Şu An Okunan
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (12-18 Ocak)

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (12-18 Ocak)

Altyazı Öneriyor’da haftanın öne çıkan yapımları Angels in America, Aşk, Ateş ve Anarşi Günleri, Belfast, Arıcı: Ölüm Kovanı ve Narsistle Aşk.

Haftalık seyir rehberimiz Altyazı Öneriyor’da bu hafta Tony Kushner’ın aynı adlı efsanevi oyunundan uyarlanan Angels in America, yönetmenliğini Önder Esmer’in üstlendiği belgesel Aşk, Ateş ve Anarşi Günleri: Türk Sinemateki ve Onat Kutlar, Kenneth Branagh’nın Kuzey İrlanda’da geçen kendi çocukluğundan yola çıkarak çektiği Belfast, yönetmenliğini Jean-Marc Vallée, senaristliğini ise Nick Hornby’nin üstlendiği Wild, başrolünde Jason Statham’ın yer aldığı Arıcı: Ölüm Kovanı ve Valérie Donzelli imzalı Narsistle Aşk gibi yapımlar öne çıkıyor.


Dijital Platformlar

Bu hafta dijital platformlarda yayına girmiş film ve diziler

Angels in America 

BluTV

Tony Kushner’ın aynı adlı efsanevi oyunundan uyarlanan Angels in America (2003) BluTV kataloğuna eklendi. AIDS’i merkezine alan mini dizi HBO’nun en sevilen yapımları arasında yer alıyor. 

Aşk, Ateş ve Anarşi Günleri: Türk Sinemateki ve Onat Kutlar

MUBI Türkiye

Yönetmenliğini Önder Esmer’in üstlendiği belgesel Aşk, Ateş ve Anarşi Günleri: Türk Sinemateki ve Onat Kutlar (2023) MUBI Türkiye’de yayında. Onat Kutlar ve Sinematek’in hikâyesine odaklanan belgesel aynı zamanda dönemsel bir belge niteliğinde.

Belfast

Netflix Türkiye

Kenneth Branagh’nın Kuzey İrlanda’da geçen kendi çocukluğundan yola çıkarak çektiği Belfast (2021) Netflix Türkiye kataloğuna eklendi. Bir çocuğun gözünden toplumsal dönemeçlere tanıklık etme formülünü kullanan film 1998 yılına kadar devam edecek ‘The Troubles’ adıyla anılan Kuzey İrlanda meselesinin başlangıç yıllarına nostaljik bir gözle yaklaşıyor. 

Boy Swallows Universe

Netflix Türkiye

Büyüme hikâyesi Boy Swallows Universe (2024) Netflix Türkiye’de yayında. Trent Dalton’ın romanından uyarlanan dizi annesini kurtarmak için mücadeleye girişen bir gencin hikâyesini takip ediyor.

Lift

Netflix Türkiye

Yönetmenliğini F. Gary Gray’in üstlendiği soygun komedisi Lift (2024) Netflix Türkiye’de yayında. Filmin başrolünde komedyen Kevin Hart yer alıyor. 

Suzhou Nehri

MUBI Türkiye

Lou Ye’nin yazıp yönettiği Çin yapımı Suzhou Nehri (Suzhou he, 2000) MUBI Türkiye kataloğuna eklendi. günümüz Şangay’ında geçen film trajik bir aşk hikâyesini konu alıyor. 

Wild

Netflix Türkiye

Yönetmenliğini Jean-Marc Vallée, senaristliğini ise Nick Hornby’nin üstlendiği Wild (2014) Netflix Türkiye’de yayında. Cheryl Strayed’ın anılarına dayanan filmin başrolünde Reese Witherspoon yer alıyor. 


Vizyonda

Bu hafta sinemalara hangi filmler geliyor? Hangilerini görmeli?

Arıcı: Ölüm Kovanı 

Başrolünde Jason Statham’ın yer aldığı Arıcı: Ölüm Kovanı (The Beekeeper, 2024) haftanın vizyon filmlerinden. Aksiyon filminin yönetmenliğini David Ayer, senaristliğini ise Kurt Wimmer üstleniyor.

Narsistle Aşk 

Valérie Donzelli imzalı Narsistle Aşk (L’amour et les forêts, 2023) bu hafta vizyonda. Hayatının aşkını bulduğunu düşünen bir kadının zamanla ilişki içinde olduğu adamın tehlikelerinin farkına varmasını konu edinen film dünya prömiyerini Cannes’da yaptı.


Yıldız Tablosu

Sinema yazarları vizyonda ve dijital platformlarda Türkiye gösterimlerini yapan yeni filmleri değerlendiriyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.