Şu An Okunan
Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK Projesi !f’te

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK Projesi !f’te

BAK kapsamında üretilen 4 kısa metraj belgesel film ve 2 fotoğraf projesi, !f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali Etkinlik Programı kapsamında 14 Şubat 2014’te İstanbul’da Salt Beyoğlu’nda ve 1 Mart 2014’te İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde izleyicilerle buluşacak.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK,2013 yılında Türkiye’nin birbirine uzak dört şehrinden gençlerin katılımıyla gerçekleştirilen bir kültürel işbirliği ve sanatsal üretim projesi. Batman, Çanakkale, Diyarbakır ve İzmir’den gençler birlikte çalışarak bu şehirlerden farklı hikâyeleri film ve fotoğraf projeleri aracılığıyla kayda geçirdiler. Ocak-Mart 2014 süresince İstanbul, Diyarbakır, İzmir, Batman ve Çanakkale’de sergilenen çalışmalar, bu kez gösterim ve söyleşilerle !f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali etkinliklerinde izleyiciyle buluşuyor.

!f Etkinlikler: Gösterim ve Söyleşi

14 Şubat 2014 Cuma 16:00 – 18:00, Salt Beyoğlu, İstanbul

Etkinlikte, Dengên Bajêr (Şehrin Sesleri) ve Bir Dağın Başı isimli iki kısa belgesel ve Hatırla isimli bir fotoğraf çalışması sunuluyor. Ayrıca proje sahibi gençler ve BAK projesi danışmanları Berke Baş, İrem İnceoğlu ve Serdar Darendeliler’in katılımıyla söyleşi gerçekleştiriliyor.

1 Mart 2014 15:00 – 17:00, Fransız Kültür Merkezi, İzmir

Etkinlikte, Şivanê Mala Bavê Min (Babamların Çobanı) ve Dîjle (Dicle) isimli iki kısa belgesel ve Bir Rüyaya Yolculuk isimli bir fotoğraf çalışması sunuluyor. Ayrıca proje sahibi gençler ve BAK projesi danışmanları Can Candan, Refik Akyüz ve Zeynep Gönen’in katılımıyla söyleşi gerçekleştiriliyor

BAK videosu için: vimeo.com/84292440

Ayrıca, !f İstanbul’un Aşk ve Başka Bi’ Dünya bölümünün etkinlik serisi “Küçük Müdahaleler” 15-16 Şubat’ta Salt Beyoğlu’nda.

Ayrıntılı bilgi için: www.ifistanbul.com/tr/if-etkinlikler/kucuk-mudahaleler/index.asp

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.