Şu An Okunan
Köprüde Buluşmalar Yapım Aşaması Atölyesi Başvuruları

Köprüde Buluşmalar Yapım Aşaması Atölyesi Başvuruları

Türkiye’den yapım aşamasında bulunan uzun metraj filmlere ve belgesellere açık Yapım Aşaması / Work in Progress atölyesinin ikincisi bu yıl 32. İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar kapsamında 10-11 Nisan tarihlerinde düzenlenecek.

Atölyenin amacı, Türkiye’den çekim veya post-prodüksiyon aşamasında bulunan filmlerin yapımlarının tamamlanmasına ve uluslararası tanıtımlarına destek olmak.

Çekim veya post prodüksiyon aşamasında olan uluslararası nitelikteki filmlerin offline kurguyla başvurabilecekleri atölyeye Köprüde Buluşmalar tarafından seçilen filmler katılacak.

Seçilen filmlerin yönetmen ve yapımcıları, Köprüde Buluşmalar kapsamında yalnızca uluslararası profesyonellere (dağıtımcılar, festival veya fon yöneticileri, TV kanal temsilcileri) açık, özel gösterim ve sunumlar yapacaklar. Gösterimlere izleyici olarak katılmak için ön kayıt gerekmekte.

Uluslararası Jüri, filmlerin sunumlarını değerlendikten ve off-line montajını izledikten sonra seçilen filmin tanıtımında kullanılmak üzere 10.000 USD değerindeki EFES ÖDÜLÜ ve 1000VOLT Post-Prodüksiyon Ödülü’nü alacak film ve filmlere karar verecek.

Geçtiğimiz yıl Amy Dotson (IFP Independent Film Maker Project Direktör Yardımcısı ve Program Yöneticisi), Behrooz Hashemian (Silkroad Productions, yapımcı, yönetmen) ve Michael Weber’den (The Match Factory, Genel Müdürü) oluşan uluslararası jüri tarafından, Yapım Aşaması Atölyesi’ne seçilen 5 projeden Dilek Keser ve Ulaş Güneş Kaçargil’in yönetmenliğini yaptığı “Evdeki Yabancılar”  projesine 1000 Volt Post Prodüksiyon Ödülü verilmişti.

Ödüllerin duyurusu 11 Nisan akşamı bir resepsiyonla gerçekleşecek

Köprüde Buluşmalar ödül töreninde yapılacak.

Köprüde Buluşmalar Yapım Aşaması Atölyesi’ne katılmak isteyen yapımcılar başvurularını en geç 8 Mart 2013 Pazartesi tarihine kadar online olarak gönderebilir. Başvuru için gereken belgelere dair ayrıntılı bilgiyi içeren yönetmeliğe ve başvuru formuna bu adresten ulaşabilirsiniz: film.iksv.org/tr/koprudebulusmalar/431  

Başvuru ve sorularınız için:
[email protected]

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.