Şu An Okunan
Köprüde Buluşmalar Yapım Aşaması Atölyesi İçin Son Başvuru Tarihi 7 Mart

Köprüde Buluşmalar Yapım Aşaması Atölyesi İçin Son Başvuru Tarihi 7 Mart

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, bu yıl onuncu kez Akbank sponsorluğunda gerçekleştirilecek İstanbul Film Festivali 5-20 Nisan tarihlerinde sinemaseverlerle buluşacak. Türkiye’den sinemacıları uluslararası profesyoneller ile bir araya getiren Köprüde Buluşmalar 9. kez  İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenecek.

Üçüncüsü 16-17 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Yapım Aşaması Atölyesi’ne başvurular 7 Mart Cuma günü sona erecek. Yapım aşamasında olan filmlere destek veren atölyeye Türkiye’den, çekimlerinin en az yarısı tamamlanmış veya post-prodüksiyon aşamasında olan uzun metraj kurmaca ve belgesel filmler başvurabiliyor. Yapım Aşaması Atölyesi sonunda uluslararası jürinin belirleyeceği bir filme, filmin tüm online post-prodüksiyonu karşılayan 1000 VOLT Post Prodüksiyon Ödülü takdim edilecek. Yapım Aşaması Atölyesi başvuruları, 7 Mart Cuma günü akşam 17.00’a kadar vp.eventival.eu/iff/2014 adresi üzerinden yapılabilir.

Köprüde Buluşmalar’da Film Geliştirme ve Yapım Aşaması Atölyeleri’nin yanı sıra sinema profesyonellerine yönelik birçok panel de yer alacak. Atölyelerde ödül alacak proje ve filmler 17 Nisan Perşembe gecesi düzenlenecek Köprüde Buluşmalar Resepsiyonu’nda açıklanacak. Köprüde Buluşmalar, Medienboard BerlinBrandenburg ve Hamburg SchleswigHolstein Film Fonları’nın işbirliği ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle oluşturulan TürkiyeAlmanya Ortak Yapım Geliştirme Fonu tarafından desteklenecek projeler de yine aynı resepsiyonda duyurulacak.

Köprüde Buluşmalar ve İstanbul Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgi için:
film.iksv.org

Köprüde Buluşmalar’la ilgili gelişmeleri takip etmek için:
facebook.com/koprudebulusmalar

İstanbul Film Festivali’ni sosyal medyada takip etmek için:
facebook.com/istanbulfilmfestivali
twitter.com/istfilmfest

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.