Şu An Okunan
Palto Film Günleri 23-29 Aralık’ta Eskişehir’de

Palto Film Günleri 23-29 Aralık’ta Eskişehir’de

Palto Film Günleri, 23-29 Aralık 2013 tarihlerinde 7. kez Eskişehir’de sinemaseverlerle buluşuyor.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sinema Kulübü tarafından İletişim Bilimleri Fakültesi desteğiyle düzenlenen Palto Film Günleri, Eskişehir Film Festivali’nin (E.F.F) çeşitli birimlerinde çalışan, film festivalinin heyecanını birebir hissetmiş bir grup arkadaşın kendi çabalarıyla oluşturdukları bir sinema etkinliği.

Açılış Filmi Daire, Partinin Adresi Peyote!
7. Palto Film Günleri, 23 Aralık Pazartesi günü Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’daki açılış töreninin ardından, Daire filminin gösterimiyle Eskişehir’i sinemayla ısıtmaya başlayacak. Açılış coşkusu Peyote’de Şafak Öz Kütle feat Alles Klar performansıyla devam edecek..

Film Programı:
7. Palto Film Günleri kapsamında bu sene; Moebius (Kim Ki-Duk), Acı Reçete (Steven Soderbergh), Günlerin Köpüğü (Michel Gondry), Direniş Günlerinde Aşk (Olivier Assayas), Yozgat Blues (Mahmut Fazıl Coşkun), Karnaval (Can Kılcıoğlu), Daire (Atıl İnaç), Geceyarısından Önce (Richard Linklater), Only God Forgives (Nicolas Winding Refn), Lanetli Kan (Chan Wook Park) ve yedi yönetmenli V/H/S/2 seyirciyle buluşacak.

Yönetmenler ve Oyuncular Seyircisiyle Buluşuyor!
7. Palto Film Günleri’nde, Karnaval‘ın yönetmeni Can Kılcıoğlu ve Daire filminin oyuncuları sinemaseverlerle kendi filmleri hakkında sohbet edecek.

Atölye ve Sergide Kimler Var?
Geleneksel hale gelen Palto Film Günleri atölye çalışmalarında bu sene, sanat yönetmeni Soner Caner ‘Sinemada Dekor ve Sanat Yönetimi’ konularında genç sinemaseverlerin ufuklarını açacak. Ayrıca karikatür sanatımızın en önemli isimlerinden biri olan merhum Necati Abacı’nın ‘Çizgi ile Fotoğraf Arasında’ sergisi sanatseverlerle buluşacak.

Bir Palto Film Günleri Klasiği: ‘Askıda Bilet’
Askıda Bilet uygulaması, seyircilerin herhangi bir seansa bilet alıp gişeye, yani askıya bırakması ile gerçekleşiyor. Ekonomik zorluk çeken sinemaseverler gişeden biletlerini ücretsiz olarak temin ediyor.

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.