Şu An Okunan
Vadimdeki Gözyaşları / La vallée des larmes

Vadimdeki Gözyaşları / La vallée des larmes

Soykırımdan kurtulanların tanıklıkları üzerine çalışan bir editör olan Kanadalı Marie’ye, Lübnan’daki bir mülteci kampında yaşayan Ali’nin hikâyesini anlatan isimsiz mektuplar gelmeye başlar. Mektupların izini süren Marie, Lübnanlı göçmen işçi Joseph’le tanışır ve arkadaş olur. Ancak bir süre sonra Joseph’in ortadan kaybolması üzerine, Marie’nin Lübnan’ın küçük bir köyüne giderek geçmişe doğru bir yolculuğa çıkması gerekecektir.

İZLENMELİ Mİ? Vadimdeki Gözyaşları, 1982’de Lübnan’daki mülteci kamplarında Falanjistlerin yol açtığı Sabra ve Şatilla Katliamı’nı odağa alıyor. Kanada’da yaşayan Lübnanlı Maryanne Zéhil’in bu ikinci filmi, meseleyi farklı dünyalardan gelen iki insanın ilişkisi üzerinden anlatan duygusal bir yapım.

Yönetmen: Maryanne Zéhil

Senaryo: Maryanne Zéhil

Oyuncular: Nathalie Coupal (Marie), Joseph Antaki (Joseph), Wafa Tarabey (Omar), Leyla Hakim (Gabrielle), Janine Sutto (Simone), Nathalie Mallette (Josée)

Kanada/2012/Fransızca/95 dk./Codex Medya (Özen Film)

Vizyon Tarihi: 12 Temmuz

Web Sitesi: www.thevalleyoftears.com

vadimdeki_gozyasi

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.