Şu An Okunan
3. Filmamed Belgesel Film Festivali’ne Başvurular Başladı

3. Filmamed Belgesel Film Festivali’ne Başvurular Başladı

Kayapınar Belediyesi Cegerxwîn  Sanat Akademisi ve  Ortadoğu Sinema akademisi  Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan  Filmamed Belgesel Film Festivali’ne başvurular başladı. 18-25 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan festivalin ödüllü bölümüne ve proje destek bölümüne başvurmak için son tarih 15 Nisan.

Filmamed Belgesel Film Festivali, demokrasi, barış ve özgürlük gibi evrensel değerlere ve insan haklarına saygılı, kadın ve çocuk haklarına saygı duyan, temel toplumsal mücadele değerlerine saldırmayan tüm filmleri gösterim programına almayı hedeflemektedir.

Festival bu yıl, ‘kadın özgürlük mücadelesi’ne adanmıştır.

ÖDÜLLER

Belgesel Film Ödülleri

a-Filmamed Belgesel Film Festivali Ödülü: 5000 TL

b-Jüri Özel Ödülü: 3000 TL

c-Halk Jürisi Ödülü: (Halk oylamasıyla verilecektir, festival heykelciğiyle ödüllendirilecektir.)

d-Akademi Ödülü: (Aram Tigran ve Cegerxîn Sinema akademisi öğrencilerinden oluşan bir jüri tarafından verilecek, festival heykelciğiyle ödüllendirilecektir.)

Belgesel Film Proje Destek ödülleri

Belgesel film yapımını desteklemek, Mezopotamya’nın tarihi, kültürel, insani ortak mirasını ortaya çıkarmak, çeşitli dinsel, cinsel, etnik azınlıklara, kadın ve çocuklara dair sorunları ve insan hakları ihlallerini görünür kılmak, bu değerleri ve sorunları belgesel sinema estetiği yoluyla paylaşmak amacıyla belgesel film projelerine destek verilecektir.

Destek kapsamında jüri tarafından seçilen 3 projeye 7.000 TL maddi destek verilecektir.

Başvurular ve şartname için:
www.filmamed.com

 

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.