Şu An Okunan
Western

Western

Bulgaristan’da çalışmaya giden bir grup Alman işçi, kasaba halkıyla gelgitli bir ilişki kurar. Alman işçilerden Meinhard, arkadaşlarından gitgide uzaklaşır ve kendini kasabaya ait hissetmeye başlar. Meinhard bir yandan iki taraf arasında tırmanan gerilimle baş etmeye çalışırken, bir yandan da ülkesine ve geçmişine dair bir sorgulama içine girecektir.

İZLENMELİ Mİ? Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış bölümünde yarışan film, İstanbul Film Festivali’nin Uluslararası Yarışma’sında da Altın Lale ödülünün sahibi olmuştu. Günümüz Bulgaristan coğrafyasında geçen film, western türününün ikonografisini kullanarak, Almanya’nın Doğu Avrupa üzerinde uyguladığı sörmürgeci politikayı dolaylı bir şekilde eleştiriyor. Western, yılın en dikkate değer filmlerinden.

Yönetmen: Valeska Grisebach

Senaryo: Valeska Grisebach

Oyuncular: Meinhard Neumann (Meinhard), Reinhardt Wetrek (Vincent), Syuleyman Alilov Letifov (Adrian), Veneta Fragnova (Veneta), Viara Borisova (Vyara), Kevin Bashev (Wanko), Aliosman Deliev (Mancho)

Almanya-Bulgaristan-Avusturya/2017/Almanca-Bulgarca-İngilizce/121 dk./Bir Film (Başka Sinema)

Vizyon tarihi: 14 Eylül

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.