Şu An Okunan
Zoraki Radikal / The Reluctant Fundamentalist

Zoraki Radikal / The Reluctant Fundamentalist

Pakistanlı Changez, Princeton Üniversitesi’nden mezun olmuş ve Wall Street’te bir danışmanlık şirketinde işe başlamıştır. Fakat 11 Eylül olayları sonrasında Amerikan Rüyası’nın sahteliğiyle yüz yüze gelir ve kendisine yönelik önyargılara karşı ayakta durmaya çalışır. Changez, hiç beklemediği bir anda kendini bir rehine krizinin ortasında bulacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Venedik Film Festivali’nde Muson Düğünü’yle (Monsoon Wedding, 2001) tartışmalı bir Altın Aslan kazanan Hindistanlı yönetmen Mira Nair, bir anda uluslararası şöhrete kavuşmuş ve Hollywood’a transfer olmuştu. Gişede ve eleştirmenler nezdinde başarıyı bir türlü yakalayamayan Nair, Zoraki Radikal ile diğer filmlerinde olduğu gibi Doğu’ya oryantalist bir bakış atmayı yine başarıyor.

Yönetmen: Mira Nair

Senaryo: William Wheeler (Mohsin Hamid’in romanından)

Oyuncular: Riz Ahmed (Changez), Kate Hudson (Erica), Liev Schreiber (Bobby Lincoln), Kiefer Sutherland (Jim Cross), Om Puri (Abu), Shabana Azmi (Ammi)

ABD-Birleşik Krallık-Katar/2012/İngilizce/130 dk./Duka Film

Vizyon Tarihi: 24 Mayıs

Web Sitesi: www.ifcfilms.com/uncategorized/the-reluctant-fundamentalist

zoraki_radikal
-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.