Şu An Okunan
Kelly Çetesi’nin Gerçek Hikâyesi / True History of the Kelly Gang

Kelly Çetesi’nin Gerçek Hikâyesi / True History of the Kelly Gang

Ned Kelly’yi yetiştiren Harry Power, kötülüğüyle nam salmış, yalnız yaşayan bir adamdır. Ned ise hem böyle bir adam tarafından yetiştirilmenin onu körüklemesi, hem de annesinin haksız yere tutuklanmasının üzerine tüm ülkeyi ele geçirecek bir anarşi ve isyan kampanyası planlamak için vahşi bir savaşçı grubunu bir araya getirir.

İZLENMELİ Mİ? Peter Carey’nin aynı isimli kitabından beyazperdeye uyarlanan Kelly Çetesi’nin Gerçek Hikâyesi’nin yönetmen koltuğunda, daha önce Macbeth’le (2015) adından övgüyle söz ettiren Justin Kurzel oturuyor. Dünya prömiyerini Toronto Film Festivali’nde yapan yapım, seyirciyi 1870’lerin Avustralya’sına götürerek tarihin en ünlü kanun kaçaklarından Ned Kelly ile çetesinin gerçek hikâyesine ışık tutuyor.

Yönetmen: Justin Kurzel

Senaryo: Shaun Grant

Oyuncular: George Mackay (Ned Kelly), Essie Davis (Ellen Kelly), Nicholas Hoult (Polis memuru Fitzpatrick), Charlie Hunnam (Çavuş O’Neil), Russell Crowe (Harry Power), Thomasin McKenzie (Mary Hearn)

Birleşik Krallık-Fransa-Avustralya/2019/İngilizce/124 dk./Bir Film

Vizyon Tarihi: 28 Şubat

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.