Şu An Okunan
Altyazı’nın Mayıs Sayısı Bayilerde!

Altyazı’nın Mayıs Sayısı Bayilerde!

Gençlik Endişeleri
Altyazı’nın Mayıs sayısında, Noah Baumbach’ın  son filmi Frances Ha’yı Lena Dunham’ın fenomen dizisi Girls ve Alman yönetmen Jan Ole Gerster’in ilk uzun metrajı Eyvah (Oh Boy) ile karşılaştırarak, 30’una merdiven dayamış bir kuşağın olgunlaşma endişelerinin perdedeki izdüşümlerini tartışan bir değerlendirme yazısını bulabilirsiniz.

François Ozon ile Evde
Evde (Dans la Maison), François Ozon’un son yıllardaki en iyi işlerinden biri olarak kabul ediliyor. Edebiyattan kuvvet alan, gerçekle kurmacayı hınzırca iç içe geçiren Evde, Mayıs sayısında derinlemesine bir eleştiri yazısıyla ele alınıyor.

Küf ve Ali Aydın
Ali Aydın’ın Venedik’ten Geleceğin Aslanı ödülüyle dönen ilk filmi Küf, uzun yıllar önce kaybolmuş oğlunun izini süren bir babanın dramı üzerinden gözaltındaki kayıplara eğiliyor. Dergide ayrıca yönetmenle yapılmış bir söyleşi de bulunuyor.

Carlos Reygadas ile İzliyorum
Altyazı’nın en sevilen bölümlerinden ‘İzliyorum’un bu sayıdaki konuğu, Cennette Savaş (Batalla el Cielo) ve Sessiz Işık (Stellet Licht) gibi filmleriyle adını dünya sinemasının yükselen yıldızları arasına yazdıran Carlos Reygadas. Altyazı yazarlarıyla ekran karşısına oturan ve sazı eline alan Meksikalı yönetmen, en sevdiği filmlerden örnekler eşliğinde sinema anlayışına dair ipuçları veriyor.

ALTYAZI’da ayrıca
Deniz Akçay Katıksız: Genç yönetmenle ödüllü ilk filmi Köksüz üzerine
Gazeteci Çocuk (The Paperboy): Bataklığa gömülen ilk aşk
Acı Reçete (Side Effects): Soderbergh’den eski usûl modern gerilim
Güzelliğin On Par’ Etmez: Gönlümdeki Köşk
Oblivion: Tom Cruise’lu bilimkurgu pastişi
Cennet: Aşk (Paradies Liebe): Douglas Sirk’ten Ulrich Seidl’a cennetin haritası
Saroyan Ülkesi: William Saroyan’ın gölgesi
Fransa Günlüğü (Journal de France): Raymond Depardon ve gözün günlüğü
Ayın Kısası: Orhan İnce’den Ali Ata Bak

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.