Şu An Okunan
Altyazı’nın Ekim Sayısı Bayilerde!

Altyazı’nın Ekim Sayısı Bayilerde!

Wong Kar Wai Sineması
Altyazı, Ekim sayısında Wong Kar Wai sinemasını kapsamlı bir dosyayla masaya yatırıyor. Okuyucularını aşkın, hafızanın ve melankolinin yönetmeni Wong Kar Wai’nin filmografisinde bir gezintiye davet eden Altyazı, Chungking Ekspresi’nden Düşkün Melekler’e, Aşk Zamanı’ndan The Grandmaster’a usta yönetmenin sinemasını ele alıyor.

Filmekimi
Bu yıl 12.’si düzenlenen Filmekimi yılın öne çıkan filmlerini bir araya getiren programıyla sinefillerin iştahını kabartıyor. Cannes’da Altın Palmiye’yi kucaklayan Mavi En Sıcak Renktir, Coen Kardeşler’in son harikası Sen Şarkılarını Söyle ve Asghar Farhadi’nin Geçmiş’inin de aralarında bulunduğu programdan Altyazı’nın seçtiği dokuz filmle ilgili inceleme yazıları derginin Filmekimi dosyasında.

Alfonso Cuarón
Kariyerine Meksika’da başlayıp Hollywood’da devam eden Meksikalı usta Alfonso Cuarón her filmiyle sinemanın anlatım sınırlarını zorluyor. Cuarón’un çok ses getiren son filmi Yerçekimi’ni beklerken, Altyazı da yönetmenin sinemasını bir portre yazısıyla ele aldı.

Ulrich Seidl
Festivallerde büyük ilgi gören Cennet Üçlemesi’nin provokatif yönetmeni Ulrich Seidl, sinemasını Altyazı’ya verdiği söyleşide anlattı.

Gözümün Nûru
Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü Yozgat Blues ile paylaşan Gözümün Nûru’nda Melik Saraçoğlu ve Hakkı Kurtuluş bir sinema sevdalısının trajikomik öyküsünü anlatıyor.

ALTYAZI’da ayrıca
Altın Portakal 50 Yaşında: Manaki Kardeşler’in kayıp filmleri perdede
Şimdiki Zaman: Kahve falında şehir manzarası
Meryem: Bir kadının yalan dünyası
Samsara: Yüksek çözünürlüklü belgesel nesline insanlık pornosu
Arınma Gecesi (The Purge): Klişelere boğulmuş bir korku-gerilim
Ayın Kısası: Burak Koçak’tan Buğu

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.