Şu An Okunan
Blu TV Sineması

Blu TV Sineması

The Handmaid’s Tale (2017)
BİRİNCİ SEZON (10 BÖLÜM)
The Handmaid’s Tale, son derece sınırlı mekân kullanımıyla distopik bir yeni dünya kurmayı başarıyor. Öykünün Boston civarlarında geçtiğini bilsek de, bu baskıcı düzenin damızlık kadınların özgürce dolaşmasını yasaklaması, ayrıca bilgi akışına da izin vermemesi, June’un yaşam alanıyla sınırlandırıyor filmin mekânsal haritasını. Bu sayede, dar bir alanda yeni bir dünya portresi çizebiliyor dizi. Hattâ bu sayede, bilinmezden duyulan korkuya yaslanarak distopik hissini güçlendirebiliyor.
Ayça Çiftçi Altyazı, Sayı 174, Temmuz-Ağustos 2017

handmaids_tale_01

Masum (2017)
MİNİ DİZİ (8 BÖLÜM)
Bir şekilde hem suçun failinin, hem onu kovalayan polislerin hem de etraftaki yan karakterlerin her yana sinen travmadan ve suçtan nasibini aldığını hissettiren atmosfer, Masum’u güçlü yapan noir dokusunun taşıyıcısı. Dizinin belki de en ilgi çekici yanı, hem ülkenin tümüne doğru genişleyebilecek bu çekirdek aile meselesini kurması, hem atmosferini tutarlı kılması, hem de bu tutarlılık içinde bazen küçük çatlaklar açarak o kusursuzluğu yaratıcı şekilde bozmasından ileri geliyor.
Abbas Bozkurt Altyazı, Sayı 170, Mart 2017

masum_01

7Yüz (2017)
MİNİ DİZİ (7 BÖLÜM)
7Yüz, birbirinden bağımsız yedi bölümde yedi farklı yüzleşme hikâyesi anlatıyor. Kimi zaman geçmişten gelen bir haber bir karakterin hayatını tamamen değiştiriyor, kimi zaman aşk acısının beklenmedik bir tedavi
yöntemi ortaya çıkıyor. Genco Erkal’dan Tilbe Saran’a, Cem Davran’dan Melisa Sözen’e uzanan geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çeken 7Yüz’ü yedi bölümlük bir TV dizisinden çok, birbiriyle ilişkili yedi orta metrajlı film olarak tanımlıyor yaratıcıları.
Altyazı, Sayı 178, Aralık 2017

7yuz_01

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.