Şu An Okunan
İstanbul Modern’de ‘3×2: Topoğrafya’

İstanbul Modern’de ‘3×2: Topoğrafya’

Arkadaşımın Evi Nerede?

25 Ekim – 6 Kasım

Eylül ayı itibariyle çevrimiçi gösterim programlarına yeniden başlayan İstanbul Modern Sinema, yeni programında üçlemeleri bir araya getiren bir seçki sunuyor. Kimi zaman yaratıcıları tarafından böyle tasarlanan kimi zaman da eleştirmenler ve sinema tarihçileri tarafından bu kapsama yerleştirilen üçlemeler şüphesiz ki sinemanın sık uğradığı üretim biçimlerinden biri. İstanbul Modern Sinema’nın yeni seçkisinde de sinema tarihinden önemli üçlemeler birlikte sunuluyor.

Işığa Özlem

Ekim sonunda başlayıp Aralık ayına kadar devam edecek seçkide ilk olarak coğrafya temelli üçlemeler seyirciye sunulacak. Öncelikle Abbas Kiarostami’nin sinema tarihinin en önemli üçlemelerinden Köker Üçlemesi bir arada sunulurken ardından Patricio Guzmán’ın 1973’teki darbe sonucu ülkesi Şili’de yaşanan şiddet ve acı dolu döneme baktığı Şili Üçlemesi seyirciyle buluşacak.

25 Ekim – 6 Kasım tarihleri arasında İstanbul Modern’in internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek programın gösterim programı şu şekilde:

  • Arkadaşımın Evi Nerede? / Khane-ye doust kodjast? – 25-27 Ekim
  • Ve Yaşam Sürüyor / Zendegi va Digar Hich – 27-29 Ekim
  • Zeytin Ağaçları Altında / Zire Darakhatan Zeyton – 29-31 Ekim
  • Işığa Özlem / Nostalgie de la Lumière – 31 Ekim – 2 Kasım
  • Sedef Düğme / El Botón de Náca – 2-4 Kasım
  • Rüyaların Dağları / La Cordillera de los Sueños – 4-6 Kasım

istanbulmodern.org

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.