Şu An Okunan
Köprüde Buluşmalar ‘Film Geliştirme Atölyesi’ İçin Başvuruları Bekliyor

Köprüde Buluşmalar ‘Film Geliştirme Atölyesi’ İçin Başvuruları Bekliyor

13-14 Nisan 2016 tarihlerinde düzenlenecek Köprüde Buluşmalar, 35. İstanbul Film Festivali kapsamında 11. kez Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle bir araya getiriyor.

Film Geliştirme Atölyesi, sinemacılara yeni uzun metraj projelerinin ilk uluslararası sunumunu yapmaları için olanak yaratırken, ortak yapımlar için de zemin hazırlamayı amaçlıyor.

Geçen yıl Türkiye’den ve komşu ülkelerden sinemacılar arasındaki işbirliğini geliştirmek ve sürekli bir bilgi akışı sağlamak amacı ile ‘KOMŞULAR’ platformunun ilki düzenlenmiş, İran, Gürcistan ve Bulgaristan’dan 3 proje bu bölümde uluslararası sunumlarını yapmışlardı.

Bu yıl uluslararası danışmanlar tarafından yapılan öneriler arasından KOMŞULAR platformuna katılacak projelerin ekipleri Türkiye’den seçilen projeler ile birlikte sunum/pitchingçalışması gerçekleştirecek. Bu çalışmanın ardından tüm projelerin ekipleri uluslararası yapımcılar ve kurum temsilcileri ile birebir görüşmeler yapacak.

Film Geliştirme Atölyesi seçkisinde çeşitlilik olmasına önem veriliyor. Bu nedenle Köprüde Buluşmalar’ın çağrısı, tür sineması (korku, fantastik vs), çocuk filmleri, belgeseller, komedi filmleri gibi farklı konu ve türlerde projelere de açık. Ayrıca disiplinlerarası projeler de bu yıl ilk defa çağrı kapsamında.

Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi başvuruları 4 Ocak 2016’da sona erecek.

Uluslararası jüriye yapılacak sunumun ardından belirlenen dört projeye verilecek Film Geliştirme Atölyesi ödülleri aşağıdaki gibidir:

* Köprüde Buluşmalar 10.000 USD destek ödülü,

* Melodika Ses Post Prodüksiyon Ödülü (Filmin ses post-prodüksiyonun tamamını kapsamaktadır.)

* CNC (Fransa Ulusal Film Merkezi) 10.000 Avro destek ödülü

* MFI (Akdeniz Film Enstitüsü)Senaryo Atölyesi Ödülü (Yunan adalarındaiki kere düzenlenecek senaryo atölyesi ve ardından online yapılacak senaryo danışmanlığını içerir.)

Başvuru sırasında izlenmesi gereken adımlar için: film.iksv.org/tr/koprudebulusmalar1

Başvuru için: vp.eventival.eu/iff/2016

Ayrıntılı bilgi için: film.iksv.org/tr/koprudebulusmalar

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.