Şu An Okunan
22. İzmir Kısa Film Festivali Finalistleri Açıklandı

22. İzmir Kısa Film Festivali Finalistleri Açıklandı

22. İzmir Kısa Film Festivali’nde ulusal ve uluslararası dallarda kurmaca, animasyon, belgesel ve deneysel kategorilerinde yer alan filmler belli oldu. 22-28 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival hem fiziksel hem de çevrimiçi gösterimlerle düzenlenecek.

2000 yılından beri düzenlenmekte olan İzmir Kısa Film Festivali 22’nci kez takipçileriyle buluşacak. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da fiziksel ve çevrimiçi olarak düzenlenecek festivalde gösterimler ücretsiz olacak. Gösterimlerin bir kısmı Fransız Kültür Merkezi, Karaca Sineması ve Tarık Akan Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilirken bir kısmı da festivalin online platformundan takip edilebilecek.

Bu yıl festivalin ulusal ve uluslararası dallarda kurmaca, animasyon, belgesel ve deneysel kategorilerinde düzenlenen yarışmalarına 120 ülkeden 4 bin 500 başvuru yapıldı. Değerlendirme sonucu yarışmalara seçilen 41 film Altın Kedi ödülleri için yarışacak.

22. İzmir Kısa Film Festivali’nde finale kalan filmler şu şekilde:

Ulusal Kurmaca Kategorisi Finalist Filmleri

  • Suçlular (Yön: Serhat Karaaslan)
  • Bir Annenin Sonatı (Yön: Fehmi Öztürk)
  • Susam (Yön: Sami Morhayim)
  • Bayrak (Yön: Pınar Göktaş)
  • Stiletto (Yön: Can Merdan Doğan)
  • Brigitte Bardot (Yön: Çağıl Bocut)
  • Yüksek İrtifa ya da Şeylerin Tuhaflığı (Yön: Emir Külal Haznevi)
  • Plastik Rüya (Yön: Merve Bozcu)
  • Benden Korkmana Gerek Yok (Yön: Recep Bozgöz)
  • Aynı Gecenin Laciverti (Yön: Nuri Cihan Özdoğan)
  • Kök (Yön: Selin Mincinozlu)
  • Akıntı (Yön: Arda Ekşigil)

Uluslararası Kurmaca Kategorisi Finalist Filmleri

  • Squish (Yön: Xavier Seron / Belçika)
  • All the Time (Yön: Shadi Karamroudi / İran)
  • Marko (Yön: Marko Šantić / Hırvatistan)
  • Madagascar (Yön: Marina Klauser / İsviçre)
  • The Longest Dream That I Remember (Yön: Carlos Lenin / Meksika)
  • We Are Not Dead Yet (Yön: Joanne Rakotoarisoa / Fransa)
  • Man or Tree (Yön: Varun Raman, Tom Hancock / Birleşik Krallık)
  • Seeds of Love (Yön: Behnam Taheri, Gideon Beresford / Birleşik Krallık)
  • Sideral (Yön: Carlos Segundo / Fransa)
  • In the Soil (Yön: Casper Rudolf Emil Kjeldsen / Danimarka)
  • Voices (Yön: Tommaso Ferrara / İtalya)
  • First Last Summer (Yön: Nastazja Gonera / Polonya)

Animasyon Finalistler

  • Buz İçin Çığlık (Yön: Emir Aytemür)
  • Kendin Ol (Yön: Gül Yıldırım)
  • Sudan Çıkmış Balık (Yön: F. Nur Özkaya)
  • Lena’nın İğde Ağacı (Yön: Simay Çalışkan)
  • Pandaların Nesli Nasıl Tükendi? (Yön: Halim Yentür)

Belgesel Finalistler

  • Ruhlar ve Kayalar – Bir Azor Efsanesi (Yön: Aylin Gökmen)
  • Sürgünde Bir Yıl (Yön: Malaz Usta)
  • Seval (Yön: Ahmet Keçili)
  • Bulak (Yön: Evrim İnci)
  • İçtima (Yön: Nuray Kayacan Sünbül)
  • Abélla’nın Yolculuğu (Yön: Enis Manaz)
  • Home (Yön: Mahmut Akay)

Deneysel Finalistler

  • Dissonance (Yön: Ramin Matin)
  • Büyük Saat Küçük Saat (Yön: Ecem Arslanay)
  • We Live in a Cage Anyways (Yön: Ömer Akdağ)
  • Seremoni (Yön: Önder Şengül)
  • Kalabalık (Yön: Recep Akar)

Festivalde görev yapacak jüri üyeleri ve programdan yeni detaylar ilerleyen günlerde açıklanacak. 22. İzmir Kısa Film Festivali’yle ilgili detaylı bilgiye festivalin internet sitesinden ulaşmak mümkün.

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.