiz bölümden oluşan ilk sezonu BluTV’de izlenebiliyor. Dizinin yapımcıları arasında yakın dönem Şili sinemasının en başarılı temsilcilerinden Pablo Larraín de yer alıyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.