Şu An Okunan
Filmekimi Anadolu Turuna Devam Ediyor

Filmekimi Anadolu Turuna Devam Ediyor

Tam 12 yıldır İstanbullu sinefillerin sonbaharı iple çekmesini sağlayan Filmekimi, başta Cannes olmak üzere birçok majör festivalde ses getiren yapımları sinemaseverlerin ayağına getirerek, bütün bir sene boyunca sinema gündemini meşgul edecek filmleri beyazperdede tez elden izleme imkânı sağlıyor. Son 3 yıldır İstanbul’un dışına taşıp farklı kentlere de ulaşan Filmekimi, bu sene de Anadolu’nun birçok noktasını ziyaret edecek.

Geçtiğimiz haftasonu Bursa’da izleyicileriyle buluşan Filmekimi, 4 Ekim Cuma, 5 Ekim Cumartesi ve 6 Ekim Pazar günlerinde İzmir Karaca Sineması’nda olacak.

Filmekimi’nin Ankara ayağı 11-13 Ekim’de Büyülü Fener Kızılay, Trabzon ayağı 11-13 Ekim’de Atapark Avşar, Diyarbakır ayağı 25-27 Ekim’de Ninova Prestige ve Gaziantep ayağı 25-27 Ekim’de Sinepark Nakıp Ali sinemalarında düzenlenecek.

İstanbul dışındaki şehirlerde, 12. Filmekimi programında yer alan filmlerden yapılan on dört filmlik seçkinin yanı sıra, Danis Tanovic’in, Nisan ayında yapılan 32. İstanbul Film Festivali kapsamındaki FACE İnsan Hakları Yarışması’nda Özel Mansiyon kazanan An Episode In The Life Of An Iron Picker / Bir Hurdacının Hayatı adlı filmi gösterilecek.

İzmir, Ankara, Trabzon ve Diyarbakır gösterimlerinin biletleri, gösterimler başlamadan birer gün öncesinden itibaren sinemalarda kurulacak gişelerden, Gaziantep gösterimlerinin biletleri ise 22 Ekim’den itibaren Kırkayak Kültür Merkezi ve 25 Ekim’den itibaren Sinepark Nakıp Ali sinemasından hizmet bedeli ödemeden temin edilebilecek.

12. Filmekimi’nin sponsoru Vodafone FreeZone, sinema kampanyasını Filmekimi’nde de sürdürecek. Vodafone FreeZone’lu sinemaseverler, Filmekimi’nde bir bilet aldıklarında aynı seans için bir bilet de hediye kazanacaklar. Kampanyalı bilet satışları ana gişelere ek olarak www.biletix.com adresi üzerinden yapılıyor. Ayrıntılı bilgi www.vodafonefreezone.com sitesinde yer alıyor.

Filmekimi programıyla ilgili ayrıntılı bilgi için:
filmekimi.iksv.org

Filmekimi’ni sosyal medyada takip etmek için:
facebook.com/filmekimi & twitter.com/filmekimi_2013

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.