Şu An Okunan
O: Bölüm 2 / It: Chapter Two

O: Bölüm 2 / It: Chapter Two

1989 yılında Pennywise’ı alt etmeyi başaran ‘Ezikler Kulübü’ üyeleri, Derry’nin ölümcül palyaçosunun yeniden cinayet işlemeye başlaması üzerine yirmi yedi yıl sonra tekrar bir araya gelirler. Kırklı yaşlarını süren eski dostlar ülkenin farklı yerlerine dağılmış ve Derry’de yaşadıkları her şeyi unutmuşlardır. Kasabada kalan tek üyeleri olan Mike’ın çağrısına karşılık veren ‘Ezikler’ Pennywise’ı bu kez kesin olarak durdurmak için önce geçmişlerini hatırlamak, ardından güçlerini birleştirmek zorundadırlar.

İZLENMELİ Mİ? Stephen King’in kült romanından uyarlanan ve beğeniyle karşılanan O’nun (It, 2017) devam filmi, 169 dakikayı bulan süresiyle sinema tarihinin en uzun korku filmlerinden biri. Bill Skarsgård’ın Pennywise olarak geri döndüğü filmde ‘Ezikler Kulübü’ üyelerinin yetişkin hâllerini Jessica Chastain, James McAvoy ve Bill Hader gibi yıldızlar canlandırıyor. Filmde ayrıca sürpriz konuk oyuncuların rol aldığını da ekleyelim.

Yönetmen: Andy Muschietti

Senaryo: Gary Dauberman (Stephen King’in romanından)

Oyuncular: Jessica Chastain (Beverly Marsh), James McAvoy (Bill Denbrough), Bill Hader (Richie Tozier), Isaiah Mustafa (Mike Hanlon), Jay Ryan (Ben Hanscom), James Ransone (Eddie Kaspbrak), Andy Bean (Stanley Uris), Bill Skarsgård (Pennywise)

Kanada-ABD/2019/İngilizce/169 dk./WB

Vizyon Tarihi: 6 Eylül

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.