Şu An Okunan
Arkası Şimdi!

Arkası Şimdi!

11-28 Aralık / Pera Müzesi

Pera Film ilk kez dizilerden oluşan bir programla izleyici karşısına çıkıyor. Arkası Şimdi! başlıklı program kapsamında Türkiye, Danimarka, ABD ve İngiltere yapımı dört farklı dizi yer alıyor.


Advertisement

Yönetmenleri arasında Tunç Şahin, Ceylan Özgün Özçelik, Umut Aral ve Alphan Eşeli’nin yer aldığı 2017 yapımı 7 Yüz, her bölümünde birbirinden bağımsız hikâyeler anlatırken karakterlerini en karanlık hâlleriyle yüz yüze getiren, geçmişin karanlık sırlarıyla hesaplaşmak zorunda bırakan yedi bölümlük bir mini dizi.

Kate Berlant, John Early ve Andrew DeYoung’ın birlikte hayata geçirdiği 2017 yapımı 555, Hollywood’un gerçeküstü bir versiyonunda geçen, statünün her şey olduğu bir dünya tasvir eden beş mizahi hikâye anlatıyor.

Son olarak Cameron Post’a Ters Terapi (The Miseducation of Cameron Post, 2018) filmiyle dikkatleri üzerine çeken Desiree Akhavan’ın hem yönetmenliği hem de başrolü üstlendiği altı bölümden oluşan Biseksüel (The Bisexual, 2018) biseksüelliği ve toplumun biseksüelliğe yönelik önyargılarını mizahi ve samimi bir yaklaşımla ele alıyor.

Rikke Kolding imzalı Baş Belası (Ondt i Røven, 2019) ise, kendi ayakları üzerinde durma, kendine karşı dürüst olma ve yetişkinlikle başa çıkma süreçlerine odaklanan bir olgunlaşma öyküsü anlatıyor.

Arkası Şimdi! programı kapsamında tüm gösterimler ücretsiz.

www.peramuzesi.org.tr

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.