Şu An Okunan
Derinliklere Yolculuk / L’odyssée

Derinliklere Yolculuk / L’odyssée

Deniz subayı Jacques-Yves Cousteau, su altı dünyasının keşfinde kullanılacak pek çok buluşa imza atar. İki oğlu henüz küçükken ordudan ayrılan Cousteau, karısı Simone’la birlikte Calypso adlı gemileriyle dünyayı gezip okyanusları keşfe çıkar ve yol boyu yaşadıkları maceraları anlatan filmler yapar.

İZLENMELİ Mİ? Ünlü okyanus bilimci ve yönetmen Jacques-Yves Cousteau’nun, ailesiyle, özellikle de küçük oğlu Philippe’le olan ilişkisine odaklanan film, Cousteau’nun heyecan verici hikâyesini oldukça sıradan bir aile dramına dönüştürüyor. Lambert Wilson ile Audrey Tautou’nun performanslarını ve az miktardaki su altı çekimlerini izlemek keyifli olsa da Derinliklere Yolculuk, kaptanın hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilir.

Yönetmen: Jérôme Salle

Senaryo: Jérôme Salle, Laurent Turner

Oyuncular: Lambert Wilson (Jacques-Yves Cousteau), Pierre Niney (Philippe Cousteau), Audrey Tautou (Simone Cousteau), Benjamin Lavernhe (Jean-Michel Cousteau), Vincent Heneine (Bébert)

Fransa/2016/Fransızca-İngilizce/122 dk./Mars Production (Başka Sinema)

Vizyon tarihi: 5 Mayıs

529872

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.