Şu An Okunan
Art By Chance İçin Son Başvuru Tarihi 27 Kasım

Art By Chance İçin Son Başvuru Tarihi 27 Kasım

Dünyanın halka açık en büyük sanat organizasyonlarından Art By Chance Ultra Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı. Son başvuru tarihi 27 Kasım.

Ocak ayında ANBEAN tarafından 5. kez gerçekleştirilecek olan Art By Chance Ultra Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı. Art By Chance’te sizin de filminiz yer alsın istiyorsanız, yapmanız gereken ‘Keşif’ temasına uygun 30 saniyelik kısa bir film çekmek ve 27 Kasım’a kadar festivale başvurunuzu gerçekleştirmek. Film endüstrisinin dünyadaki önemli isimlerinin yer aldığı jüri tarafından seçilecek 25 film, Art By Chance ile tüm dünyada 1.5 milyar insana ulaşacak.

Art By Chance, dünyanın en büyük halka açık sanat organizasyonlarından biri. Bu festival için bilet almanıza veya sinemaya gitmenize gerek yok; tüm şehre yayılmış olan dijital ekranlar bu festivale ev sahipliği yapıyor. Filmler metrolarda, otobüslerde, havaalanlarında, alışveriş merkezlerinde, trenlerde, spor salonlarında, sanat galerilerinde, müzelerde, cafelerde ve barlarda bir anda hayatınıza giriyor. 20 ülke, 200’den fazla şehir ve 25.000 ekranda gösterimde olan festival filmleri, sanatı günlük hayatımızın içine sokuyor. Bu yıl Türk Havayolları global sponsorluğunda beşincisi düzenlenecek olan festivalde dünyanın dört bir yanından gelen yaratıcı kısa filmler sizi ansızın metroda giderken, havaalanında beklerken, alışveriş yaparken veya sadece gezinirken yakalayacak.

 Art By Chance’in bu yılki teması ‘Keşif’. Jüride ise şu isimler bulunuyor: Walt Disney Studios’un eski başkanı Dick Cook, İngiliz Bağımsız Film Ödülleri Direktörü Johanna von Fischer, London Film School Film Küratörlüğü Master programı direktörü Nick Roddick ve Tribeca Film Enstitüsü Sanatçı Programı Başkan Yardımcısı Ryan Harrington.

Festivalin gösterileceği ülkeler arasında Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Danimarka, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, İtalya, Japonya, Litvanya, Malezya, Portekiz, Katar, Romanya, İspanya, Hollanda, Türkiye, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri yer alıyor.

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için: artbychance.com

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.