Şu An Okunan
Atölye / L’atelier

Atölye / L’atelier

Bir grup öğrenci yaz tatillerinde Fransa’nın bir kıyı kasabasındaki senaryo atölyesine katılırlar. Yürütücülüğünü ünlü bir yazarın üstlendiği atölye sonunda, öğrencilerden kasabaya dair bir suç romanı üretmeleri beklenmektedir. Ancak katılımcılardan biri olan Antoine ve diğerleri arasında gerilimli politik tartışmalar dönmeye başlar.

İZLENMELİ Mİ ? Yönetmenliğini Altın Palmiye ödüllü Sınıf (Entre les Murs, 2008) ile bilinen Laurent Cantet’in üstlendiği filmin senaryosunda ise yine Sınıf’ın senaristlerinden, Kalp Atışı Dakikada 120 (120 Battements par Minute, 2017) filminin yönetmeni Robin Campillo’nun imzası var. Güncel siyasi tartışmalara ve şiddet ortamına dair derinlikli yaklaşımı ile öne çıkan politik bir dram.

Yönetmen: Laurent Cantet

Senaryo: Robin Campillo, Laurent Cantet

Oyuncular: Marina Foïs (Olivia Dejazet), Matthieu Lucci (Antoine), Florian Beaujean (Etienne), Mamadou Doumbia (Bouba), Mélissa Guilbert (Lola), Warda Rammach (Malika), Julien Souve (Benjamin)

Fransa/2017/Fransızca/113 dk./Siyah Beyaz Movies (Başka Sinema)

Vizyon Tarihi: 15 Haziran

l-atelier-h_2017

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.