Şu An Okunan
Aklımı Oynatacağım / Los Amantes Pasajeros

Aklımı Oynatacağım / Los Amantes Pasajeros

İspanya’dan ABD’ye giden bir uçağın iniş takımlarında, yer görevlilerinin dalgınlığı yüzünden arıza çıkmıştır. Acil iniş yapmaktan başka çaresi olmayan uçak inecek bir havalimanı bulana kadar gökyüzünde dönüp dururken panik yaşanmasını engellemek isteyen pilotlar ve üç kabin görevlisi, çareyi ekonomi sınıfını hostesleriyle birlikte uyutmakta bulurlar. Bu süre zarfında business class yolcularını eğlendirmeleri gerekecektir.

İZLENMELİ Mİ? İspanya’daki ekonomik krize göndermeler yapan Aklımı Oynatacağım’ı kimi eleştirmenler yönetmeninin 80’lerde yaptığı komedilere benzetiyor. Ancak filmin toplumsal cinsiyet üzerine kurulu mizahı Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar (Mujeres al Borde de Un Ataque de Nervios, 1988) ya da Bağla Beni’nin (Átame!, 1990) yanına bile yaklaşamıyor.

Yönetmen: Pedro Almodóvar

Senaryo: Pedro Almodóvar

Oyuncular: Javier Cámara (Joserra), Cecilia Roth (Norma Boss), Lola Dueñas (Bruna), Raúl Arévalo (Ulloa), Carlos Areces (Fajardo), Antonio de la Torre (Álex Acero), Hugo Silva (Benito Morón), Miguel Ángel Silvestre (Novio), Laya Marti (Novia), Antonio Banderas (León), Penélope Cruz (Jessica)

İspanya/2013/İspanyolca/90 dk./Bir Film (Tiglon)

Vizyon Tarihi: 10 Mayıs

Web Sitesi: www.losamantespasajeros.com

aklimi_oynatacagim

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.