Şu An Okunan
Dogman

Dogman

Mahallesinde sessiz sakin bir hayat sürmeye çalışan köpek kuaförü Marcello’nun hayatı, çocukluk arkadaşı eski boksör Simone’nin hapisten çıkışıyla altüst olur. Bir yandan kızına iyi bir baba olmak için çabalayan Marcello, bir yandan da Simone’yle zorlu bir arkadaşlık sürdürmeye çalışır.

İZLENMELİ Mİ? İtalya’nın yeni gerçekçi mirasını sürdüren başarılı yönetmenlerinden Matteo Garrone imzalı Dogman, Cannes Film Festivali’nde yarışmış ve Marcello Fonte’ye En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazandırmıştı. Bir tür şiddet sarmalına hapsolan karakterini yakından takip eden ve yer yer mizahi bir üslup benimseyen film, zaman-mekânın belirsizleştiği ve çürümeye yüz tutmuş bir şehri mesken tutan, sıradışı bir ‘western’.

Yönetmen: Matteo Garrone

Senaryo: Ugo Chiti, Matteo Garrone, Massimo Gaudioso

Oyuncular: Marcello Fonte (Marcello), Edoardo Pesce (Simoncino), Nunzia Schiano (Simoncino’nun annesi), Adamo Dionisi (Franco), Alida Baldari Calabria (Alida), Laura Pizzirani (Alida’nın annesi), Giancarlo Porcacchia (Gasparone)

İtalya-Fransa/2018/İtalyanca/103 dk./Filmartı

Vizyon tarihi: 1 Şubat

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.