Şu An Okunan
Korku Kısaları İstanbullu Sinefillerle Buluşuyor

Korku Kısaları İstanbullu Sinefillerle Buluşuyor

Fil’m Hafızası Sunar: Can Evrenol ile Korku Gecesi

28 Haziran Cuma, Bloom Ortaköy

Fil’m Hafızası ekibi, şehrin kültür-sanat etkinliklerini canlandırmaya devam ediyor. Her ay farklı bir tema üzerine konuk edilen bir yönetmenin, kendi izlediği ve beğendiği filmleri, dinlediği müzikleri İstanbullularla buluşturduğu bu yeni Fil’m Hafızası etkinliğine Bloom Ortaköy ev sahipliği yapıyor.

28 Haziran Cuma itibarıyla başlayacak etkinliğin ilk konuğu Can Evrenol. Ödüllü genç yönetmen, uluslararası festivallerden seçerek oluşturduğu kısa film seçkisi ile korku ve gerilimi iliklerimize kadar hissettirecek; ardından Mete Yafet’le birlikte DJ kabininde keyifli bir müzik performansına imza atacak.

Can Evrenol’la tanışma ve sohbet etme imkânı bulacağınız, Bloom’da yaratılan küçük sürprizlerin tadını çıkaracağınız bu gecenin medya sponsorluğunu Base Post üstlenirken, dünyanın önde gelen özel medya eğitim kurumlarından SAE Enstitüsü proje desteği sağlıyor.

Bir Fil’m Hafızası organizasyonu olan “Horror Night hosted by Can Evrenol” biletlerini, Biletix web sitesinden, satış noktalarından ve etkinlik akşamı Bloom girişinden temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler sınırlı sayıdadır.

Kapı açılış: 20.30

Gösterim: 21.30

Parti: 23.00

Can Evrenol’un Seçkisi

Off Season (2009)
A.B.D / Jonathan van Tulleken / 12’

Hayatını kış süresince boş olan yazlık evleri yağmalayarak sürdüren ve tek yoldaşı köpeği olan bir adam, girdiği evlerden birinde yaptığı keşif sonucu artık yalnız olmadığını anlayacaktır. Filmin 5 ödülü yanında BAFTA adaylığı da var.

Angst, Piss & Drid (2012)
Norveç / Fredrik Hana / 20’

Kjetil ve Wenche, aynı zamanda seri katil olan bir çifttir. Wenche artık şiddetten eskisi gibi zevk almadığı için, Kjetil cinayetleri tek başına işlemek zorunda kalmakta ve bu da ilişkilerini zedelemektedir.

Insecticide (2005)
İngiltere / Ben Steiner / 9′

Haşere ilaçlama şirketinde çalışan protagonist, her zamanki gibi çağrı üzerine gittiği bir evde, ilaçlama yapmanın hiç de kolay olmadığı bir durumla karşılaşmıştır. Ev sahibinin sürekli yükselttiği ücretin de katkısıyla, kahramanımız zor bir karar vermek durumundadır.

AM1200 (2008)
İngiltere / David Prior / 39’

İş hayatında yaşadığı kabustan kurtulmak için, geceyarısı arabasına atlayıp şehri terkeden bir adam yolunu kaybeder ve kendini haritada gözükmeyen garip bir radyo istasyonunun kapısında bulur. HP Lovecraft tarzında, teknik olarak üstün, çok başarılı ve karanlık bir kısa film.

www.filmhafizasi.com

www.canevrenol.com

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.