Şu An Okunan
3. KuirFest: Mads Ananda ile Kuir Direnişin Yeni Formları

3. KuirFest: Mads Ananda ile Kuir Direnişin Yeni Formları

3. Pembe Hayat KuirFest 16-23 Ocak 2014 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek. Festivalin bu seneki en önemli konuklarından, kuir aktivist Mads Ananda Lodahl, iki gün sürecek  ‘Kuir Direnişin Yeni Formları’ atölyesiyle Pembe Hayat KuirFest’te olacak. Lodahl’ın TedxCopenhagen’da yaptığı ‘Hetero Dünya Düzenini Alt Etmek/Ending the Straight World Order’ başlıklı konuşmasını festivalin vimeo adresinden izleyebilirsiniz: vimeo.com/81944360

Lodahl, son on yılını, “hetero dünya” diye adlandırdığı düzeni bozmak ve onunla çatışmada olan herkesin hayatını kolaylaştırabilmek için makale ve kitaplar yazarak, okullarda, üniversitelerde ve festivallerde seminerler vererek geçirmiş bir isim.

“’Kuir’ birçok anlam taşıyor ama kuir bakış açısının temelinde yatan şeylerden biri, hetero normdan sapan insanlara odaklanmaktansa hetero normun kendisine odaklanmak. İnsanların neden gey oldukları ya da neden geylerin öyle davrandıkları gibi soruları sormayı bırakmak ve şu büyük soruyu sormaya başlamak: normal nasıl normal haline geldi?” – Lodahl’ın TedxCopenhagen konuşmasından.

Festivalle ilgili ayrıntılı bilgi için: festival.pembehayat.org

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.