Şu An Okunan
19. Türkiye / Almanya Film Festivali ‘Kısa Film Yarışması’ Programı Belirlendi

19. Türkiye / Almanya Film Festivali ‘Kısa Film Yarışması’ Programı Belirlendi

13 Mart 2014 günü kapılarını 11 günlüğüne açacak olan 19. Türkiye / Almanya Film Festivali’nin programı tamamlanmak üzere. Uzun metraj film yarışması ve program çalışmaları sürerken, kısa film yarışma programı belirlendi.

Kısa Film Yarışması 12 Filmle Hazır
Kısa film seçici kuruluna sunulacak olan filmler, gençlik örgütlerinden, kültür ve sanat derneklerinden gençlerin katıldığı bir hafta sonu çalıştayında belirlendi.

Ön jüri, Berlin’de yaşayan ve Türkiye / Almanya Film Festivali’nde daha önce hem kısa filmleri hem uzun metraj filmi Min Dît ile ödüllendirilen yönetmen Miraz Bezar tarafından yönetildi.

Yarışmaya Almanya, Türkiye, Belçika, Fransa ve Arjantin’den katılan yüzden fazla film arasında seçilen Almanya ya da Türkiye yapımı 12 kısa film arasında bir de Türkiye/Fransa ortak yapımı bulunmaktadır. Festivalin ikinci haftasında, 22 Mart Cumartesi akşamı yapılacak olan ödül töreninde, En İyi Film, İkincilik Ödülü ve Üçüncülük Ödülü açıklanacak.

Kısa Film Yarışması Listesi:
Ardıl: Semih Korhan Güner, TR, 14’

Bilyali: Kaan Atilla Taşkın, TR, 15’

Çok Uzun Bir Hikayenin Tam Ortası: Ertuğ Tüfekçioğlu, TR, 29’

Domoj: Simone Feldmann, DE, 9’

Meine Beschneidung: Arne Ahrens, DE, 17’37’’

Patika: Onur Yağız, TR/FR, 23’

Pepûk: Özkan Küçük, TR, 18’

Qapsûl: Yakup Tekintangaç, TR, 17’36’’

Sadece Tek Bir Gün: Tunç Şahin, TR, 23’

Son Kuşlar: Ahmet Ferah, TR, 8’30’’

Steh Auf: Seung-Hyun Chong, DE, 24’36’’

Welcome To Bavaria: Matthias Koßmehl, DE, 11’21’’

Türkiye ve Almanya’dan en yeni filmlerin gösterileceği ‘Sinema Dünyaları Bölümü’ ve ‘Uzun Metraj Film Yarışması Bölümü’ Şubat ayında açıklanacaktır.

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.