Şu An Okunan
Whiplash

Whiplash

Ülkenin en iyi müzik okullarından birinde eğitim gören Andrew büyük bir caz davulcusu olabilmek için gecesini gündüzüne katarak çalışmaktadır. Okulun en ‘zorlu’ eğitmeni Fletcher’ın sınıfına kabul edilir. Öğrencilerine hiç acımayan, onları neredeyse askerî bir disiplinle eğiten Fletcher, Andrew’un ruhunun ve bedeninin sınırlarını zorlayacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Damien Chazelle’in ikinci uzun metrajı Whiplash geçen yıl Sundance Film Festivali’nde gösterilmiş ve büyük beğeni toplamıştı. Chazelle, 28 yaşında çektiği Whiplash‘in En İyi Film dalında Oscar’a aday gösterilmesiyle büyük bir başarıya daha imza attı. Hırslı bir öğretmenle hırslı öğrencisine dair bir başarı hikâyesi anlatacakmış gibi başlayan film birçok klişeyle zekice oynayarak türünün sınırlarını zorlayan, nefes kesen bir deneyime dönüşüyor.


Advertisement

Yönetmen: Damien Chazelle

Senaryo: Damien Chazelle

Oyuncular: Miles Teller (Andrew), J.K. Simmons (Fletcher), Melissa Benoist (Nicole), Paul Reiser (Jim), Austin Stowell (Ryan)

ABD/2014/İngilizce/107 dk./Kurmaca (M3 Film)

Vizyon Tarihi: 16 Ocak

0dfb85d0-0a62-4b34-8760-28cdb2cfea75
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.