Şu An Okunan
Guillermo del Toro’ya Hollywood Yıldızı

Guillermo del Toro’ya Hollywood Yıldızı

Guillermo del Toro, Hollywood Bulvarı’ndaki yıldızının açılış töreninde “Ben de Meksikalı’yım, ben de göçmenim” dedi.

“Three Amigos” (Üç Arkadaş) olarak anılan Meksikalı yönetmenler Alfonso Cuarón, Alejandro González Iñárritu ve Guillermo del Toro arasından Hollywood Bulvarı’na (Walk of Fame) yıldızı basılan ilk isim, Guillermo Del Toro oldu. Yıldızının Hollywood kaldırımlarına yerleştirilmesi şerefine düzenlenen tören sırasında hayranlarına seslenen ve gençliğinde Hollywood Bulvarı’nda dolaştığı günleri hâlâ hatırladığını belirten Del Toro, o günlerde bir göçmen olarak Pedro Infante ve Katy Jurado gibi Meksikalı isimlerin yıldızlarını görmenin kendisini sinemaya atılmak konusunda yüreklendirdiğini söyledi. Kendisinin de bir Meksikalı ve göçmen olduğunu vurgulayan yönetmen, göçmenlerin engellere değil, olasılıklara inanması gerektiğini söyledi ve ekledi: “Bizim hakkımızda söyledikleri yalanlara inanmayın. Kendi içinizdeki hikâyelere ve bir fark yaratabileceğimize inanın.”

Son olarak Suyun Sesi’yle (The Shape of Water, 2018) En İyi Yönetmen dalında Oscar kazanan Del Toro, özellikle Şeytanın Bel Kemiği (El Espinazo del Diablo, 2001) ve Pan’ın Labirenti (El Laberinto del Fauno, 2006) gibi siyasi referanslarla yüklü fantastik korku filmleriyle şöhrete ulaşmıştı. Yönetmen son olarak Korku Hikâyeleri (Scary Stories to Tell in the Dark) adında bir korku filminin yapımcılığını üstlendi.

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.