Şu An Okunan
Cem Özay’ın İlk Uzun Metrajı Tokyo Film Festivali’nde

Cem Özay’ın İlk Uzun Metrajı Tokyo Film Festivali’nde

Cem Özay’ın yönettiği Af filmi dünya prömiyerini 33. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştirecek. Özay’ın ilk uzun metrajının oyuncu kadrosunda Timur Acar, Emine Meyrem ve Hakan Aslan gibi isimler yer alıyor. 

Bu yıl Türkiye’den tek filmin yer aldığı 33. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde gösterilecek Af, geçimini bir dağ köyünde ağaç ticareti ile sağlayan otoriter bir baba ile çocukları arasındaki çatışmaya odaklanıyor. Yönetmenliğini Cem Özay’ın üstlendiği filmin senaryosu Tuğçe Öztabak’a ait. Ömür Güner’in yapımcı olarak görev aldığı filmde Timur Acar, Emine Meyrem, Hakan Aslan, Yusuf Bayraktar ve Macit Koper rol alıyor. Özay’ın ilk uzun metrajı yapım aşamasında Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğinin yanı sıra Altın Portakal bünyesinde düzenlenen Antalya Film Forum ve İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirilen Köprüde Buluşmalar’da da yer almıştı.


Advertisement

Bu yıl 31 Ekim – 9 Kasım tarihleri arasında 33. kez gerçekleştirilen Tokyo Uluslararası Film Festivali pandemi koşullarına uyum sağlama amacıyla sınırlı bir programla izleyiciyle buluşuyor. Festival yönetiminden yapılan açıklamaya göre bu yıl yurt dışından gelmesi gereken jüri üyelerinin festivale katılamayacağı gerekçesiyle ana yarışma ödülleri dağıtılmayacak. Festivalde yalnızca seçkide yer alacağı açıklanan 32 filmden bir tanesine seyircilerin oylarıyla belirlenecek Seyirci Ödülü takdim edilecek. Bununla birlikte festivale paralel olarak sekiz çevrimiçi panelin gerçekleştirileceği de açıklandı.

Af‘ın 33. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştirilecek dünya prömiyeri öncesi fragmanı da yayınlandı: 

Kaynak:NHK WORLD-JAPAN

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.