Şu An Okunan
Nordik Film Günleri

Nordik Film Günleri

7-29 Haziran / Akbank Sanat

İsveç Başkonsolosluğu ile Norveç
ve Danimarka Büyükelçilikleri’nin katkılarıyla Akbank Sanat, üç ülkeden güncel filmlerin gösterileceği bir etkinlik düzenliyor. Programda İsveç sinemasından modern aile kavramını sorgulayan komedi filmi Tuhaf Bir Noel (En Underbar Javla Nul, 2015), aşkları için büyük fedakârlıklar yapmak zorunda kalan genç bir çiftin hikâyesini anlatan Ciddi Bir Oyun (Den Allvarsamma Leken,2016) ve uyuşturucu satıcısı Minna ile çocuğu elinden alınan Katja’nın kesişen öykülerini konu alan Tutunmayanlar (Tjuvheder, 2015) yer alıyor. Norveç sinemasından ise iki âşığın kovalamacaya dönüşen seyahatlerini takip eden Sonsuz Yaz (Odöliga, 2015), bir anne ile kızına odaklanan şiirsel belgesel Yansımalar (Speglingar, 2016), kaçan kız kardeşinin peşinden uzun bir yolcu
luğa çıkan Siyar’ın hikâyesini anlatan Kar Yağışından Önce (For Snoen Faller, 2013), kocasının kendisini aldattığını öğrenen Marianne’ın iç yolculuğuna odaklanan Hayatta Kalmak (Staying Alive, 2015) ve bir bilim kadınının öyküsünü anlatan 1001 Gram (2014) gösterilecek. Nordik Film Günleri kapsamında Danimarka sinemasından da bir grup arkadaşın gerçek aşk üzerine kafa yoruşlarını anlatan Uzun Lafın Kısası (Lang Historie Kort, 2015) ve savaştan yaralı dönen Thomas ile dansçı Sofie arasındaki ilişkiye odaklanan Benimle Yürü (De Standhaftige, 2016) izlenebilecek.

www.akbanksanat.com

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.