Şu An Okunan
Beyaz Saray Düştü / White House Down

Beyaz Saray Düştü / White House Down

Polis memuru John Cale’in Amerikan başkanının koruması olmak için yaptığı başvuru reddedilmiştir. Küçük kızını hayal kırıklığına uğratmaktan çekinen John, onu da yanına alarak Beyaz Saray’a düzenlenen bir tura katılır. Ancak bu gezi sırasında paramiliter güçler Beyaz Saray’a saldırır ve kızını, başkanı ve ülkeyi kurtarmak John’a düşecektir.

İZLENMELİ Mİ? Amerikan aksiyon sinemasının en kadim fantezilerinden ‘Beyaz Saray saldırısı’nın bir önceki tezahürü olan Kod Adı: Olympus’ta (Olympus Has Fallen, 2013) düşman, Kuzey Kore’ydi. Gerek senaryosu gerekse oyunculuklarıyla olumsuz eleştiriler alan Beyaz Saray Düştü’yü, Amerikan polisinin ‘dış mihraklar’la imtihanının yeni perdesini merak edenler kaçırmayacaklardır.

Yönetmen: Roland Emmerich

Senaryo: James Vanderbilt

Oyuncular: Channing Tatum (John Cale), Jamie Foxx (Başkan James Sawyer), Maggie Gyllenhaal (Finnerty), Jason Clarke (Stenz), Richard Jenkins (Raphelson), Joey King (Emily), James Woods (Walker)

ABD/2013/İngilizce/131 dk./WB

Vizyon Tarihi: 12 Temmuz

Web Sitesi: www.whitehousedown.com

beyaz_saray_dustu

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.