Şu An Okunan
Akademİda 2013 Film Atölyeleri İçin Başvurular Başladı

Akademİda 2013 Film Atölyeleri İçin Başvurular Başladı

Deneyimli ya da amatör sinemacıları alanında uzman isimlerle buluşturan Akademİda atölyeleri için başvurular başladı. 2010 yazında, dünyanın önde gelen sinema okullarından Columbia Üniversitesi’nden film profesörlerinin gerçekleştirdiği senaryo geliştirme atölyeleri ile temelleri atılan Akademİda’da bugüne dek Reha Erdem, Ümit Ünal, Fırat Yücel, Senem Aytaç, Meltem Cumbul, Özcan Alper gibi usta isimler farklı alanlarda sinema atölyeleri düzenledi.

Çanakkale Assos yakınlarındaki Kozlu Köyü’nün eşsiz doğası eşliğinde yapılan atölyeler sinema ile ilgilenen herkese uzman sinemacılarla birebir çalışma imkânı yaratıyor.

Akademİda 2013 dönemi atölyeleri 4 ana başlıkta toplanıyor:

Meltem Cumbul ile ‘Eric Morris Metodu’ Atölyesi
3 – 8 Temmuz

Eric Morris metodunun İstanbul resmî eğitmeni olan Meltem Cumbul, profesyonel oyunculara yönelik bu atölyede, Eric Morris metodunu kullanarak özel bir çalışma gerçekleştirecek. Bu çalışma psikanaliz ve Stanislavski metotlarını da kullanarak “derinleşmenizi” sağlayan Eric Morris yaklaşımını, çeşitli uygulamalı alıştırmalarla geliştirerek, oyuncunun sürprizli olmasını sağlamayı ve “fütursuz olabilmeyi” öğretmeyi amaçlıyor. Detaylar ve katılım için tıklayınız.

Hüseyin Karabey ile ‘Yapımcı Yönetmenlik’ Atölyesi
15 – 22 Temmuz

2008’de çektiği ilk uzun metraj filmi Gitmek – Benim Marlon ve Brandom filmiyle Türkiye ve dünyada pek çok ödül kazanan Hüseyin Karabey, yapımcılığını üstlendiği Unutma Beni İstanbul ve son projesi ‘Sesime Gel’den yola çıkarak kendi filminde yapımcı olan/olacak yönetmenler için sürecin detaylarını, sorun ve çözümlerini bu atölyede paylaşacak. Atölye detayları 10 Haziran’da açıklanacaktır.

Altyazı Aylık Sinema Dergisi ile ‘Sinema Okur-Yazarlığı’ Atölyesi
12 – 19 Ağustos

Altyazı Aylık Sinema Dergisi’nin yayın kurulu üyelerinden Nadir Öperli ve Övgü Gökçe’nin rehberliğinde yapılacak bu atölye, katılımcılarına, filmleri anlamlandırmak ve yeniden yorumlamak için kapsayıcı bir bakış kazandırmayı amaçlıyor. Atölyede, farklı dönem ve coğrafyalarda çıkılacak gezinti sırasında birbirinden çarpıcı filmlere odaklanılarak, sinema tarihine ve kuramına, türlere ve film analizine dair bir tartışma yürütülecek. Detaylar ve katılım için tıklayınız.

Özcan Alper ile ‘Bir Fikirden Bir Filme Senaryonun Yolculuğu’ Atölyesi
19 – 26 Ağustos

Sonbahar ve Gelecek Uzun Sürer filmlerinin yönetmeni Özcan Alper, “Bir fikirden bir filme senaryonun yolculuğu” adlı atölyede genel olarak ilk yada ikinci uzun metraj (kurmaca yada belgesel) filmini gerçekleştirecek genç yönetmen ve yönetmen adayları ile deneyimlerini paylaşacak. Alper, bu sürece dair, film çekmeyi pratik bir süreçten çok teorik bir düşünme ve tartışmaya doğru götüren bir yaklaşım ve yöntemle karşılıklı öğrenme ve deneyim sürecinin paylaşıldığı bir atölye gerçekleştirecek. Detaylar ve katılım için tıklayınız.

Sınırlı sayıda katılımcı kabul eden atölyelere kayıt yaptırmak için akademida.com sayfasındaki formu doldurabilir ya da [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.