Şu An Okunan
Hazine Avcıları / The Monuments Men

Hazine Avcıları / The Monuments Men

Yıl 1943. Müttefik Kuvvetler savaşı kazanmak üzeredir. Yüzbaşı Frank Stokes, savaş esnasında zarar gören ya da Naziler tarafından çalınan sanat eserlerini Batı medeniyetine geri kazandırmak için ‘Hazine Avcıları’ adında bir ekip kurar. Müze yöneticileri, küratörler ve sanat tarihçilerinden oluşan ekip savaşın kalbine inerek eserleri Nazilerin elinden kurtarmaya çalışacaktır.

İZLENMELİ Mİ? İkinci Dünya Savaşı esnasında gerçekleştirilen bir operasyonun anlatıldığı ve komedi soslu bir dram olarak nitelendirilen Hazine Avcıları artık yönetmen olarak da kendini kanıtlamış olan George Clooney’nin imzasını taşıyor. Fakat yurtdışındaki eleştirmenlerin ortak kanısı, filmin ne komedide ne de dramda yeterli olgunluğa ulaşamadığı yönünde.


Advertisement

Yönetmen: George Clooney

Senaryo: George Clooney,  Grant Heslov (Robert M. Edsel’ın kitabından)

Oyuncular: George Clooney (Frank Stokes),Matt Damon (James Granger), Bill Murray (Richard Campbell), John Goodman (Walter Garfield), Jean Dujardin (Jean Claude Clermont), Cate Blanchett (Claire Simone)

ABD-Almanya/2014/İngilizce-Almanca-Rusça-Fransızca/118 dk./Tiglon

hazine-avcilari
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.