Şu An Okunan
Saf

Saf

Kamil ve Remziye, lüks site şantiyelerinin mahalleleri kuşattığı Fikirtepe’de, bir gecekonduda yaşamaktadırlar. Uzun süredir işsiz olan Kamil, yan mahalledeki kentsel dönüşüm projesi inşaatında Suriyeli bir mültecinin yerine işe başlamayı kabul eder. İşyerindeki baskılar ve mahalle halkının tepkileri zamanla Kamil’i de, Remziye’yi de dönüştürmeye başlayacaktır.

İZLENMELİ Mİ? 2012 tarihli El Yazısı’nı takip eden ikinci uzun metrajında Ali Vatansever, Türkiye’nin işsizlik, kentsel dönüşüm, mülteci sorunu gibi güncel ve yakıcı meselelerini bir vicdan hikâyesi çerçevesinde ele alıyor. Dünya prömiyerini Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapan Saf, Palm Springs Uluslararası Film Festivali’nden ödülle dönmüş ve son olarak İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma’sında izleyici karşısına çıkmıştı.

Yönetmen: Ali Vatansever

Senaryo: Ali Vatansever

Oyuncular: Saadet Işıl Aksoy (Remziye), Erol Afşin (Kamil), Onur Buldu (Fatih), Ümmü Putgül (Nevin), Kida Khodr Ramadan (Ammar), Mihaela Trofimov (Ivona)

Türkiye-Almanya-Romanya/2018/Türkçe-Arapça/102 dk./Terminal (Kurmaca Film)

Vizyon tarihi: 19 Nisan

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.