Şu An Okunan
Uluslararası Zeugma Film Festivali 2 Ekim’de Başlıyor

Uluslararası Zeugma Film Festivali 2 Ekim’de Başlıyor

Uluslararası Zeugma Film Festivali 2-6 Ekim tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek. Festivalde bu yıl 2012 ve 2013’ün parlak filmlerinden unutulmaz sinema klasiklerine, usta yönetmenlerin başyapıtlarından Cannes, Sundance ve Berlin Film Festivali’nde prömiyeri yapılan filmlere, Documentarist belgesellerinden Engelsiz Film Festivali’nde yer almış yapımlara, Vicdan Filmleri’nden Hisar Seçkisi‘ne uzanan bir yelpazede sayısız film izleyiciyle buluşacak.

Açılış Töreni
Uluslararası Zeugma Film Festivali, 2 Ekim Çarşamba akşamı Kendirli Gazi Kültür Merkezi’ndaki açılış töreniyle başlayacak. Açılış töreninde Türkiye sinemasının usta yönetmeni Erden Kıral ve ünlü oyuncu Selda Alkor’a ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ verilecek. Töreninden hemen ardından Erden Kıral’ın son filmi Yük festivalin açılış filmi olarak gösterilecek, bu gösterim filmin oyuncularının ve yapımcılarının katılımıyla yapılacak.

Ayrıntılı bilgi için: www.zeugmafestival.com

 

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.