Şu An Okunan
Snowden

Snowden

Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) çalışanı Edward Snowden, ABD hükümetinin “teröre karşı mücadele” kapsamında milyonlarca insanın telefon görüşmelerini ve e-mail yazışmalarını hukuksuz bir biçimde takip ettiğini ifşa etmeye karar verir. Snowden elindeki bilgileri paylaşmak üzere, Hong Kong’daki bir otel odasında belgesel yönetmeni Laura Poitras ve gazeteci Glenn Greenwald ile gizlice buluşur.

İZLENMELİ Mİ? Başrolü Joseph Gordon-Levitt’in üstlendiği Snowden, Laura Poitras’ın En İyi Belgesel dalında Oscar kazanan Citizenfour (2014) belgeselinin mekânı olan otel odasında başlıyor ve geriye dönüşlerle Edward Snowden’ın hayatının ve kariyerinin dönüm noktalarını aktarıyor. Oliver Stone’un yönettiği Snowden, heyecan uyandıran bir figüre ve olaya odaklanmasına karşın vasatı aşamayan, şaşırtıcı olmaktan uzak bir gerilim filmi.

Yönetmen: Oliver Stone

Senaryo: Oliver Stone, Kieran Fitzgerald (Anatoly Kucherena ve Luke Harding’in kitabından)

Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt (Edward Snowden), Shailene Woodley (Lindsay Mills), Melissa Leo (Laura Poitras), Zachary Quinto (Glenn Greenwald), Tom Wilkinson (Ewen MacAskill), Rhys Ifans (Corbin O’Brian), Nicolas Cage (Hank Forrester)

Fransa-Almanya-ABD/2016/İngilizce/134 dk./Mars Production (Bir Film)

Vizyon tarihi: 6 Ocak

p047l710

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.