Şu An Okunan
Yönetmenliğe Geçiş Yapan Oyuncular

Yönetmenliğe Geçiş Yapan Oyuncular

 

1961’de Sovyetler Birliği’nden Fransa’ya iltica eden Rus balet Rudolf Nureyev’in hayatını konu edinen Beyaz Karga’nın (The White Crow) yönetmenliğini oyuncu kimliğiyle tanıdığımız Ralph Fiennes üstleniyor. Schindler’in Listesi (Schindler’s List, 1993), İngiliz Hasta (The English Patient, 1996) ve Büyük Budapeşte Oteli (The Grand Budapest Hotel, 2014) gibi filmlerdeki rolleriyle tanınan usta oyuncu, son dönemde çektiği üç uzun metrajla beraber yönetmenliğe geçiş yaptı. Oyuncu kimliğinin yanı sıra yönetmenlik konusunda da başarılı işlere imza atan isimleri ve filmlerini hatırladık.


 

1) Robert Redford

Robert Redford: Son olarak başrolünde yer aldığı İhtiyar Adam ve Silah’la (The Old Man & The Gun) beraber emekliliğini açıklayan, Sonsuz Ölüm (Butch Cassidy and the Sundance Kid, 1969), Akbabanın Üç Günü (Three Days of the Condor, 1975) ve The Natural (1984) gibi filmlerin usta oyuncusu Redford, kariyeri boyunca dokuz filmin yönetmenliğini üstlendi.

>>

 

 

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.