Şu An Okunan
Barry Seal: Kaçakçı / American Made

Barry Seal: Kaçakçı / American Made

Barry Seal, TWA Havayolları’nda çalışan kendi hâlinde bir pilottur. En büyük suçu, uçuşları sırasında bazen Güney Amerika ülkelerinden kaçak puro getirmesidir. Derken bir gün, ondaki ışığı gören CIA’den gelen cazip teklifi kabul eder. Yapacağı özel uçuşlarla bir yandan istihbarat toplayacak, bir yandan Nikaragua’da ABD’nin desteklediği kontrgerillalara silah taşıyacak, bir yandan da Kolombiya’nın uyuşturucu kartellerine hizmet edecektir. Barry, ailesiyle birlikte, kendini kısa zamanda akıl almaz bir zenginliğin içinde bulur.

İZLENMELİ Mİ? 1970’lerin sonunda ve 1980’lerin başında CIA adına çalışan Barry Seal’in gerçek hikâyesini biraz süsleyerek anlatan Barry Seal: Kaçakçı, Amerikan Rüyası’nın kirli yüzünü ve ABD’nin Orta Amerika ülkelerinde yürüttüğü karanlık politikaları mizahi bir yaklaşımla ele alıyor. Yönetmen koltuğundaysa, geçtiğimiz aylarda Sniper: Duvar’ını (The Wall, 2017) izlediğimiz Doug Liman oturuyor.

Yönetmen: Doug Liman

Senaryo: Gary Spinelli

Oyuncular: Tom Cruise (Barry Seal), Domhnall Gleeson (Monty Schafer), Sarah Wright (Lucy Seal), Caleb Landry Jones (JB), Alejandro Edda (Jorge Ochoa), Mauricio Mejía (Pablo Escobar)

ABD/2017/İngilizce-İspanyolca/115 dk./UIP 

Vizyon tarihi: 8 Eylül

americanmade-tomcruise-pilot-1024x521

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.